На Закарпатті розпочала роботу комісія з перевірки законності рубок

На Закарпатті розпочала роботу комісія з перевірки законності рубок, виявлених за даними пілотного проекту – інтерактивної карти вирубки лісів. Про це повідомила т. в. о. Голови Державного агентства лісових ресурсів Христина Юшкевич на своїй сторінці у Facebook .

Вона зазначила, що на цьому тижні відбулися робочі засідання та наради, а також обговорено методику перевірки ділянок на предмет незаконних рубок.

«З наступного тижня робоча група почне працювати у лісі. Потрібно оглянути кожну ділянку і побачити реальний стан лісового господарства», – додала Христина Юшкевич.

Також т. в. о. Голови відомства закликала представників преси та громадськості долучатися до перевірок.

«За результатами перевірок будуть внесені зміни до інтерактивної карти, а при підтвердженні незаконних рубок – прийняті відповідні кадрові рішення», – підкреслила Христина Юшкевич.

Нагадаємо, що 2 листопада 2016 року Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий представив на засіданні Уряду інтерактивну карту вирубки лісів України.

Функціонал інтерактивної карти повинен забезпечити контроль зрубів лісового фонду в річному інтервалі. А її застосування повинно налагодити цивілізоване лісокористування та запобігти втратам бюджетів, яких зараз завдають «чорні лісоруби».

Пілотна область, на прикладі якої представлені принципи дослідження, – Закарпатська.


8 Коментарів “На Закарпатті розпочала роботу комісія з перевірки законності рубок

 1. panthera111 сказав:

  сортиментну стуктуру провірте і пораху йте вручну по книжці "сортиментні таблиці…" та порівняйте з компьютерними (якими нормативними документами вони затверджині?).Порівняйте склад групи з попередніми перевірками і хто підписував дозволи на рубку. Накази про результати перевірок. Зустрітись з кожним звільненим працівником Закарпатських державних лісгоспів звільнених за останні 5 років. Нарізка лісосік по кожному лісовому кварталу-особливо 5 або останньому. СОРТИМЕНТНА СТРУКТУРА, ВІДВОДИ,НЕЛІКВІД- далі буде.

 2. Mychajlo Forester сказав:

  Цікаво знати  інформацію хто входить до складуу комісії  з перевірки законності рубок, виявлених за даними пілотного проекту – інтерактивної карти вирубки лісів. Можливо б туди потрібно додати декілька нормальних перевіряючих з громадскості(лісівників, які могли б дати дійсну картину стану лісового господарства) ???

 3. panthera111 сказав:

  1. Полювання в Перечинському лісгоспі-начальника кОПЕРАТИВНОГО відділу.  2.Так у кого матеріали відводів по Вигодському лісгоспу-враховуючи, що в старого і нового директорів спільний бізнес. Вихід із крони йде в дрова.

 4. tigris сказав:

  ПРОЙШЛА УСПІШНО ПО ВСІМ ЛСОГОСПОДАРСЬКИМ ПРАВИЛАМ. ХТО З РОБОЧОЇ ГРУПИ ПРЕДСТАВНИКІВ ДЕРЖЛІСАГЕНСТВА ПРАЦЮВАВ НА ВИРОБНИЦТВІ В ЛІСГОСПІ (ЛІСОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ, А НЕ ЛІСОЗАГОТІВЛЯХ, РЕАЛІЗАЦІЇ, БЕЗПРЕРИВНОМУ ЛІСОВПОРЯДКУВАННІ, ЛІСОЗАХИСТІ, КУРАТОРАМИ). ПРОАНАЛІЗУВАВШИ КАДРОВУ ПОЛІТИКУ-КЕРУЮТЬ ЧЕРВОНІ ДИРЕКТОРИ, КОМСОМОЛЬЦІ І ЇХНІ ДІТИ ТЕПЕР. 10 РОКІВ ТОМУ РУБАЛИ ТРОХИ БІЛЬШЕ 10 МЛН. КУБ.М. ЗАРАЗ 21 МЛН.КУБ. М., А ЛЬВІВЩИНА БІЛЬШЕ НІЖ У 10 РАЗІВ.

