Кутовий: Лісовій галузі потрібні радикальні і зважені зміни +

Наша мета – напрацювати матеріали та створити комплексну програму реформування, завдяки якій ми зможемо вдосконалити механізм управління галуззю, забезпечити функціонування прозорого ринку деревини, збереження лісу як національного багатства України.

Про це сказав Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий під час першого засідання робочої групи з питань реформування підходів до управління лісовими ресурсами, яке відбулося 16 грудня у Мінагрополітики.

«Проміжні рішення ні до чого не приводять. Моя думка – потрібні радикальні зважені кроки. Разом з тим, ми маємо ці кроки дуже ретельно обміркувати, щоб вони сприймалися не як знищення галузі, а як шлях до цивілізації, до відкриття нових можливостей».

У заході взяли участь народні депутати, керівники центральних та обласних органів виконавчої влади, науковці, експерти та представники громадськості. Також у засіданні робочої групи взяв участь Суттер Мікаел, представник Агенції з охорони навколишнього середовища (Австрія), виступивши з доповіддю «Міжнародний досвід у реформуванні лісової галузі».

Очільник Мінагрополітики звернув увагу на важливості активної взаємодії усіх зацікавлених сторін, на спільній конструктивній роботі у напрацюванні комплексних рішень. «Державні підприємства не мають бути монополістами в управлінні лісів. Ми повинні усі разом вносити пропозиції, приймати рішення. Я всіх членів робочої групи закликаю встановити одним з одним робочі контакти для результативної діяльності», – повідомив Міністр.

Також Тарас Кутовий підкреслив важливість участі іноземних експертів у роботі: «Запевняю, що ми будемо враховувати міжнародний досвід під час реформи».

З тезами про важливість та актуальність напрацювань реформ у сфері лісового господарства виступив Народний депутат України Остап Єднак.

Робоча група заслухала доповідь т.в.о Голови Держлісагентства Христини Юшкевич про поточну ситуацію в лісовій галузі України. Очільник лісового відомства окреслила основні показники діяльності галузі за 9 місяців поточного року та порушила питання щодо збільшення відповідальності за незаконні вирубки, незаконне лісокористування та тіньовий обіг лісу.

Коментуючи питання незаконних рубок, Міністр висловив чітке бачення рішення цієї проблеми. «Усі можуть погодитися, що попит народжує пропозицію. І якщо чорну деревину є куди збувати, за це платять гроші, то відповідно буде і незаконна рубка. Я би виходив не з того, щоб охороняти дерево з поліцією, а з того, що ми повинні побудувати систему, коли незаконно вирубане дерево фактично не можна буде продати. Тобто, щоб не було попиту», – зазначив Тарас Кутовий.

На завершення засідання, своїм рішенням робоча група затвердила Регламент засідань робочої групи з питань реформування підходів до управління лісовими ресурсами та перелік підгруп за напрямами: «Стратегія розвитку лісової галузі України», «Інституційна реформа» та «Ринок деревини».

У Міністерстві аграрної політики і продовольства України стартувало засідання робочої групи з напрацювання напрямків реформування лісової галузі України

Про це у себе в Facebook повідомила т.в.о. голови Державного агентства лісових ресурсів України Христина Юшкевич, передає Politeka .

 

За її словами, всі учасники групи повністю підтримують, що передовсім необхідний новий стратегічний підхід, а саме створення Національної лісової програми. Юшкевич також перераховує основні завдання програми: збереження лісів, що в різних регіонах України виконують різні функції.

«До них потрібен особливий підхід. Програма повинна ґрунтуватися на ексклюзивних підходах до ведення лісового господарства на Півдні, Заході, Сході, Півночі», – пояснила вона.

Також вона каже про «збільшення лісистості шляхом нових підходів до лісорозведення, лісовідновлення та створення нових лісів».

Окремо Юшкевич згадує принципи роботи ринку деревини. На її думку, потрібно закласти основи прозорих правил цього ринку.

КУТОВОЙ ВЫСТУПИЛ ПРОТИВ ГОСМОНОПОЛИИ В УПРАВЛЕНИИ ЛЕСНЫМ ХОЗЯЙСТВОМ

Министр агрополитики хочет создать систему, при которой нелегально вырубленную древесину будет невозможно продать.

Государственные предприятия не должны быть монополистами в управлении лесами. Об этом заявил министр аграрной политики и продовольствия Тарас Кутовой в ходе первого заседания рабочей группы по вопросам реформирования подходов к управлению лесными ресурсами, которое состоялось 16 декабря в Минагрополитики, сообщает пресс-служба министерства.

