Лісівникам потрібен переробник, – Олег Яремко

Читач написав на сайт: 16 березня відбулися аукціонні торги необробленими лісоресурсами ІІ кварталу 2017 року, участь у яких взяли 111 учасників-покупців як місцевих, так і з інших областей. Враховуючи попередній зрив аукціону кількома покупцями по дубовій сировині (пиловник і фансировина для стругання – прим.), аукціонним комітетом напередодні було вирішено провести їх окремо, аби покупці, які заявилися на інші породи, мали змогу взяти участь і купити необхідну їм лісосировину.

Читач написав на сайт: Аукціон розпочався з обговорення сформованих цін на ІІ квартал. Начальник Тернопільського обласного управління лісового та мисливського господарства Олег Яремко протягом години безпосередньо спілкувався з покупцями, відповідаючи на їхні запитання.

Олег Павлович, зокрема, пояснив, чому на деякі лоти з деревиною підвищено ціни. Так, на пиловники дуба І і ІІ сортів ціна зросла у результаті підвищення, відтак і формування, ціни в бік збільшення третьосортного дубового пиловника, тож враховуючи це, ціни сформували у відповідності до сортів. Крім того, підвищено ціни на пиловник граба – в середньому на 50-70 грн за кубометр, так як по інших областях ціна на нього є значно вищою. Решта деревини залишилася на рівні першоквартальних аукціонних торгів.

Із зали звучали запитання стосовно того, чи контролюють лісові господарства покупців, які не вибирають деревину і чи застосовують до них санкції, а також щодо формування фактичної ціни після проведення аукціонних торгів. На що начальник облуправління поінформував, що цей аукціон є останнім для тих, хто не вибере виграну ними деревину в минулому кварталі та у кого відсутній дозвіл Управління Держпраці на виконання небезпечних робіт, адже цей документ свідчить про те, що покупець, який бере участь в аукціонних торгах, дійсно переробляє деревину. «Лісівникам потрібен переробник», – резюмував Олег Яремко. А далі розпочалися торги.

Загалом продавцями – підприємствами Тернопільського ОУЛМГ, виставлено 6702 кубометри необробленої деревини. Стовідсотково реалізовано пиловники дуба, бука, ясена, клена, граба, береста, липи, сосни, ялини та дубову, ясеневу й букову фансировину для стругання. Берези викуплено 85,25%, модрини – 89,22%. У результаті торгів найбільш коливалися ціни від стартових знову ж таки на пиловник дуба ІІІ сорту. Зокрема, найбільше зростала ціна на пиловник дуба ІІІ сорту діаметром 36-49 см, яка зросла під час проторговування на 300-2100 грн за кубометр. Дещо покупцями піднято ціну на І сорт даної лісосировини діаметром 36-49 (два лоти – на 600 і 1500 грн відповідно за кубометр) та на ІІ сорт пиловника дуба діаметром 14-25 (один лот – на 2250 грн за кубометр).

До слова, перед початком торгів по дубовій сировині президент Товарної біржі «Тернопільська агропромислова біржа» Олександр Коровкін зачитав листа-звернення лісових господарств щодо того, що покупці, вигравши лот із деревиною, мають вибирати деревину тих градацій, які заявлені в лоті. Це стосується як покупців пиловника дуба і дубової фансировини для стругання, так і решти порід. Дещо змінилася ціна на третьосортний пиловник граба, діаметром 14-25 – у бік збільшення на 100-200 гривень за кубометр та діаметром 26-35 – на 300 гривень. Крім того, зросла ціна на пиловник береста ІІ сорту діаметром 36-49 – на 600 грн і ІІІ сорту діаметром 26-35 – на 200 гривень; пиловника липи ІІІ сорту діаметром 26 см і більше – на 300-400 гривень за куб. м. Змінилася ціна і на хвойні породи: сосну і ялину ІІ сорту 20-25 см – підняли на 400 грн і 300 грн відповідно та модрину: ІІ сорту діаметром 14-19 см – на 500 грн, 36 см і більше ІІ і ІІІ сорту – на 700 грн, ІІІ сорту діаметрами 20-25 см і 26-35 см – на 600 гривень.

Всього реалізовано 6592 кубометри деревини або 98,36 відсотків. Сума реалізації становить 16,06 млн грн. Аналізуючи підсумки березневих аукціонних торгів стосовно того, що переробники, аби придбати сировину будь-якої породи, схиляються до збільшення ціни, випливає висновок, що, мабуть, просвіт на ріст таки ще є. Виникає запитання, чи варто було переробникам на попередніх торгах (1 березня – прим.) не погоджуватися зі стартовими цінами. Покупці відповідь дали, купуючи, торгуючись між собою, незважаючи на ріст цін.

Прес-служба Тернопільського ОУЛМГ


Залишити коментар