 5. tigris сказав:

  Перевірка Перечинського лісгоспу начальником кОПЕРАТИВНОГО відділу ( Дерслужбовцем високого рангу)-потребує службового розслідування Національного агенства України з питань державної служби ( до слова: який КОНКУРС – такий і РЕЗУЛЬТАТ). Отримати такі " Санітарні правила …, за підпункт, що можна вивозити лісопродукцію в любий термін – це треба вміти ( тим більше лісопродукція вивозилась вчасно ). Вносити зміни до С.П. – ПІСЛЯ  БОЮ КУЛАКАМИ НЕ МАШУТЬ ( вас ніхто і слухать не буде так, як і друга сторона глуха ).

 6. tigris сказав:

  ЛІСНИКИ ЗАГРАЛИСЬ:  РУБКАМИ-ЕКСПОРТОМ-ПРИВАТНИМИ ПІДПРИЄМСТВАМИ-СРС СТАЛИ ЩЕ МАСОВІШИМИ (незаконні які виконують держлісгоспи).  Передача показала всі знайомі … : гуменюк, мурга, сойма, ( де кухта, фабріція, бумбараш? ), дейнека, павлів (куда подівся бук в Жовкві і пилипів?). Слабенька передача-похоже лісники самі знімали і коментували. Результат перевірки робочою групою – нульовий. Робоча група з лісників і бумбаршів була створена під День народження ПУРГИ, а МИКОЛАЙ ЛЬВІВСЬКИЙ кОПЕРАТИВНИЙ в якості ТАМАДИ. Миколай поїдь на Тячівщину, Усть чорну, Мокряни        – перевірь шлагбаум з твоєю хваткою ти зрозумієш що тебе кинули. МИКОЛА покайся. Що треба було таке зробить, що про ТЕБЕ даже КОМЕНТАР убрали на Українському Лісоводі (тут убирають коментарі тільки про одного чоловіка та й то після Майдану. Я можу так говорить так, як знаю твою продажну душонку. Стільки гріхів мають дейнеківці, що дозволяє таке творить на Львівщині. Покайся – бо напишу статтю і виставлю фотографії у ЗМІ Львова.  Лісники все рівно в підручних у комерсантів – їм достається 5-10% з цього куша.

  На Закарпатті важко буде написати Акт після минулих перевірок відомою особистістю. Особливо зібрати підписи.   З Новим Роком!   ПІРАМІДА  РУХНЕ. 

   

  Закарпатська прокуратура оголосила підозру підприємцю-власнику 11 вагонів хвойної деревини

  Підприємцю, котрий намагався вивезти у країни ЄС вагони лісу прокуратурою оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення.
  Прокуратурою Закарпатської області оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення – підробка та використання завідомо підробленого документа (ч. 4 ст. 358 КК) підприємцю, який використав підроблений сертифікат для вивезення за межі митної території України в країни ЄС ялинок та ялиць.

  Йдеться про ситуацію із зупиненими активістами восени цього року в Чопі вагонами, у яких намагалися вивезти за кордон велику партію хвойної деревини.

  Слідством встановлено, що фізична особа-підприємець, з метою вивезення за межі митної території України товару «деревина паливна», використав завідомо підроблений документ – сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів.

  Зокрема, підприємець, для одержання сертифікату про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, подав до Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства заяву з товарно-транспортними накладними на товар – дрова хвойних порід ялина, ялиця у якій містилася неправдива інформація.

  Отримавши сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, зазначивши ньому недостовірну інформацію у подальшому, підприємець, серед поданих до декларування та митноого оформлення вантажів документів, надав і підроблений сертифікат.

  Згідно Експертного висновку Закарпатської торгово-промислової палати складені на партію товару, на яку було видано Сертифікат про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій зафіксовано довжину дров, яка не відповідає зазначеній у поданому сертифікаті. Тобто це підтверджує, що відомості, які містяться у поданому підприємцем сертифікаті не відповідають фактично завантаженому в 11 залізничних вагонів товару.

  http://zakarpatpost.net

 7. tigris сказав:

  ВСЕ, ЩО МОЖЕ ЗАЛИШИТИСЬ ВІД УКРАЇНСЬКОГО ЛІСУ ПІСЛЯ  "БАРИГ".

