Підприємець звинувачує Вигодський лісгосп у привласненні понад 200 кубометрів лісу. ВІДЕО

Лісозаготівельне підприємство заявляє, що у Бистрицькому лісництві на території ДП "Вигодське лісове господарство" хочуть незаконно вивезти понад 200 кубометрів ділової деревини.

Директор приватного лісозаготівельного підприємства "Вектор-Долина" Роман Лович звернувся до депутатів від "ВОЛІ". Днями на місце виїхали депутат Надвірнянської районної ради, помічник нардепа Юрія Дерев’янка Тетяна Пришляк та журналісти.

У жовтні цього року фірма "Вектор-Долина" виграла тендер на перевезення лісопродукції із верхніх складів Вигодського лісгоспу на нижні, звідки реалізовується деревина. Підприємство мало заготовити деревину на площі 2 га, відведеній під суцільну рубку. Однак, за словами Ловича, на відведеній ділянці виявилося на 200 кубометрів більше деревини, і її відмовляються облікувати.

Минулого тижня він направив лист директору Вигодського лісгоспу Олександру Матусевичу з проханням зобов’язати працівників Бистрицького лісництва облікувати заготовлену лісопродукцію на верхньому складі. Не отримавши відповіді, 14 листопада підрядник пише ще одного листа.

"Ваша бездіяльність створює кримінальне середовище, оскільки згідно з лісорубним квитком №245 від 12.08.2016 р. на лісосіці було обліковано 624 м куб. ліквідної деревини. Станом на 11.11.2016 р. вивезено з даної лісосіки 620,12 м куб. деревини, а на верхньому складі згідно з обліком лісозаготівельної бригади ще знаходиться 210 м куб. деревини, ця деревина незаконно зрубана і через те не облікована і не маркована бирками згідно з інструкцією", – йдеться у листі.

Депутата Пришляк та журналістів, які прибули на місце, аби розібратись у ситуації, працівники лісництва відмовлялись пропустити, перекрили дорогу шлагбаумом, хоча це дорога головного користування.

Таки потрапивши на місце, вони одразу ж зустріли лісовоз, заповнений необлікованим кругляком – близько 18 кубометрів, водій лісовоза не показав жодних документів, накладної не було. Зазначив, що автомобіль належить "Вигодському лісгоспу", а ліс везе на нижній склад, де його мають промаркувати. З верхнього складу без документів та прочіпованої деревини він виїхав за вказівкою лісничого та директора лісгоспу.

Зафіксувавши номерні знаки лісовоза, Пришляк викликала поліцію.

Таку ж необліковану деревину побачили, прибувши на верхній склад, її вантажили на лісовози. За словами Матусевича, деревину не облікували, коли зрубали, бо не встигли.

"У суботу підрядна організація "Вектор-Долина" працювала тут до п’ятої години. Майстер лісу був з ними на лісосіці, очистку лісосіки прийняв і, оскільки почав падати дощ, а у нього не було з собою засобів для обліковування деревини, то деревина не була покрижована, зараз ми проводимо її розкрижівлю", – пояснив Матусевич.
За його словами, під час заготівлі лісу на відведеній ділянці було 250 кубів неліквідної деревини, яку нібито вже вивезли і відпустили у вигляді дров.
В свою чергу директор лісгоспу стверджує, що підрядник, замість того, щоб працювати, збирав по лісу неліквідну деревину, щоб відтак звинуватити лісівників у крадіжці лісу.

Однак директор "Вектор-Долини" переконує, що ця деревина – ніякий не неліквід, тобто не трухляві пеньки! Це пиловник, який вивезли під виглядом дров.

"Це є необлікована деревина, яку не прийняли працівники лісгоспу і не вивезена на сьогодні. Частину вже вивезли, є ще дві купи, які не забрані, необліковані і не прийняті майстром. Дирекція розкрижовує ліс без мого відома, хоча мали мене повідомити, що будуть його сьогодні забирати", – зазначив Лович.

Тетяна Пришляк поспілкувалась і з підприємцями, і з дирекцією лісгоспу, також Матусевич надав депутату документи, які ближчим часом вивчать.

