Державне агентство лісових ресурсів встановить норму безкоштовного збору грибів, ягід та лікарських рослин ++

Державне агентство лісових ресурсів встановить норму безкоштовного збору грибів, ягід та лікарських рослин

Про це «Коментарям» повідомили в прес-службі Держкомпідприємництва.

Згідно з повідомленням, Держпідприємництва аргументувало незаконність дій місцевих чиновників, які вимагають дозволу за збір ягід та грибів, і вдалося отримати позитивну відповідь від Держлісагентства на лист-звернення.

У листі повідомляється, що територіальні органи отримали доручення внести пропозиції щодо норм безкоштовного збору за відсутності таких. У відомстві зазначили, що спеціальний дозвіл, відповідно до законодавства, мають право вимагати, якщо громадянин збирається використовувати лісові ресурси для «промислового споживання», тобто понад встановлені максимальні норми.

Як повідомляли «Коментарі», 17 травня 2012 року депутати Хмельницької облради ввели податок на збір ягід, грибів, трав і кори дерев.

Джерело: «Коментарі»

Джерело фото: shutterstock

А теперь познакомтесь с тем, о чем действительно думают мыслители Гослесагентства. Это пока черновик, но уже бродит по властных кабинетам.

Проект

КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 2012 р. №
Київ
Про затвердження Методики проведення грошової оцінки лісів для господарської діяльності

Відповідно до підпункту 190.5 Національного плану дій на 2012 рік щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” Кабінет Міністрів України постановляє:
1.Затвердити Методику проведення грошової оцінки лісів для господарської діяльності, що додається.

2. Ця постанова набирає чинності з 1 січня 2013 року.
Прем’єр-міністр України М. АЗАРОВ

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 2012 р. №

 

МЕТОДИКА
проведення грошової оцінки лісів для господарської діяльності

1. Право користування лісами здійснюється в порядку постійного та тимчасового довгострокового (терміном від одного до п’ятдесяти років) і тимчасового короткострокового (терміном до одного року) користування лісами.

2. Користування лісами є платним.
Податковим кодексом України встановлено:
податок за лісові землі справляється як складова плати за спеціальне використання лісових ресурсів, яке здійснюється на підставі спеціального дозволу (лісорубного або лісового квитка) або відповідно до умов договору тимчасового довгострокового користування лісами);
ставки збору за заготівлю деревини основних лісових порід на підставі спеціального дозволу (лісорубного квитка);
ставки податку за нелісові землі, які надані у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства (сільськогосподарські угіддя та ділянки зайняті виробничими, культурно-побутовими, житловими будинками та господарськими будівлями і спорудами).

3. Грошова оцінка лісів для господарської діяльності проводиться з метою визначення вартості користування лісом для господарської діяльності на підставі лісового квитка або відповідно до умов договору тимчасового довгострокового користування лісами під час:
заготівлі другорядних лісових матеріалів (живиці, пнів, лубу та кори, деревної зелені, деревних соків та інших другорядних лісових матеріалів, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);
побічних лісових користувань (заготівлі сіна, випасання худоби, заготівлі дикорослих плодів, горіхів, грибів, ягід, лікарських рослин, збирання лісової підстилки, заготівля очерету, та інших побічних лісових користувань, передбачених нормативно-правовими актами з ведення лісового господарства);
використання корисних властивостей лісів для культурно-оздоровчих, рекреаційних, спортивних, туристичних і освітньо-виховних цілей та проведення науково-дослідних робіт.

4. Вартість користування лісом для господарської діяльності під час заготівлі другорядних лісових матеріалів встановлюється у розмірі 5-10% від середньої закупівельної ціни відповідної продукції за минулий рік в межах територіальної одиниці.

5. Вартість користування лісом для господарської діяльності під час побічних лісових користувань встановлюється у розмірі 1-5% від середньої закупівельної ціни відповідної продукції за минулий рік в межах територіальної одиниці.

6. Вартість користування лісом під час використання корисних властивостей лісів встановлюється у розмірі 10-20% від середньозваженого збору за спеціальне використання лісових ресурсів на 1 га за минулий рік в межах територіальної одиниці.

7. Плата за користування мисливськими угіддями до 01.01.2015 не проводиться згідно Закону України «Про мисливське господарство та полювання».

8. У разі надання лісів для декількох видів спеціального використання лісових ресурсів загальна вартість користування лісом складається із суми вартості окремих видів використання лісових ресурсів.

 

 


Залишити коментар