Збережемо та відтворимо Карпатські ліси!

Як свідчить статистика, у нашій області зареєстровано лише 13 лісозаготівельних підприємств, які працюють у правовому полі, вчасно сплачують податки та виконують планові лісорозчисні рубки. Але поряд із ними працюють напівлегальні заготівельники, фізичні особи, які просто спекулюють та наживаються на буковинському лісі. Таких “підприємців” на території області є чимало.Час-2000 11.04.2003

Збережемо та відтворимо Карпатські ліси!

Це гасло звучить досить давно. Ще у 1995 році уряд звернув свою увагу на західний регіон, де є великі запаси деревини.
Із 200 млн. кубометрів лісу 60 млн. припадає на карпатський регіон.
Як свідчить статистика, у нашій області зареєстровано лише 13 лісозаготівельних підприємств, які працюють у правовому полі, вчасно сплачують податки та виконують планові лісорозчисні рубки. Але поряд із ними працюють напівлегальні заготівельники, фізичні особи, які просто спекулюють та наживаються на буковинському лісі. Таких “підприємців” на території області є чимало.
Саме для того, щоб запобігти діяльності таких ділків, та планомірно забезпечити потреби виробництва у деревині і надходження до бюджету, 28 грудня минулого року голова обласної державної адміністрації Теофіл Бауер підписав розпорядження “Про розподіл та використання лісосічного фонду області у 2003 році”. Спонукав до цього аналіз використання лісосічного фонду.
Отож, згідно з розпорядженням земельні ділянки лісового фонду надаватимуться лісокористувачам для заготівлі деревини шляхом рубок головного користування відповідно до статей 9, 89 та 90 Лісового кодексу України без вилучення їх у постійних користувачів. Виділення і передача земельних ділянок лісового фонду здійснюватиметься обласним управлінням лісового господарства шляхом укладення з лісокористувачами договорів на користування та виписки лісорубних квитків.
Договір на користування міститиме дані про кількість і розміри ділянок, наданих у користування, їх характеристику, порядок заготівлі і реалізації деревини, зобов’язання і відповідальність лісокористувача, права та обов’язки обласного управління лісового господарства і відповідно умови та наслідки розірвання договору та санкції за його невиконання лікористувачем.

Як наголосив начальник обласного управління лісового господарства п.Дарчук, це розпорядження є прецедентом і поставить відносини між державою та лісокористувачем на нормальні цивілізовані умови. У цьому випадку у виграші залишаться не лише лісокористувачі, а й держава у зв’язку із наповненням бюджету, також сама природа, яку треба не лише використовувати, а й берегти та відновлювати.
Видавати лісорубні квитки лісокористувачам будуть лише у разі, якщо на день їх затвердження у лісокористувача відсутні заборгованості по використанню лісових ресурсів.
Право першочергового використання лісового фонду буде направлено на забезпечення власного виробництва, потреб деревообробних підприємств області, ВАТ “Чернівціоблпаливо” та інших споживачів регіонального ринку. Також згідно із новим розпорядженням усі лісокористувачі мають забезпечити своєчасне і повне освоєння виділеного ліміту та дотримуватися при заготівлі деревини вимог чинних законодавчих актів та щомісяця звітувати обласному управлінню лісового господарства про обсяг виконаних робіт.
З метою запобігання спекуляції деревиною підприємствам-лісозаготівельникам заборонено збувати більше 15 кубометрів лісодеревини фізичним особам без пред’явлення ними будівельного паспорта.
 
Роман КЛИМ


Залишити коментар