Оксана Колодяжна: Відкритий лист Прем’єр – міністру України

Ниже текст письма, присланный на мою почту….к сожалению не Оксаной… Письмо напомнило мне старую, очень грустную песню, которую сейчас уже никто не помнит… Оксана опять найдет за что обидиться, но я  её искренне поддерживаю и верю в действенность таких, на первый взгляд безнадежных, поступков, которые много раз совершал сам и не разу об этом не пожалел. М.П.

 Відкритий лист
Прем’єр – міністру України
Гройсману В.Б.

Шановний, Володимире Борисовичу!

Я для Вас не існую, бо живу в іншій реальності, де людина має виборювати право на життя.

Я лісівник! На жаль, не за освітою, скоріше за велінням серця.

Вісім років тому, я не знала про існування лісового господарства та людей, що опікуються насадженнями. Щиро вірила, що Ліс в нашій державі росте сам, а лісники – то казкові персонажі, на кшталт лісовиків чи мавок. Але все мало докорінно змінитись. Мені доля підготувала подарунок, що перевернув мою свідомість та вплинув на подальше життя. Я стала частиною лісової родини, обійнявши посаду інженера лісового господарства. Сім років я тішилася та пишалась від того. Не тільки через те, що справа благородна, але і через усвідомлення якоїсь вищої мети та власного корисного внеску в лісову справу. Але все хороше має властивість закінчуватись.

Вже протягом року окрім сорому, я нічого не відчуваю. Адже з 2016 року бути лісівником в нашій державі не тільки небезпечно, матеріально не виправдано, а ще й ганебно. Кабінет Міністрів України та Державне агентство лісових ресурсів доклали до цього всі зусилля.

Розповідати Вам про проблеми в лісовому господарстві не варто, я знаю, що Ви обізнані. Нагадаю лише, що я належу до лісівників півдня і працюю на Державному підприємстві «Херсонське лісомисливське господарство».

Діяльність підприємства повністю зупинена через відсутність бюджетного фінансування (про що Вас неодноразово повідомляли, наприклад листом №01-35/89 від 24 травня 2016 року).

За рік оббивання порогів, підприємство втратило не тільки професійний, роками спрацьований колектив, а й можливість здійснювати будь-яку діяльність. І все це в умовах безжального поливання брудом з боку ЗМІ, відсутності професійного керівництва галуззю та чіткого вектора розвитку лісового господарства в цілому.
Протягом усього року жевріла надія на краще (внесення змін до бюджету, перерозподіл коштів). Натомість ПШИК, «кращого» не сталось.

Уряд, під Вашим керівництвом, не тільки не повернувся обличчям до лісового господарства та людей Лісу, проігнорувавши їх проблеми, а й позбавив будь-яких сподівань на майбутнє, представивши державний бюджет на 2017 рік з об’ємом фінансування лісогосподарських та лісомисливських підприємств 0 грн. 0 коп.
Не можу не підняти тему керманичів галуззю. На зміну одному непрофесійному очільнику приходить наступний, ще менш професійний з куди більшими амбіціями. Тільки в нашій державі можливо замість голови Держлісагентства, усуненого від обов’язків з низки причин, – призначити на посаду його заступника, чий вклад в нищення галузі рівнозначний, якщо не більший. Хочу вірити, що Ви, Володимире Борисовичу, допустили таку помилку, через необізнаність. Ви видаєтесь людиною розсудливою, тож скоріше за все – це випадкова прикрість чи прикра випадковість (як зручніше).

Я живу відповідно до своїх принципів та переконань. Мій досвід здобутий з власних помилок. Я маю мужність їх визнавати та маю сміливість просити допомоги в питаннях, яких не розумію. Ваші помилки дуже дорого коштують Лісу, лісовій галузі та Україні в цілому. Ви або не усвідомлюєте усього, що відбувається (і це я розумію, бо ж з Вас поганий фахівець у лісовій галузі), або ж радники, що консультують Вас з питань лісового господарства – вороги держави та шкідники Лісу.
Вся політика щодо Лісу нині звелася до підриву довіри професії лісівника, шляхом зливи негативних публікацій з боку ЗМІ. На пальцях однієї руки перерахую журналістів, яких поважаю «за лісові» теми, бо матеріали не замовні та однобокі, а справді глибокі та по суті. Весь «інший бруд» так залипає на репутації лісового господарства, що мимоволі усвідомлюю, яка думка формується у пересічних громадян. Я маю чисте сумління, але чи повинна я сьогодні виправдовуватись за те, що люблю Ліс. Чи може хтось засуджувати мене та звинувачувати у діях, які не вчиняла. Знаю безліч своїх колег, чиє ставлення до лісової справи виключає будь-яку можливість шкоди для Лісу. Тож чому сьогодні маю відчувати себе такою приниженою, бо хтось має намір у такий спосіб оббріхування звести нанівець роботу багатьох поколінь лісівників?

Мені соромно пікетувати під ОДА, перекривати дороги, намагаючись привернути увагу до проблем лісового господарства півдня. Соромно отримувати замість заробітної платні допомогу, яку мені змушені перераховувати колеги – лісівники з ресурсних областей. Соромно повертатись до діток додому, розуміючи, що не можу забезпечити їх потреби та бажання. Соромно за державу, що нищить Ліс, галузь, людей. Соромно за місцеву владу, що ігнорує потреби специфічного лісівництва Херсонщини.