Комментируя вопрос незаконных вырубок лесов, Кутовой выразил свое видение решения проблемы: “Спрос рождает предложение. И если “черную“ древесину есть куда сбывать, за это платят деньги, то соответственно будет и незаконная вырубка. Я бы исходил не из того, чтобы охранять дерево с полицией, а из того, что мы должны построить систему, когда незаконно срубленное дерево фактически нельзя будет продать. То есть, чтобы не было спроса“.

Отмечается, что в мероприятии приняли участие народные депутаты, руководители центральных и областных органов исполнительной власти, ученые, эксперты и представители общественности. Также в заседании рабочей группы принял участие Суттер Микаэл, представитель Агентства по охране окружающей среды (Австрия), выступив с докладом “Международный опыт в реформировании лесной отрасли“.

http://economistua.com/kutovoj-vystupil-protiv-gosmonopolii-v-upravlenii-lesnym-hozjajstvom/

Прес-служба Мінагрополітики

9 Коментарів “Кутовий: Лісовій галузі потрібні радикальні і зважені зміни +

 1. kverkur сказав:

  Тарас Кутовий  «Державні підприємства не мають бути монополістами в управлінні лісів. 

  Державні підприємства можуть управляти тільки державною власністю – тобто лісами, що є  у цій власності.

  То що мав на увазі Міністр і як розуміти, що т.в.о.  говорить зовсім інше.

  То хто говорить правду, або може хтось з них  чогось не доказує

  Христина Юшкевич:

  http://www.lesovod.org.ua/node/30389   Але забирати у держави ліси і віддавати у приватні руки – це нонсенс.

  http://www.lesovod.org.ua/node/30431

  «Ліс – це власність народу, і він повинен бути тільки в державній, максимум у комунальній власності.

   

   

  • admin сказав:

   Исправить ситуацию может только " БУНТ"  – бессмысленный и беспощадный… 

   Воспоминания…

   Сначала  зарисовка на лесную тему  о лесной жизни с фразами и картинками, в том числе из моей статьи 10 летней давности, а также многочисленными ошибками…

   Потом лекция для бедных….

   Оказывается, по настоятельным просьбам Гослесагентсва ООН отнесло Украину к странам 3-его мира (там денег больше, а командировочные одинаковы) и специальные  наставники , сегодня учили членов рабочей группы (Министра, замов, нардепов, –  уже забывших,- когда заработали свой первый миллион)  тому, что такое лесная политика и тому как правильно просить деньги у зарубежных доноров.  

   ….Во время этого действа, продожавшегося полтора часа я умудрился сделать два "добрых дела" – разбудил товарища…. и не ушел хлопнув дверью (что значит воспитание)… Половина пришедших  нардепов ушла по английски…

   Что будет дальше – Бог весть….

   Лесники…. Такое чувство, что Ваше (наше)  время на исходе… Надо приспосабливаться к новым веяниям.   Да здравствуют эффективные менеджеры,  дровосеки и  древопилы!!! 

 2. Ісаченко сказав:

  В нормальному здоровому суспільстві не може бути, щоб важливою для економіки країни галуззю керували в центрі такі недоумки, які навіть не розуміють значення слів. Зате Кутовий і Юшкевич прекрасно розуміють мету затіяних ними реформ: управляти рубками. (навіть не знають слова лісозаготівля). Вони відверто оголошують свої прагнення, бо знають: довкола них самі лохи, утруться і скажуть – геніально, босс! Цитати Кутового у цій інформації – це діагноз усім нам. Слухати міністра – соромно, прикро і гидко. 

 3. Branch сказав:

  В робочій групі не вистачає правоохоронців з їх одвічною відмазкою "відсутні законні підстави" або наїздом "неналежна охорона" . 

  А поки вони здатні лише на це:

   

 4. Popovich_Pavel сказав:

  Щось я не бачу ні одного фахівця із свіжими нестандартними підходами на фото. Може поховались. Остап запрошував запрошував та так і не запросив.

  • admin сказав:

   Это было совершенно очевидно, по его выступлению на рабочей группе, где его первый заместитель – отвечающий за лесное хозяйство – Максим Мартынюк не сказал ни одного слова. У других раскрыть рот тоже возможности не было.

   На УЛ анонс "волшебной карты" разложили по полочкам в день проведения Кабмина, а на следующий назвали конкретные полонины, которые ошибочно учли как нелегальные вырубки.