"Ми поспілкувались і з підприємцями, і з лісничим, директором лісгоспу, він надав нам всі документи, які ми будем вивчати. Чому при відводі ділянки виявилось так багато неліквіду, майже 50% за документами при нормі 3-10%? А щодо факту незаконного вивозу деревини ми звернулися у відділ поліції і написали заяву, вони повинні це перевірити", – зазначила Тетяна Пришляк.
 


25 Коментарів “Підприємець звинувачує Вигодський лісгосп у привласненні понад 200 кубометрів лісу. ВІДЕО

 1. kverkur сказав:

   

   Допомога в навчанні для студентки 1 курсу і відповідь реальна по життю  особі яка "виграла" конкурс на посаду Голови лісагенства де було питання озвучене нею по ЕО.Дивіться реальність, а не розказуйте теорію.

  Панацея вирішення проблеми крадіжки лісу в електронному обліку як це говорить ХВ не прокатує.

  Директор "ліпить горбатого" під виразом "неліквідна деревина" що стрельована з інших складів. То як така "неліквідна деревина" там була не облікована системою ЕО? 

  Гарні запаси при відводі лісосікхлопці собі "залишали".  То як тут допоможе зупинити крадіжку ЕО?

  Контролюйте запаси в насадженні і відповідність відводів лісосік цим запасам, а як украсти навіть  при ЕО – в лісгоспах уже давно начилися і способів таких достатньо, навіть такий – просто взяли заховали обсяги і вкрали не боячись нічого прикрившись  "неліквідною деревиною".

 2. Василь Дидяк сказав:

  На відео видно, що лісовози загружені пиловником і їдуть без документів і без електронних чіпів. Можна зробити висновок, що ліс краде сам директор разом із лісничим, інакше чому сам директор знаходиться на штабелі та ще й шлагбаум закрили за собою від посторонніх очей, а на камеру розказують про неліквід. Напевно директор не знає, що неліквідну деревину залишають у лісі, а не реалізовують, як дрова. Та й хто проводить реалізацію деревини без лісників. Можливо потрібно провести атестацію, щоб лісники згадали що таке неліквід, а що таке пиловник і дрова.

 3. Lisovyk сказав:

  Журналюги ВОЛІ – це "агенти путіна", а директор Матусевич, який "тяжко трудиться"… чесний УКРОПівець. Він ділову деревину облікував як неліквід, щоб не платити попенну плату у бюджет держави, а неліквідний пиловник загнав "бідним" бізнесменам, який порізали на дошки і відправили в Європу. Отак ми йдемо у Європу!!!

 4. Popovich_Pavel сказав:

  на відведеній ділянці було 250 кубів неліквідної деревини, яку нібито вже вивезли і відпустили у вигляді дров.

  Якщо такий "електронній облік" занести в компютери підєднані до Інтернету, то можуть погоріти всі процесори на всій планеті. "Тупі залізяки" не можуть зрозуміти, як НЕЛІКВІД-деревина, яку неможливо використати , використана як дрова паливні. Те, що не можна використати-використовується. Значить не може бути неліквідом, однак продовжує ним називатися. Або неліквід, або дрова. Не можна одночасно і використовуватися і не використовуватися, бути і ліквідом і неліквідом. Звичайна логіка. Щось одне тут зайве. Матусевич і  керівництво Лісагентства вважають, що зайвий Арістотель зі своєю ЛОГІКОЮ і всі інтелектуальні машини (компютери), які працюють використовуючи цю логіку. Шизофренічне керівництво лісового господарства України замахнулося на весь світ.

 5. Lisovyk сказав:

  Цікаво яке пояснення дасть т.в.о. голови Х.В. на кабміні? І які міри буде прийнято? Напевно ліси незаконно вирубують не тільки на Закарпатті? А це чесні "патріоти", які бережуть ліс. Крадуть ще більше і зухвало брешуть.

  • Ukrainez сказав:

   Какой там електронный учёт!!! Их сюжета видно что журналисты вызывали полицию, а приехала милиция(видно по нашывке на куртке). Может там в лесах ещё и бандеровцы ходят???