Мені набридло добирати слів, звертаючись до Вашого «вищого світу» та соромитись за свої нікчемні потреби: їсти, одягатись, лікуватись та тлі глобальних проблем у ДЕРЖАВІ В СТАНІ ВІЙНИ.

Всі Ваші дії позбавляють мене віри у світле майбутнє. Доки ігноруються проблеми лісової галузі, ми платимо надвисоку ціну, вартістю у Ліс.

З пов. Оксана Колодяжна
 

 


6 Коментарів “Оксана Колодяжна: Відкритий лист Прем’єр – міністру України

 1. forester18 сказав:

  Правильно Оксана – на цього Гройцьмана -навіть добре слово нема сили руками з клави вибити…нема Оксана чого від нього чекати – це чергова "камікадзя" -кролік -2 …який хоче нагуляти жирку та переселитьсь на Майамі чи Лазурний берег. Болото …трясина…

  • Oksana_kolodyazhna сказав:

   Юрій, згодна з Вашою думкою, що сподіватись на результат марно, але… Це зараз єдиний спосіб у який я можу висловити свою думку. Писатиму листи доти, допоки або адекватно відреагують, або їх задавить вагою листів (вочевидь не знаю, що краще). І тут би не завадила допомога лісівників, нехай навіть лише півдня.   

   • forester18 сказав:

    Пані Оксана -приблизно такий лист я писав Яценюку та десь озвучував декілька років тому -на нього абсолютно ніхто не звернув уваги (КМ). У мене -та і у українському лісі вже тоді були причини та тривоги??? коли було потрібно " камікадзі кроліку" – то він до багатьох писав просив вимагав ..в тому числі і до мене..коли та погань дісталась крісла – то про все, що вона обіцяла -забула різко та брутально. Висновок -при владі хижа злодійкувата бидлота – яка розуміє тільки мову палки та цепу. Пишіть -пересвідчитесь .Наверху йде нещадний дерибан всього що можна вкрасти- бюджету ресурсів пенсій – від цих істот щось просити просто огидно .

 2. Oksana_kolodyazhna сказав:

  Мені не потрібно шукати приводу для образи, я – жінка, а отже привід знайде мене сам smiley(я ще досі ображена за попередній Ваш відгук laugh).

  Ідея написати відкритого листа, була скоріше провокацією і, навіть, не для Гройсмана. То була репетиція, я у такий спосіб розважаюся та тренуюся, намагаючись бути в темі та не втратити здатність писати, що від мого способу життя дуже ймовірно. Матеріал вийшов занадто емоційний. Він був написаний саме для соц.мереж і я вкотре сподівалась побачити не лише підтримку у його розповсюджені, а й обговорення бо ж як, думаю, приблизно такі ж емоції, якими сповнений лист, мають відчувати щонайменше лісівники півдня. Тож лист, хоча і був адресований Гройсману, мав на меті інше. Якщо ж він так чи інакше дістанеться адресата, то буде лише на користь. Для п. Гройсмана я маю іншого листа, який незабаром надішлю на урядову гарячу лінію (доопрацьовую деякі цифри, але вже сьогодні сподіваюсь закінчити). Його я, Михайле Юрійовичу, пришлю Вам особисто, оскільки віддаю перевагу надсилати на УЛ матеріали, що містять конкретику та аналітику, а не емоції та скиглення. Але якщо все ж відкритий лист дістався до Вас, то все не марно і хтось читає. І хоча я не чекаю мани небесної, але такі листи – це все сьогодні, що я можу зробити.

  • admin сказав:

   Помню этот комментарий – про "борьбу по женски" и "утят"…  Теперь могу признаться: это чистой воды педагогика….

   Критика и особенно – обидная критика, – это мощный стимул для самосовершенствования и борьбы. Мне показалось, что в Вашем случае этот прием сработает. К сожалению отреагировали только Вы, хотя целился я не столько в Вас с Марией, сколько в мужскую часть коллектива. 

   Письмо Ваше уже выполнило свою роль и это только начало процесса…. Никогда не знаешь какая капля переполнит чашу, но ждать уже не долго… Чаша – полна до краев… Чуть тронешь и выплеснется…

 3. admin сказав:

  Сегодня  телефонные звонки не дали спокойно  посмотреть видео Кабмина, посвещенного образованию, медицине и инвалидам …,( в той части которую я одним ухом отслеживал)… Но…

  Когда Гройсман говорил о необходимоти дать детям образование для того, чтобы они были конкурентноспособными и успешными в современном мире … мне хотелось  ему возразить без слов  ….   очень хотелось…

  Дети учатся на примерах взрослых: так они устроены… .. И детям лесников, примеры от Гройсмана  говорят только о том, что образование, труд  и талант, не влияют ни на зарплату, ни на карьеру…. Ну на хрена образование, если руководить судьбами многих десятков тысяч людей Гройсман и иже с ним назначают  о нем даже не спрашивая?

  Борисыч конечно останется при своем мнении,..Его мало кто может убедить… Ну разве  что …Колян… – Чаушеску…если черту у котла даст взятку и получит разрешение  присниться Борисычу… Всё- таки почти земляки…

  P.S. Не буду больше письмо Оксаны перечитывать… плохо оно на меня влияет.

Залишити коментар