Климпуш-Цинцадзе назвала ціну питання в проблемі лісу-кругляка: 600 млн євро макрофінансової підтримки ЄС

Віце-прем'єр-міністр повідомила, що ліс продовжують вивозити з України контрабандою, під виглядом стояків для шахт

Мораторій на експорт з України лісу-кругляка є єдиним питанням, через яке заблоковано виділення макрофінансової допомоги Євросоюзу. Мова про другу частину траншу 1,8 млрд євро – 600 млн євро.

Про це віце-прем'єр-міністр України з європейської інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе розповіла в інтерв'ю "5 каналу".

"Це єдине питання (діючий мораторій на експорт лісу-кругляка), який блокує отримання подальшої допомоги з боку ЄС: макрофінансової допомоги, а не кредитної", – заявила Климпуш-Цинцадзе.

Відповідаючи на уточнююче питання журналіста, чи йдеться про 600 млн євро, вона відповіла ствердно.

"Про 600 млн з 1, 8 млрд євро, які повинні були надійти у трьох траншів. Перший був отриманий давно, другий мав бути ще рік тому. І на жаль, ми так і не змогли розблокувати питання скасування мораторію з лісу-кругляка", – сказала Віце-прем'єр-міністр.

Климпуш-Цинцадзе підкреслила, що з введенням мораторію Україна порушила свої зобов'язання в рамках Світової організації торгівлі, а також у рамках Угоди про Асоціацію України з ЄС.

"Мені дуже шкода, що це питання сильно політизувався тут, в Україні. Оскільки мораторій, на жаль, не працює. Ми бачимо продовження вирубки лісів, бачимо продовження вивезення лісу-кругляка за кордон контрабандою", – заявила Віце-прем'єр-міністр, зазначивши, що ліс кругляк часто вивозиться з України під виглядом стояків для шахт.

"Я тільки не знаю, в яких країнах ЄС у нас зараз шахти так активно будуються, що у нас такий вал цих стояків йде", – обурилася Климпуш-Цинцадзе.

Віце-прем'єр-міністр зазначила, що незважаючи на відсутність готовності Верховної ради проголосувати за скасування мораторію на експорт лісу-кругляка, необхідно "знайти спільне рішення з депутатами, з Верховною радою, як ми, можливо хоча б поетапно або іншим способом, скасувати мораторій".

Нагадаємо, в серпні правоохоронці провели понад 100 обшуків через незаконну вирубку та реалізацію лісу.


Залишити коментар