 6. Ukrainez сказав:

  То что папередники воровали – знают все! А ети с*ки не только воруют но ещё и не платят налоги государству из "неликвида" и думают что все кругом лохи. Интересно все такие ушлые лесники или только гоцулы в Карпатах?

  • canada сказав:

   Посетитель сайта, назвавшийся «Ukrainez», очевидно, сознательно посмеялся со своей национальности и с этнического народа трех карпатских областей Украины. «ГОцулов» нет, есть гуцулы. Фонетическая транскрипция на языках двух «братских советских народов» одинаковая: «гуцулы», «гуцули». За отсутствие элементарных знаков препинания я прощаю.

 7. Антицарь сказав:

  Бригада  паскудників  «Тимочко, Лович  і  Ко»  поволі  досягає  тієї  мети, яку  перед  собою  поставила. Тотальні маніпуляції, брехня, яка  від  них  іде,   туманить  голови  людям.

  Для  того, щоб  судити  про  наявність  неліквідної  деревини  на  лісосіці, треба  було  хоча  б  оглянути  ділянку  і  лісові  масиви, які  її  оточують  і  переконатися  на  місці, скільки  неліквідної  деревини  є  в  деревостанах. Аж  ніяк  не  «нормативні»  2-10 %, а багато, багато  більше.

  Коментувати  побачене, не  виходячи  із-за  комп’ютерного  стола, найпростіше. Шановні! Не  показуйте  себе  великими  патріотами  і  спеціалістами  у  лісовій  справі, а  взувайте  чоботи  і  йдіть  у  ліс,  в  «чортові  діри», звідки  трелювали  деревину,  і  на місці  оцінюйте  ситуацію.

  Цю ділянку не брали в розробку більше п’яти років через її віддаленість, важкодоступність і велику кількість сухостійної і буреломної деревини.

  Не  забувайте, що  це  не  рівнина, а  складні  гірські  умови. Ліс  із  ділянки  трелювався  на  відстань  більше  двох  кілометрів. Яка економічна   вигода  від  вивозки  так  званого  «дров’яника», який  цілими  хлистами  неможливо  трелювати  з  лісосіки, тому  що  хлисти  при  звалюванні  і  трелюванні  розламуються, не тримаються  купи? Трелювали  це  дрантя  кусками  по  кілька  метрів  фактично  забравши  з  лісосіки  весь  непотріб,  при  тім, що  неліквідна  деревина  не  підлягала  трелюванню  із  лісосіки  і  повинна  залишатися  на  ділянці  для  перегнивання. Тимочком І.Я.  очевидно  була  поставлена  задача  дати  максимальний  вихід  деревини  із  ділянки, щоб  показати  гарну «картинку»  на  телебаченні. Для  цього  ще  й  зачистили  верхній  склад  від  всіх  порубочних  решток  і  кусків, які  назбиралися  від  розробки  6 (шести)  цьогорічних  лісосік. Керував  цим  особисто  «царь» Ігор Тимочко  провівши  на  штабелі  цілий  день  у  суботу  і  ніхто  йому  не  перешкоджав  добратися  туди. Відгрузивши  основну  масу  неліквідної  деревини  з  верхнього  складу  під  виглядом  дров’яника  і  вийшовши  на  об’єм, який  відповідає  запасу  ліквідної  деревини на  лісосіці,  Тимочко  і  Лович  скористалися  можливістю  показати  на  публіку, що  решту  деревини  з  ділянки  крадуть, хоча  немає  ні  одного зафіксованого  факту, що  якийсь  лісовоз  пішов  «наліво». Тимочко  цю  провокацію  планував  і  здійснював  довший  час, тому  при  бажанні  і  маючи  для  цього  всі  можливості, маючи  підозру  крадіжки  лісу  з  ділянки  міг  такі  факти  зафіксувати. ВСЯ  ДЕРЕВИНА  ІЗ  ЛІСОСІКИ  БУЛА  ВИВЕЗЕНА  НА  НИЖНІЙ  СКЛАД,  ЗАВОД  «ДВП», ВІДПУЩЕНА  СПОЖИВАЧАМ, В  ТОМУ  ЧИСЛІ  І  ТРАНСПОРТОМ, ЯКИЙ  НАЛЕЖИТЬ  ТИМОЧКУ. Лісовози, які  належать  «Тимочко, Лович і Ко»  вивезли  430 м3  із  760 м3  вивезених. Таким  чином  Тимочко  уже  забрехався  і  виходить, що  він  теж  приймав  участь  у  крадіжці  лісу.

