НАШИМ «БУРШТИНОВИМ ПРОКУРОРАМ» ПОЗАЗДРИЛИ Б І ЛЮДИ ЯНУКОВИЧА

Юрій Луценко назвав організатором злочинного угруповання, яке покривало незаконний видобуток янтарю на Рівненщині і навіть викрадало каміння, …заступника прокурора Рівненської області Андрія Боровика (на фото)

     ПРОТИ БАНДИ – ГЕНПРОКУРОР І 400 СПЕЦПРИЗНАЧЕНЦІВ
   

 Задля того, щоб затримати пана Боровика і продемонструвати на всю країну вилучену в нього колекцію дорогих годинників, Юрій Луценко приїхав у рідне йому Рівне. Не сам, а в супроводі глави СБУ, генерального військового прокурора та близько чотирьох сотень хлопців у масках та зі зброєю.

     Окрім Боровика, після проведеної спецоперації під конвоєм до Києва відправили ще трьох рівнян, а у столиці затримали п’ятого – «кримінального авторитета». Озвучили, що до складу угруповання в області загалом належало 32 людини. Операція пройшла гучно та красиво. Але після таких урочистих входин зазвичай справи до кінця не доводять. Єдине, що в обласній прокуратурі замість людей Шокіна з’являться люди Луценка. Останній, між іншим, не розказав, кому з його підлеглих у Генпрокуратурі «звітував» пан Боровик, бо ж у те, що без сприяння зверху 33–річний заступник прокурора міг налагодити роботу поліцейських, прокурорів, есбеушників та лісників, не вірить ніхто.

     Янтар носили мішками

     Під час обшуку в Андрія Боровика вилучили пакети із золотом, мішки бурштину, валюту та коробку з дванадцятьма дорогими годинниками, вартість яких СБУ оцінила у сотні тисяч доларів, а користувачі Інтернету – у мільйони. Кажуть, рівненським «бурштиновим прокурорам» позаздрило б і оточення Януковича.

     За кілька днів до затримання Боровик (між іншим заступник, який курував напрямок боротьби з корупцією та незаконним видобутком бурштину і найчастіше давав інтерв’ю після затримань старателів та правоохоронців) вихвалявся журналістам, що може у будь–який момент собі дозволити купити мерседес S–класу. Мовляв, має багатих батьків, які живуть у Луцьку, проте володіють будинком навіть у Лондоні. Можливо, пан Боровик завчасно готував версію, щоб пояснити, звідки у нього таке багатство. Адже, згідно з декларацією, він живе на одну зарплату і не має ніякого майна. Тільки на дружину зареєстрована квартира, маленька земельна ділянка та чотирирічна «Toyota Camry».

     «ЧУДОВА П’ЯТІРКА» І …

     Про спецоперацію на Рівненщині стало відомо тільки у понеділок, 11 липня, надвечір. Прес–брифінг Юрія Луценка під стінами обласної прокуратури переносили кілька разів. Врешті–решт провели тоді, коли оперативники за руки виводили із прокуратури блідого Андрія Боровика.

     — У спільній операції військової прокуратури, МВС, СБУ та ГПУ задіяли приблизно 400 оперативників, які одночасно проводили 123 обшуки, – прокоментував Генпрокурор України Юрій Луценко. – Всі дії санкціоновані судом. У слідства є інформація, що в області була створена стійка злочинна організація з розкрадання янтарю. Фактично це одне із крил бурштинової мафії, яка контролювала не тільки видобуток, а й дії правоохоронців та місцевого самоврядування. Очолював її заступник прокурора області Андрій Боровик. Окрім нього, до групи причетний підполковник СБУ, колишні та нинішні працівники прокуратури, СБУ, МВС, представники місцевого самоврядування. Загалом ми затримали п’ятьох членів цієї ОЗГ, одного з яких – у Києві. Їм оберуть міру запобіжного заходу у вигляді перебування під вартою. Звісно, після операції нелегальні помпи не зупиняться, однак силовим структурам вдалося ліквідувати одне з великих мафіозних утворень в області, яке не лише «кришувало» незаконний видобуток янтарю, а й організувало його викрадення.

     За словами Генпрокурора, весь вилучений правоохоронними органами Рівненської, Волинської та Житомирської областей бурштин звозили на фірму «Енерготехпостач». Там його підозрювані міняли на менші фракції, які, відповідно, є дешевшими.