   И Москаль, и Мурга, призывая проверку на свои земли, прекрасно знали, чем она закончится и зряче подставили Кутового, а тот в свою очередь Гройсмана и всю центральную власть.  По-моему, в Минагрополитики не знают как "разрулить" ситуацию?  Именно поэтому работа группы комиссии, а её членам запрещено давать комментарии о результатах полевой части проверок.

 5. tigris сказав:

  ЗБЕРЕЖЕМО ЛІСИ, ЛСОСМУГИ 400тис.га і весь ГУМУСНИЙ ШАР ГРУНТУ.

  до бютжету УЗ та КРИШУНІВ КОНТРОБАСУ лісу-кругляка до Польщі

  ЧИТАЙ НА У.Л.: "Як Український ліс їде в Польшу… … .       

  Стало відомо, куди спрямують 600 млн євро від ЄС

  19 ГРУДНЯ, 2016, 18:36
   

   

  Україна та Європейський інвестиційний банк підписали 4 угоди щодо фінансової допомоги на суму 600 млн євро

  Про це повідомляє "Європейська правда".

  На проект з підтримки вищої освіти та енергоефективності виділяється 120 млн євро, на проект з модернізацію української залізниці – 150 млн євро, на розвиток та модернізацію логістичної інфраструктури аграрної компанії "Нібулон" – 71 млн євро та на підтримку малого і середнього бізнесу –  260 млн євро.

  Окрім того, між Україною та ЄІБ було підписано Меморандум про взаєморозуміння, який має на меті посилення співпраці в сфері фінансування і надання технічної допомоги.

  • Раніше повідомлялося, що Україна та Євросоюз у особі Європейського інвестиційного банку домовилися про надання 600 млн євро.
  • Див. ссилку:
  •  http://ord-02.com/rasledovaniya/item/93955-yak-ukrayinskiy-lis-yide-v-polschu-za-spriyannya-solvara-i-balchuna
  • Як український ліс їде в Польщу за сприяння Сольвара і Балчуна!

   

    

   Як український ліс їде в Польщу за сприяння Сольвара і Балчуна!

   Даже и не знаю, как оценивать эту публикацию. Кто в теме? Поясните… М.П.

   Члени команди польського менеджменту у правлінні ПАТ “Укрзалізниця” підтримують потік контрабанди лісу та сприяють продовженню циркуляції “сірих” коштів у структурі.

   За близько півроку роботи новаторів правоохоронні органи, громадяни прикордонних регіонів та працівники ЗМІ продовжують фіксувати факти порушень.
   Сьогодні нелегальне перевезення лісоматеріалів до Румунії, Словаччини, Чехії, а найбільше – Польщі, контролюють запрошені із Польщі члени правління компанії.

   Джерелом тіньового прибутку стає не тільки вивезення вітчизняного лісу, а й транзит російського та білоруського до Румунії: така схема запрацювала близько шістьох місяців тому.

   Внутрішнє розпорядження керівника “Укрзалізниці” полягає в тому, щоб максимально сприяти нелегальним перевезенням до Польщі українського лісу.
   Керівникам регіональних та місцевим управлінь, а також відповідальним за зупинкові пункти дали вказівку, щоб усі документи для таких перевезень відповідали нормам закону. Фактично, персоналу “Укрзалізниці” дали зелене світло на підробку документації.

   Боротьба з контрабандою та нелегальними перевезеннями на українській залізниці були одним з основних стратегічних завдань залученої польської команди, і на небезпеку рецидивів цих явищ звертали увагу українські парламентарі.

   Як сказав у коментарі для ІНФОРМАТОРа голова комітету Верховної Ради з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк, за останні 5 років контрабанда лише по трьох товарних позиціях (дрова, ліс-кругляк та пиломатеріали) склала близько 1 мільярда доларів США.

   Попередження Балчуну

   Іще у серпні 2016 року міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що ПАТ “Укрзалізниця” ні за яких обставин не може перевозити заборонені до експорту товари, серед яких – і ліс-кругляк.

   “”Укрзалізниця” – це транспортна компанія і вона повинна відповідати за те, що перевозить. Ліс-кругляк заборонений до експорту, і він не може перевозитися “Укрзалізницею”. Вагонів і так не вистачає – їх можна завантажити іншим товаром “, – сказав тоді голова Мінінфраструктури.

   На зауваження про те, що процес завантаження вагонів контролюється представниками митниці, які і повинні нести відповідальність за зміст, міністр закликав притягнути винних в перевезенні заборонених товарів до відповідальності.

