Лісівники б’ють на сполох: через випалювання сухої трави гинуть тварини!

З приходом весни в лісгоспі розпочинається гаряча пора – в прямому і переносному значенні. Це означає, що розпочинається пожежонебезпечний період . Охорона лісу від пожеж одне з основних завдань лісової охорони.

     З метою підготовки до пожежонебезпечного періоду 2017 року на території Лубенського лісгоспу проводяться профілактичні та попереджувальні заходи.

     На підприємстві створений план заходів по підготовці до пожежонебезпечного періоду, згідно якого проведено інструктаж всіх працівників по правилах пожежної безпеки в лісах та навчання з працівниками державної лісової охорони. В підрозділах лісгоспу проводиться огляд готовності протипожежної техніки та інвентарю.

   Найкращий спосіб уникнення пожежі – це її профілактика і попередження. Вже сьогодні існує загроза виникненню лісових пожеж.

Адже, від лісової пожежі потерпають не тільки лісові масиви, але і тварини, які мешкають на даній території.

   Ось, наприклад, 28 березня під час пожежі, що почалася з сінокосу і поширилася до лісу в одному з масивів працівниками лісової охорони Лубенського лісгоспу при гасінні пожежі була виявлена молода косуля. Тваринка знаходилася в осередку пожежі та зовсім не реагувала на присутність людей. Після відлову та огляду було встановлено, що косуля має значну кількість опіків та враження очей вогнем, чому й не реагувала на людей. Терміново тваринку було доставлено в районну ветеринарну клініку «Айболіт», де їй надали першу необхідну допомогу і призначили майбутнє тривале лікування.

   На даний час молода косуля знаходиться у вольєрному господарстві Приміського лісництва Лубенського лісгоспу, де нею опікується мисливствознавець Плема В.В. під професійним наглядом працівників ветеринарної медицини.

   Сподіваємось, що тваринка одужає і з часом повернеться до рідного середовища.

Шановні громадяни, будьте свідомими! Пам’ятайте, що спалювання сухостою переходить у великомасштабні пожежі, особливо на відкритій місцевості, де швидкість поширення вогню надзвичайно велика. Внаслідок спалювання сухої трави та побутових відходів, вогонь може стати неконтрольованим, що є прямою загрозою для навколишнього середовища, самовільне випалювання рослинності та її залишків карається згідно ст.. 77, 77- 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення і тягне за собою накладання штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Тож, давайте оберігати наше довкілля разом! 

ДП «Лубенський лісгосп»

Залишити коментар