КАЯТТЯ НЕ ПРИЙМАЄТЬСЯ!

Конфлікт у держлісгоспі загострюється

Відкритий лист уповноважених представників трудових колективів лісництв, цехів і працівників апарату ДП «Корюківське лісове господарство» Вячеславу Чижу.

«Ми, уповноважені представники трудових колективів лісництв, цехів і працівників апарату ДП «Корюківське лісове господарство» уважно прочитали Ваше інтерв’ю в попередньому номері газети «Маяк» і на позачергових зборах ще раз підтверджуємо, що трудовий колектив лісгоспу прийняв правильне рішення – підтримати рішення спільного розширеного засідання адміністрації і профспілкового комітету ДП «Корюківське лісове господарство» про Ваше звільнення з займаної посади. Тобто, Ви ще раз показали свою абсолютну некомпетентність у лісовому господарстві і не можете керувати не тільки лісгоспом, а наіть лісництвом.

З перших днів своєї роботи Ви стали запроваджувати свої методи роботи.

Викликаєте керівників лісництв, цехів чи спеціалістів, даєте усне розпорядження, а потім відмовляєтесь від того, що давали такі розпорядження. Ви «змусили» старшого інспектора по кадрах написати заяву про звільнення, а при розгляді її заяви на розширеному засіданні профкому 11 жовтня 2016 року в присутності ЗО чоловік відмовились від своїх слів щодо працівника і заявили, що «я такого не казав». Як же Вам можна вірити?

Тепер щодо проведення публічних закупівель. Завдяки Вашому «переведенню на систему публічних закупівель» багато техніки і обладнання у лісництвах і цехах простоювали по 7 і більше днів через несвоєчасне придбання малоцінних товарів (запасних частин). Своїми усними розпорядженнями Ви підірвали налагоджену роботу підприємства. Ремонти затримувались, техніка простоювала, працівники не виконували свої завдання, а Ви заявляли: «Нехай техніка стоїть, поки не закупимо через електронні торги». Ми розуміємо, якщо це товар великої вартості, то це правильно, але щодо малоцінних товарів, які Закон України «Про публічні закупівлі» дозволяє закуповувати без процедури «прозоро», то через це техніка і люди не повинні простоювати.

Щодо реалізації сировини в «одні руки». Лісопродукція лісгоспу реалізовується на аукціонах, які проводяться Чернігівською обласною товарною агропрмисловою біржею на відкритих торгах і на спеціалізованих аукціонах у м. Києві.

Лісопродукція, яка не реалізована через аукціон, залишається у розпорядженні лісгоспу і продається за цінами згідно з прейскурантом. За час Вашого керівництва продукція також реалізовувалась в «одні руки» за однією ціною, а в «інші руки» така сама – за меншою ціною. Це факт. Далі. «Досягнення високих показників щодо реалізації продукції» . Порівнюєте показники вересня, жовтня і листопада 2015 і 2016 років. Це нормально, правильно, але чому Ви не порівнюєте «ціни», за якими реалізовувалась продукція у вказаних Вами місяцях: 2015 рік – середня ціна одного кубометра сировини складала 484 грн., а у 2016 році -571грн.?

Хочемо довести до відома громадськості, що лісгосп, який створений 80 років тому, має загальну площу 39,9 тис. га, в т.ч. вкриту лісом 35,6 тис. га, керується в своїй роботі законодавчими актами в сфері лісової галузі, і основна мета його створення – це проведення цілого комплексу лісівничих заходів по вирощуванню, догляду за лісом та ведення невиснажливого лісокористування. Пан Чиж В.В., спеціаліст без фахової освіти, який очолив лісгосп 12.09.2016 року, схоже, поставив собі за мету звести нанівець усі лісівничі функції лісгоспу, а пріоритетом обрав тільки заготівлю та реалізацію деревини, що могло призвести до дисбалансу ведення лісового господарства. Простими словами – рубаємо ліс під замовлення окремих фірм, не саджаємо лісових культур, не проводимо догляду за лісом (освітлення, прочищення, прорідження, прохідні рубки), бо це не вигідно. Сьогодні заробляємо великі гроші, а завтра цілі покоління залишаться без лісу, лісгосп перестає функціо¬нувати, працівники втрачають свої робочі місця, заробітну плату. Чиж В.В. з перших днів своєї роботи з молодечим напором так почав впроваджувати свої плани в життя, що кожний працівник лісгоспу – від спеціаліста до робітника, відразу зрозуміли підступність його мети і різко сказали: «Ні! Так працювати не можна». Колектив висловив недовіру керівнику і вимагає його звільнення з займаної посади. Тож хто злочинці, судити вам, шановна громадо.

Тепер коротко про досягнення т.в.о. директора за три місяці роботи. Провів «аналіз стану лісів в лісництвах» . Як міг провести аналіз стану лісів, коли в ліс не виїжджав, результатів огляду спеціалістам не надавав. До речі, оцінку санітарного стану лісів, інвентаризацію лісів, пане Чиж В.В., проводять спеціалісти ВО «Укрдержліспроект» та «Укрдержлісозахист», а аудит, який провели в 2016 році міжнародні представники РЗС по сертифікації лісів, занедбаності стану лісів не виявили, та на основі проведення оцінки МЕРСоп сертифікували ДП «Корюківське ЛГ» у відповідності з вимогами міжнародних сертифікаційних стандартів РЗС лісоуправління. Це доводить той факт, що лісгосп працював до Вас з дотриманням усіх законодавчих актів у сфері ведення лісового господарства, крім того, перевірка Державної екологічної інспекції в Чернігівській області, яка була проведена восени 2016 року, також не виявила вкрай «занедбаного стану лісів». Тоді для чого Ви вводите в оману громадськість?