  А сертифікат ПОХОДЖЕННЯ то ЗАКАРПАТСЬКОГО ОУЛМГ. 

  ТАК ЧИЙ КІТ САЛО З"ЇВ?

  ПРОДОВЖЕННЯ В КОМЕНТАРІ- ICTV… … .

  "Не видит проблемы": Бальчуна упрекнули в потакании контрабанды леса-кругляка

   

  1.4т

   
  •  
   1/5
   Акция протеста против "Укрзалізниці"© Информатор
    

   

  В Киеве возле здания ПАО "Укрзалізниця" прошел протест против укрывательства контрабандистов леса, в котором обвиняют сотрудников железной дороги высшего и среднего звена.

  Об этом передает "Информатор".

  "В СМИ сообщали, что недавно инспекция обнаружила на Львовской железной дороге 47 вагонов с лесом-кругляком без печатей. Железнодорожники разводят руками и пытаются делать вид, что проблемы нет. Но проблема огромна, мы это знаем и без сообщений СМИ. Данные о том, что из Украины контрабандой вывозят лес по липовым декларациям, попали во все европейские отчеты. Европейцы даже предлагают Украине гранты на борьбу с вывозом леса – а параллельно требуют от украинцев узаконить этот вывоз, сняв мораторий на экспорт "кругляка" из Украины", – заявил лидер движения "Традиция и порядок" Богдан Ходаковский.

  Также он отметил, что и контрабанда, и экспорт леса-кругляка – смертельная угроза для украинских лесов. Бьют тревогу и на Закарпатье, где активисты недавно были с миссией по экомониторингу, и в Житомирской области: леса вырубают и вывозят составами, предлагая взятки сотрудникам предприятия.

  "Эта проблема горячо волнует миллионы украинцев, которые хотят оставить нашим детям и внукам леса такими же нетронутыми, как были", – подчеркнул Ходаковский.

  Основная претензия митингующих к директору "Укрзалізниці" Войцеху Бальчуну заключается в том, что он никак не борется с контрабандой "кругляка", игнорируя вывоз леса по подложным документам и не применяя санкций против виновных.

  "Мы не хотим устраивать инсинуаций вокруг того, что Бальчун поляк, а лес вывозят именно через Польшу. Поляки наши друзья и союзники. Но это не значит, что мы должны закрывать глаза на вывоз леса: поляки любят и берегут свои леса, и мы должны у них этому учиться, а не продавать за копейки национальное достояние", – призывает лидер движения.

     

  Ходаковский также сообщил, что позиция Бальчуна в этом вопросе очень подозрительная: он как будто "не видит проблемы".

  "Нам не важно, делятся с ним, или он просто не контролирует свое предприятие. Для украинцев итог один и тот же: лес вывозят вагонами и составами. Если реакция компании на это будет и дальше нулевой, мы прибегнем к более жестким мерам", – предупредил активист.

  Отметим, что в ходе акции Бальчуну подарили пенек, упакованный подарочными лентами.

  Напомним, в Украине уже больше года действует мораторий на экспорт леса-кругляка. Среди его положительных последствий — рост налоговых поступлений в Госбюджет. Так, суммы налогов, уплаченных предприятиями деревообрабатывающей, бумажной и мебельной отраслей за I полугодие 2016 года (мораторий действовал) по сравнению с аналогичным периодом предыдущего года (мораторий не действовал) в долларовом эквиваленте выросли на + 18%.

  Но под давлением европейских чиновников Кабинет министров Украины собирался снять запрет на экспорт древесины уже в сентябре-октябре 2016 года.

  Как сообщал "Обозреватель", 24 ноября 2016 года во время саммита Украина—ЕС глава Еврокомиссии Жан-Клод Юнкер заявил, что Киев согласился отменить мораторий на экспорт леса-кругляка в обмен на 600 млн евро финансовой помощи. При этом 30 ноября комитет Верховной Рады Украины по вопросам промышленной политики и предпринимательства поддержал запрет отмены моратория на экспорт леса.

  Подписывайся на "Обозреватель" в Facebook Messenger, чтобы быть в курсе главных событий Украины и мира http://m.me/obozrevatel

Залишити коментар