     — У нас зафіксовано, як каміння виносять через службовий вхід підприємства. Слідство володіє достатньою кількістю аудіо-, відеодоказів, на яких члени цього угруповання домовлялися про викрадення бурштину. На записах вони чітко обговорювали скільки, кому, які суми та в яких пропорціях, – додав Луценко.
 

   Крім Андрія Боровика, затримали керівника відділу контррозвідки управління СБУ, начальника управління внутрішньої безпеки в управлінні Нацполіції на Рівненщині та колишнього начальника Дубровицького райвідділу міліції.

     П’ятого затримували наступного дня у Києві. Заступник глави Нацполіції Вадим Троян заявив, що це – кримінальний авторитет «Ушатий», справжнє ім’я якого нібито Микола Ребешко. Військовий прокурор Анатолій Матіос додав, що Ребешко на момент затримання «проводив складні, але фінансово дуже принадливі перемовини, про облаштування філіалу своєї злочинної структури в Києві». Також стверджують, що він очолював кримінальну структуру, до якої входило близько 20 людей, котрі «об’їжджали всі райони на Рівненщині, давали рознарядку бригадам копачів і забирали у них гроші». Жодних згадок про «Ушатого» Миколу Ребешка у відкритих джерелах досі не було…

     ОБШУКУВАЛИ І КЕРІВНИКІВ РАЙОНУ, І СПІВРОБІТНИКІВ ПОЛІЦІЇ, І ДИРЕКТОРІВ ЛІСГОСПІВ

     Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков заявив, що загалом в організації злочинного угруповання з незаконного видобутку бурштину в Рівненській області підозрюються 32 особи. Серед них – і підлеглі затриманих, і колишні та нинішні співробітники Нацполіції, і директори лісгоспів, і двоє голів РДА.

     Повного списку імен чи принаймні точних посад цих людей немає. Відомо лише, що до частини з тих, кого обшукували, претензій не висували, як–от до голів Рокитнівської та Дубровицької РДА Миколи Кушніра та Сергія Киркевича.

     — Шуму наробили, дітей мені полякали. Я б і так усе їм показав, мені нічого приховувати, – коментує Сергій Киркевич, очільник Дубровицької РДА.

– Поїхали, нічого не знайшовши і не вилучивши. У мене одна мисливська рушниця була, та й та зареєстрована. Правда, комп’ютер у кабінеті робочий вилучили і папірчики, які були на столі, позабирали. Серед них – і звернення до Кабміну з проханням нарешті вирішити проблему незаконного видобутку бурштину.

     Був також обшук у депутата обласної ради та директора Висоцького лісгоспу, що на Дубровиччині, Віталія Суховича.

     Фігурантам «бурштинової» справи інкримінують правопорушення, передбачені кількома статтями Кримінального кодексу. Загалом під час обшуків вилучили понад 160 тисяч доларів, 4,7 тисячі євро і 94,5 тисячі гривень. А ще чорнову бухгалтерію, схему розподілу коштів, офісну техніку. Крім того, правоохоронці реквізували різноманітні прикраси та автомобіль, що належить одному із затриманих. Також знайшли кілька одиниць зброї з набоями, зокрема автомати Калашникова, пістолет Макарова. З приміщення «Енерготехпостачу» кияни забрали понад 1,5 тонни бурштину різних фракцій.

     У Рівне прибуде людина-«термінатор»

Юрій Луценко одразу після затримання Боровика заявив, що звільнить усе керівництво обласної прокуратури. Для нового Генпрокурора гучне затримання – чудовий шанс швидко поставити на керівні посади людей зі своєї команди. Але кого саме – наразі невідомо.

— Незабаром в області буде тотально новий склад прокуратури, – зазначив пан Луценко. – Керівником Рівненської прокуратури має бути людина з–поза меж регіону. Людина, яка не обтяжена ні корупційними, ні бізнесовими, ні кумівськими, ні навіть подружніми зв’язками із Рівненщиною. На жаль, ситуація з бурштином склалася така, що ми змушені прислати сюди людину- «термінатора», котра зможе зупинити співпрацю бандитів із правоохоронними органами, які наразі відрізняються тільки тим, що одні ходять в мундирах, інші – без них.

На фото: Під час обшуку в Андрія Боровика знайшли колекцію годинників вартістю більш як 100 тисяч доларів. 

Левко ЗАБРІДНИЙ

Залишити коментар