   “Запрошуйте СБУ, прокуратуру, якщо митники, які присутні під час завантаження складів, йдуть на порушення закону”, – підкреслив Володимир Омелян.Уже в лисопаді міністр наголошував на необхідності особистої зустрічі із Войцеком Балчуном та тіснішого діалогу про швидкість та успішність реформ.На початку листопада Володимир Гройсман заявив, що готовий звільнити Войцека Балчуна, якщо той “зійде з рейок”.

   Проти збереження корупційних схем вивозу лісу на залізниці протестували народні депутати, громадські діячі та навіть митці. У вересні чернівецький художник Тарас Поталайко протестував на пероні залізничного вокзалу з гаслом “Перестаньте вивозити ліс!”

   У грудні директор консалтингової компанії William invest expert Віктор Медведь заявив, що корупційні схеми не зникли із структури “Укрзалізниці” та працюють у тих самих масштабах.

   “Ніяким чином. За жодним напрямком залізниці схеми, які працювали раніше, не припинені: вони всі працюють, як і працювали.

   Просто змінилися бенефіціари, тобто, підставні компанії, але схеми працюють. Я ще раз підкреслюю, що 0,7% від валового доходу як прибуток для такого підприємства-монополіста – це нічого взагалі. Це навіть не в межах статистичної похибки, це в десять разів менше статистичної похибки, розумієте? Це огидні показники абсолютно, тому тут немає чим пишатися”, – сказав експерт.

   Рецидиви контрабанди

   Мешканці прикордонних регіонів та вузлових станцій продовжують фіксувати відправку закордон залізничних ешелонів із українським лісом-кругляком.
   У листопаді цього року незаконне зберігання і перевезення лісу-кругляка зафіксували на Черкащині.

   “Працівники державної установи, діяльність якої пов’язана із забезпеченням реалізації державної політики у сфері лісового та мисливського господарства, діючи за попередньою змовою із приватними підприємцями, шляхом зловживання своїм службовим становищем, розтратили ввірені їм лісові ресурси шляхом внесення до офіційних документів завідомо неправдивої інформації щодо обсягів виконаних робіт, об’ємів деревини, а також організували фіктивні конкурсні процедури на вирубку лісових ресурсів та аукціони з продажу необробленої деревини.

   У свою чергу, залучені до злочинної схеми приватні підприємці, організовували зберігання, перевезення, переробку та реалізацію незаконно вирубаної деревини та лісоматеріалів. За вказаним фактом зареєстровано кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) КК України.

   У ході досудового розслідування вилучено документи щодо організації та проведення фіктивних конкурсів на вирубку лісу, документи про проведення аукціонів з продажу необробленої деревини, участь в яких приймали одні і ті ж суб’єкти господарювання, чорнову бухгалтерію, а також ряд інших документів, які підтверджують неправомірні дії державних службовців та пов’язаних із ними приватних підприємців.

   Завдяки проведеним обшукам виявлено та вилучено понад 1000 кубічних метрів незаконно вирубаного лісу-кругляка та близько 500 кубічних метрів пиломатеріалів, а також грошові кошти в сумі понад 2 млн. грн., набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення.
   Наразі встановлюється сума збитків, завданих державі.

   На теперішньому етапі досудового розслідування наявні в матеріалах кримінального провадження дані свідчать про тривалу підготовку та системність вчинюваних злочинів, дослідження яких триває. Повідомляє прес-служба прокуратури Черкаської області”, – йшлося у прес-релізі правоохоронців.

   16 серпня цього року о 9 ранку до центрального офісу Держприкордонслужби і Чопського прикордонзагону увірвалися правоохоронці на чолі зі співробітниками Головної військової прокуратури. Вони шукали документи щодо незаконної вирубки і вивезення українських лісів до Словаччини.

   Унаслідок операції у державній прикордонній службі самі виявили порушення у Чопському прикордонному загоні, де необ’єктивно провели розслідування нелегального вивезення лісу.

   Тоді ж прикордонники заявили, що обшуки – це спроба “зіштовхнути лобами” Держприкордонслужбу та Нацполіцію.

   Після скандалу Володимир Гройсман доручив правоохоронцям розслідувати прецедент. Результату чекають до цього часу.

   Як відомо, раніше ІНФОРМАТОР опублікував документи, які доводять, що члени польської команди реалізували схему привласнення понад 12 мільйонів державних коштів. Зокрема, керівництво самовільно виділило 3 мільйони гривень на компенсації членам правління “Укрзалізниці” та 9 мільйонів на корпоративні картки для членів правління.

