Прокурор вимагає компенсації за незаконну порубку лісу

Встановлено непоодинокі випадки, коли спритні ділки, користуючись складним становищем в державі та розраховуючи на безкарність, самовільно, без будь-яких погоджень чи дозволів, вирубують значні площі лісових насаджень.

За такими фактами у поточному році судами вже задоволено п’ять позовів прокурорів щодо відшкодування винними особами понад 60 тисяч гривень збитків.
Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області.

Встановлено також випадки, коли окремі лісогосподарські підприємства належної охорон лісу не забезпечують, внаслідок чого завдані державі збитки не відшкодовуються зовсім. А саме на постійних лісокористувачів законодавство зобов’язує охороняти лісові ресурси та не допускати їх знищення чи пошкодження.
Господарські суди підтримали позицію органів прокуратури області щодо обов’язку постійних лісокористувачів відшкодовувати шкоду, заподіяну протиправною вирубкою лісових насаджень.

Як результат, лише у 2016 році прокурорами заявлено 12 позовів до постійних лісокористувачів на суму понад 900 тис грн про стягнення шкоди, заподіяної самовільною вирубкою дерев невстановленими особами, які допущено внаслідок неналежного виконання наданих законом повноважень працівниками лісогосподарських підприємств.

Крім того, прокуратурою області постійно проводиться моніторинг розгляду справ вказаної категорії в судах.

Так, прокуратура області 19 липня вступила у розгляд господарським судом Чернігівської області справи за позовом Держекоінспекції в Чернігівській області до одного з лісогосподарських підприємств про стягнення до бюджету близько 600 тисяч грн збитків, заподіяних внаслідок знищення невстановленими особами лісових насаджень.
 


Залишити коментар