ПРИРОДНО-ЗАПОВІДНИЙ ФОНД ЗАКАРПАТТЯ: ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ

У Державному управлінні охорони навколишнього природного середовища в Закарпатській області за круглим столом громадські активісти та науковці обговорили подальші перспективи розвитку природно-заповідної справи та екомережі області. З вітальним словом виступив начальник Держуправління Андрій Погорєлов.

Він, зокрема зазначив, що роль науковців та громадських організацій нині важко оцінити. Завдяки тісній співпраці Держуправління та громадських організацій, за кілька останніх років, позначку «відсотку заповідності» із 12,7 вдалося збільшити до 13,8%. Зараз є чимало ініціатив та пропозицій, які чекають моменту для втілення в життя, адже перспективні межі щодо розширення природно-заповідного фонду сягають більше 20%. Оскільки зібрання видалося передсвятковим, начальник Держуправління відмітив найбільш активних науковців та громадських діячів грамотами та книжковими призами.

Який стан справ з розширенням природно-заповідного фонду у краї, що вдалося зробити у минулому році та за І півріччя 2012 року, а також які ініціативи науковців найреальніше втілити в життя, – були обговорені у ході дискусії. Зараз успішно реалізується минулорічна пропозиція Карпатського екологічного клубу «Рутенія», яка стосувалася розвитку природно-заповідного фонду у верхів'ї басейну р. Латориця та передбачала створення 3 ботанічних заказників у Воловецькому районі. Нині спеціалістами Держуправління, проводяться заходи з погодження на створення зазначених заказників загальною площею понад дві тисячі гектарів. Наразі отримано згоду на районному рівні щодо створення одного з них – ботанічного заказника місцевого значення «Привододільний» на площі 722 га. Незабаром питання створення об'єкту буде розглянуте на сесії обласної ради.

Надходять також пропозиції і від місцевих органів самоврядування. Зокрема, днями Великоберезнянська райдержадміністрація запропонувала розширити Ужанський НПП на 10 тис. га, від Мукачівської РДА надійшла пропозиція щодо створення ботанічного заказника «Острош» на площі 398,7 га Іршавської – щодо розширення НПП «Зачарований край» на близько 6 тис гектарів

Аналізуючи наявні пропозиції, які надійшли до Держуправління за останні 3 роки, можна зробити сміливе припущення того, що до 2015-2020 рр. створити нові та розширити існуючі площі ПЗФ в області можна буде до 100-120 тис. га, що збільшить відсоток заповідності до 20-22 відсотків.

Родзинкою зібрання стала презентація книги «Природно-заповідний фонд Закарпатської області» під редакцією проф. Степана Попа. Фундаментальне видання побачило світ завдяки фінансової підтримки обласного фонду охорони навколишнього природного середовища. Книга уже знайшла чимало позитивних відгуків у наукових колах області та названа справжньою віхою у природоохоронній справі області.

У ході засідання громадські активісти висловили чимало слушних пропозицій та зауважень, які безперечно будуть враховані Держуправлінням у подальшому плануванні природоохоронних та просвітницьких заходів.

http://www.menr.gov.ua/content/article/11008


Залишити коментар