  За всю деревину, яка зафіксована, як перевихід кубомаси на ділянці буде обов’язково зроблено перерахунок попенної плати і ці кошти перерахуються до бюджету.

   Отак  готувалася  ця  провокація. Тимочко  Ігор, «царь», як  його  називають  у  Вигоді,  вважає  себе  дуже  розумним  і  хитрим, але  немає  брехні, яка  б  з  часом  не  стала  явною. Не  вдасться  весь  час  дурити  всіх. 

  Окреме  питання  про  маркування  і  відпуск  лісу . Ця  тема  є  дуже  болючою  для  всіх  працівників  лісу. В  сюжеті  ні  одним  словом  не  згадується, що  майстер   відпускає  деревину  з  двох-трьох  верхніх  складів  і  він  би  мав  хіба  роздертися  між  тими  складами. У таких випадках на  вивезену  деревину  документи  оформляються  біля  контори  Бистрівського  лісництва  не  виїжджаючи  із  лісового  масиву (іншої  дороги  там  немає) на  контрольному  пункті, поставленому  на  лісовій  дорозі   самими  Тимочком Ігорем, ще  коли  він  був  директором  лісгоспу. Такі  порушення  ви  знайдете  в  багатьох  лісгоспах  України  і  це  не  є  таємницею, тому  що  лісова  охорона  ставиться  в  такі  умови, що  хочеш  чи  не  хочеш, а  мусиш  робити  порушення  чиїхось  тупих  нездійснених  забаганок, оформлених  у  вигляді  «Положень», «Правил»  і тому  подібне.  Ці  нормативні  документи  приймаються  з  німої  згоди  лісових  керівників, які  бояться  за  свої  робочі  місця, на  догоду  правоохоронним  органам, лісовій  інспекції  при  цьому  нікому  не  свербить  і  не  чешеться, як  це  буде  відбиватися  на  працівниках  лісу.

  Тому  дуже  велика  просьба  не  вірити  всьому, що  вам  подають  на  блюдечку  злодії, яких  витурили  з  лісу, не  сприймайте  все, що  вам  подають  за  чисту  монету ці  воістину  прислужники  нечистого  , а  їдьте, йдіть  на  місце, розбирайтеся  в  ситуації  самі  і  ознайомлюйте  з  проблемою  інших.

  • kverkur сказав:

   http://styknews.info/chat/chat-konferentsiia-z-dyrektorom-derzhavnogo-pidpryiemstva-vygodske-lisove-gospodarstvo-igorem-t

   Ось бачите і Вас "дістало" оте як сказано в коментарі "Окреме питання про маркування і відпуск лісу . Ця тема є дуже болючою для всіх працівників лісу."

   А то в Києві розповідають,  що все без проблем з ЕО. То хай почитають як в реальному житті.

   Я не говорю,  що ЕО не потрібний, але говорю що він НЕ є "ліками" від всіх "хвороб лісової галузі" як це подають у Києві.

   Та і основна мета його впровадження на самому початку була не в обліку, а в контролі за директорами лісгоспів, начальниками ОУЛМГ, які приїзджаючи в Держлісагенство на колегії спочатук проходили "ренген" в Лісколсантінгу, де і "ставилися їм завдання з усими умовами" по реалізацї заготовленої лісопродукції. Не знаю чи щось змінилося сьогодні в цьому питанні. Дивлячись на той "бардак" що існує то напевно це ще не викорінено і напевно ЕО залишається "ричагом впливу"

 8. Lisovyk сказав:

  Читаючи брєд, який написав Антицар, що “Тимочком І.Я. була поставлена задача дати максимальний вихід деревини із ділянки”, то він своєї мети досяг. Вивезено з даної ділянки 760м3, а по документах рахувалося 624м3. Може Тимочкові треба дати медаль?! А “дрантя і непотріб” – це Матусевич, який реально бреше. А хто відводив лісосіку в рубку, хто реалізовував деревину із верхнього складу, хто оформляв документи на вивозку лісу – Тимочко??? Все зрозуміло хто є паскудники у Вигодському лісгоспі!!!