   Нагадаємо, на початку червня 2016 року уряд припинив повноваження членів правління ПАТ “Українська залізниця” директора із корпоративного управління та мотивації персоналу Оксани Маріної, екс-радника міністра інфраструктури Штефана Вольтера Хофсаеса та колишнього виконувача обов’язків голови правління Євгена Кравцова.

   6 червня підписали контракт із новим очільником ПАТ “Укрзалізниці” – Войцехом Балчуном. На момент обіймання посади Балчун не володів українською мовою.
   До цього поляк був керівником PKP Cargo, однак покинув пост з низки причин. Зокрема, за даними польського видання wpolityce.pl, між Бальчуном і чинним президентом групи PKP існував конфлікт щодо управління компанією. Крім того, за даними видання, на посади в компанію були призначені люди, які були близькими членами родини Бальчуна (мали з ним родинні відносини).

   Також зазначалося, що на відставку Войцеха “вплинули втрати на ринку компанії. Зниження трафіку під час перебування Бальчуна на посаді президента склали 25% (з більш ніж 140 мільйонів тонн у 2007 році до блозько 110 млн тонн у 2012 році). Така ситуація спричинила гальмування процесів інвестицій та реконструкції”.
   Міністр інфраструктури України Володимир Омелян представив новий склад правління, до якого увійшли директор з економіки і фінансів “УЗ” Олександр Бужор; управління соціальним блоком доручено Марчеку Жельку; поляк Ремігіуш Пашкевич очолив інфраструктурні проекти; Марек Роберт Залєсний призначений відповідальним за вантажні перевезення та операційну діяльність. У новому складі Правління також залишився українець Сергій Михальчук.
   Згідно з планом нового керівника, “Укрзалізниця” за перший рік роботи менеджменту мала заощадити 7 мільярдів гривень.

   У листопаді цього року стало відомо, що ПАТ “Укрзалізниця” перебуває у стані технічного дефолту. Про це заявив сам Войцех Балчун, наголосивши, що такий колапс триває фактично із квітня. Того ж місяця прем’єр-міністр звернувся до чиновника, закликавши звернути увагу на афільовані з “Укрзалізницею” компанії.

   Сольвар, где лес-кругляк?

   Недавно в сети появились шокирующие фотографии вывоза с Украины леса-кругляка, экспорт которого запрещен законодательством. Пользователи социальных сетей сфотографировали 150 вагонов с ценной древесиной, которые стояли на Ивано-Франковском железнодорожном вокзале. Однако уже через сутки лес пропал в неизвестном направлении. По нашим данным к афере с древом причастен народный депутат (БПП) Руслан Сольвар.

   “Во время велопробежки решили перейти пути через железнодорожный мост. Представляете, три эшелона по 50 вагонов леса-кругляка. Это же целый лес!!! И это только за один день. Разве это украинская власть? Воруют, как последний день живут”, – написал в социальной сети глава ВО “Голос” Ростислав Гудзинский.

   Этот пост сразу же подхватили ведущие СМИ и масштабы воровства леса-кругляка стали широко известными. Соответственно, без внимания данную информацию не оставили и наши доблестные правоохранительные органы. Когда фотографии беспредела попали на стол к руководству СБУ, информацию начали проверять, однако было уже поздно. Буквально за сутки 150 ж/д вагонов, наполненных древесиной, просто испарились с Ивано-Франковского вокзала. Отметим, что данный лес-кругляк, который готовился на экспорт, оперативники ищут до сих пор.

   При этом Укрзализныця, на чьей, собственно, территории произошло ЧП, заняла позицию “моя хата скраю”, мол, какой лес? Не видели и не слышали.
   Кстати, с источников в правоохранительных органах нам стало известно, что лес-кругляк, который пытались вывезти из Украины, на самом деле по документам числился как древесина для постройки фортификационных сооружений в зоне АТО. При этом в этих же документах проходила лишь 10-я часть дерева, а не все 150 вагонов.

   Есть все основания полагать, что данное преступление не обошлось без чуткого вмешательства одного с главных коррупционеров страны – народного избранника Руслана Сольвара. Ведь именно он крышует коррупционные схемы, связанные с железной дорогой и перевозками.
   На сегодняшний день под контролем Руслана Сольвара находится целый ряд компаний, специализацией которых являются грузовые перевозки. Одна из них — «Фреш Лайн». Ее директором является Алексей Мозговой, которого на эту должность в 2003 году поставил Руслан Сольвар, один из ее учредителей. О том, что Мозговой и до сих пор подчиняется Сольвару, свидетельствует и тот факт, что он является его помощником в Верховной Раде, что, кстати, нардеп, также яростно отрицает. Однако данные об этом есть на официальном сайте ВРУ.