Про інфраструктуру лісових доріг. Керівництво лісгоспу кожного року проводило і проводить ремонт лісових доріг і знає про їх стан не зі слів, а в натурі. Так, у 2012 році було збудовано згідно з проектом 10,3 км дороги в Єлінському та Новоборовицькому лісництвах, на що було витрачено 519тис. грн., та була проведена реконструкція доріг на суму 449 тис.грн. У 2013 році було збудовано нових лісових доріг- 7,3 км, на що витрачено 200,4 тис.грн., та проведена реконструкція доріг – 4,3 км, на що витрачено 625,4 тис.грн. Проблема покращення стану лісових доріг, це проблема, яка стосується всіх без винятку лісгоспів, тому що стан лісових доріг в усіх лісгоспах майже однаковий.

Щодо «згорілих сотні гектарів лісу за попередні десятки років». Пане Чиж В.В., Ви абсолютно не інформовані про стан охорони лісів від пожеж, хвороб і шкідників лісу. Ви просто не можете уявити, що значить «згоріло сотні гектарів лісу». Ви хоча б спитали у лісничих, де і скільки було пожеж, яку шкоду вони нанесли, які роботи проводяться для цього. Кожен лісничий знає про всі випадки загорянь у лісових масивах, підпорядкова¬них йому за останні десять років, і готові надати повну інформацію про всі випадки лісових пожеж. А Ви звинувачуєте посадових осіб лісгоспу і обласного управління у наданні «значно занижених цифр».
Щодо підняття ціни для приватних підприємців на заготівлі деревини. Керівництво лісгоспу за весь час роботи з приватними підприємцями завжди співпрацювало в питанні ціни за заготівлю того чи іншого асортименту лісопродукції, і розмір підвищення завжди погоджувався з ними. Це все передбачалося додатковими угодами, а щодо підвищення «ціни для найманих бригад на заготівлю одного кубометра деревини на 20 грн.» – то це Вами зроблено тільки на один місяць – грудень 2016 року.

Щодо ситуації – «коли деякі посадові особи поєднували по дві посади, отримуючи при цьому кілька заробітних плат і премій». Необхідно зазначити, що в апараті управління лісгоспу працювало 4 спеціалісти, кожен з яких разом з виконанням своїх основних обов’язків, додатково виконував роботу ще за однією посадою. За це працівники згідно з умовами Галузевої угоди і Колективного договору отримували доплати не більше 50 % від посадового окладу. Премію вони отримували одну, відповідно до умов Колективного договору, тільки за основною посадою. Це давало реальну економію коштів для підприємства тому, що при фактичному виконанні роботи за посадою, що є сумісною, працівник отримував тільки половину посадового окладу, і більше нічого. Тож «отримання такими працівниками кілька заробітних плат і премій» – повна нісенітниця. При «усуненні Вами ситуації» – штат апарату управління лісгоспу збільшився на чотири працівники, що призвело до збільшення витрат на оплату праці апарату управління на 11490 грн.

Пане Чиж В.В., навіть спеціаліст лісового господарства, який працював у системі лісового господарства, при призначенні його на будь-яку керівну посаду у лісгоспі, працює по 13 і більше годин. Для такого працівника на початку становлення його як керівника – це можна вважати нормою. А Ви не є спеціалістом у цій галузі. Вам давали шанс, хоч трішечки зрозуміти суть ведення лісового господарства, коли Вас направили на курси підвищення кваліфікації працівників лісового господарства у м.Боярку до «Укрцентркадриліс» з 21.11. по 30.11 2016 року включно. За Ваше навчання лісгоспом проведена оплата навчальному закладу в сумі 3140 грн., Ви отримали 1200 грн. «добових» на відрядження , але Ви не скористалися такою можливістю. Ви побули на навчанні всього один день, а далі «вивчали все вдома», при цьому перебували у своєму кабінеті і «керували» підприємством. От і виходить, що Ваше бажання «по виведенню показників на істотно новий рівень» не зовсім відповідає дійсності.

І останнє. Пане Чиж В.В., колектив лісничих, начальників цехів, спеціалістів апарату управління лісгоспу створювався під безпосереднім керівництвом і участю Погребняка Петра Петровича. І якщо б Ви прислухалися до його порад, мабуть, було б усе не так. Якби Ви хотіли працювати з ним, то не звільнили б його з роботи у день написання заяви. А тепер Ви хочете, щоб він повернувся до Вас? Припиніть ганьбити добре ім'я колишнього директора ДП «Корюківське ЛГ» Погребняка П.П., який був і залишиться для працівників лісгоспу добропорядним, висококваліфікованим спеціалістом лісового господарства, керівником лісгоспу з великої літери, який прислухався до пропозицій спеціалістів та робітників, переймався їхніми проблемами, вирішував їх, за що йому велика вдячність.

Уповноважені представники трудових колективів лісництв, цехів і апарату управління ДП «Корюківське лісове господарство».
Список і підписи додаються».

Газета "Маяк"


 


Залишити коментар