 9. Mychajlo Forester сказав:

  Прикро дивитися такі сюжети, і саме прикріше що таких випадків сотні- тисячі по цілій Україні. Кожна ділянка на якій проходить та чи інша рубка з перевиходом як  з загальним обємом то з діловою деревиною(виключення ділянки які знаходяться під пильним оком активістів-громадскості) Прикро, що керівники "такі розумні і вміють так впевнено переконувати у своїй правоті". Якщо системно не змінити ЛГ, то такого плану ситуації будуть продовжуватися і "накалювати" суспільство …

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 10. Василь Дидяк сказав:

  То що Тимочко І. – царь, відомо всім давно, як і те, що Матусевич О. його слуга. Але слуга у 2014р. організував заколот і зрадив царя, так як Юда зрадив Христа за 30 срібняків. Та царі завжди залишаються царями, а слуги – слугами. Час розставить все на свої місця. 

 11. Robitnyk сказав:

  Дивлячись на кількість переглядів цього сюжету стає зрозуміло що тема дуже актуальна, але лісові терміни незрозумілі для багатьох пересічних громадян. Зрозуміло що машина їхала без документів і без відома підприємця забирали ліс із штабеля. Чи є це крадіжка лісу і хто в кого крав і чи порушено закон незрозуміло. Хотілосяб почути коментар компетентної людини чи вищестоящої організації щоб розвіяти міф про те що всі лісники злодії.

 12. panthera111 сказав:

  Надайте народу на екран весь пакет матеріалів відводу : дозвіл з підписами; відвод; матеріально-грошова оцінка; сортиментну структуру;розряд висот; повноти зміни;бонітет; матеріали лісовпорядкування безпереривного зі змінами за останні 10 років по цій площі 2.0 га і по даному виділу в цьому кварталі (я сам зроблю матеріально-грошову оцінку та розрахую сортиментну сруктуру і зроблю порівняльну таблицю). Порівняйте по лісорубному квитку 620куб.м до факту 830 куб.м та поділіть на 2.0га і буде замість 310куб.м з 1га,аж 415куб.м на1га(перевихід 34%, накопичення лишків 210куб м. з метою наживи). А тепер перенести на всі рубки за останні 20 років по даному лісгоспу. Картина буде цікава для держаних органів, які ВАМИ просто не займались. Держлісагенство захищає мундир розводячи таку с…нь. Вони обидва з одної макітри. Не говорячи про їх ТОВ і другі прокладки, обнальники, податкові ями, охорону праці, зарплата в конвертах, прийомка лісопродукції у пня, бухгалтерський облік, ніякого електронного обліку, вивозка лісопродукції по документам агролісів та лісокомбінатів-як варіант. Це стара відкатана безпрорашна схема-держи …… . 

 13. Robitnyk сказав:

  Дивлячись на "миттєву" реакцію Держлісагенства по спростуванні сюжету про роботу своїх підлеглих напрошується висновок, що це нормальний виробничий процес. Розрекламований  Х.В. ЕО – мильна булька завдяки якій відмивають гроші на чіпах. Як бачимо деревина їде без чіпів і десь там чіп "приб'ють". І якщо через "неліквід" можна викрасти 34% деревини, то не важко підрахувати який об'єм "гуляє" на чорному ринку в межах країни. Якщо в Україні заготовляють 18млн. м3 деревини, то виходить на ринку є 6млн.м3 "лівака". Тому і на експорт по документах відправляють дрова, а по факту їде щось інше. Така у нас реальна картина і "всіх" це влаштовує!

  • admin сказав:

   Хотелось бы знать правду….Спасибо, … за преданность УЛ… Ещё не читал о чем Вы здесь без меня говорили почти две недели, но… Завтра присоединюсь… Почту тоже посмотрю завтра…

Залишити коментар