   В 2010 году, сразу после назначения Бориса Колесникова министром инфраструктуры, компания «Фреш лайн» заключила с «Укрзализныцей» контракт. Тут следует отметить, что 80% доходов «Укрзализныци» составляют грузовые перевозки, а одним из основных способов мошенничества времен «Семьи» являлось умышленное занижение стоимости грузоперевозок для «своих» компаний. Так вот, после заключения договора, «Фреш лайн» и стала одной из «своих» компаний. В результате чего ей удалось сэкономить сотни тысяч долларов, а вот «Укразализныця» наоборот понесла значительные убытки. И только после длительных разборок выгодный для Руслана Сольвара контракт был разорван в 2014 году.

   Еще одной подконтрольной Сольвару фирмой является «Метрудтранс». Ее директором до недавнего времени был Артем Минич, с которым экс-регионал вместе был в составе учредителей компании «Укрзернотранс-К». Владельцем же ее значится Владимир Пашко. В январе 2015 года компания заключила договор с госпредприятием «Рогатинское лесное хозяйство». Согласно контракту, фирма обязалась предоставить услуги по перевозке ж/д транспортом на общую сумму 1, 550 млн грн. Тут следует отметить, что конкуренции у «Метрудтранс» фактически не было, и получила она этот заказ не совсем честным путем. Как оказалось позже, единственным их соперником во время проведения тендера была «Монолиттранскомпани», учредителем которой оказался земляк Руслана Сольвара Николай Бачал. Кумовство? Нет, не слышали… Начиная с марта 2012 года, «Метрудтранс» заключила с государственными компании контрактов на общую сумму около 15 млн грн.

   Став народным депутатом во второй раз, при каждом удобном случае Руслан Сольвар не упускает возможность получить выгоду для подконтрольных ему компаний. Он использует весь свой политический арсенал для того, чтоб основные маршруты по железнодорожному транзиту доставались именно его предприятиям. Кроме того, он методично давит на руководство «Укрзализныци», заставляя тарифную комиссию мешать его главным конкурентам: компаниям «Лемтранс Транзит», «ИТЭК Транс», «PLASKE», «Тенгизшевройл». Согласно информации из компетентных источников, Руслан Сольвар мошенничает, чтобы завладеть наиболее «лакомыми» маршрутами: он предварительно договаривается с клиентами, а потом просто давит на тарифную комиссию «Укрзализныци», заставляя снизить тарифы на нужные ему маршруты. На высшем же уровне, в частности, в парламенте, нардеп занимается уничтожением конкурентов, распространяя дискредитирующие материалы и тонко подводя народных избранников к тому, что нужно эти факты проверить с помощью правоохранительных органов. В результате таких действий у конкурирующих с ним фирм начинаются бесконечные проблемы, к ним постоянно врываются неожиданные проверки, в результате которых работа полностью блокируется.

   Но и это еще не все. Сразу после того, как «Укразализныця» стала частным акционерным обществом, Руслан Сольвар устроил туда одного из работников своего предприятия, да еще и не на простую должность, а на пост гендиректора Украинского транспортно-логистического центра (УТЛЦ). По сути, эта должность позволяет контролировать передвижение почти 100 тыс. вагонов. Для Сольвара, десятки лет строящего свои махинации вокруг железной дороги, это было поистине «царским» подарком. Поговаривают, что поспособствовал этому тогдашний глава АПУ Борис Ложкин и его советник Михаил Бейлин. Кстати, именно Бейлин назначил главой предприятия «Укрзализнычпостач» Евгения Хрощака. Этот деятель планомерно отдавал победы в тендерах компаниям, которые значительно завышали цены на свою продукцию. И это далеко не все «качественные» назначения Бейлина.

   Сейчас ГПУ расследует уголовное дело №42014000000000414 о злоупотреблениях на «Укрзализныце» в период правления регионалов. В частности, о незаконном завышении тарифов на железнодорожные перевозки, где фигурирует и фамилия Сольвар.
    

   По этому, вывод напрашивается сам собой: не каждый может спрятать 150 вагонов древесины за сутки…
   ОРД

Залишити коментар