Україна зобов’язана експортувати ліс-кругляк, якщо це є умовою МВФ – Бальцерович

Якщо в межах Меморандуму з МВФ Україна дійсно мала домовленість про експорт лісу-кругляку, то цю умову країна зобов’язана виконати.

Таку думку висловив польський економіст Лєшек Бальцерович в ефірі програми «HARD з Влащенко» (в ефірі о 19:30 – 20:30) на телеканалі ZIK.

«Я вважаю, що отримання траншів від МВФ для України є не негативної практикою. Адже надходження фінансової допомоги залежить від виконання певних умов, зокрема проведення реформ. Тому, я погоджуюся майже з усім, що очікує від України Міжнародний валютний фонд», – зауважив Лєшек Бальцерович.

Тобто, на думку експерта, якщо фінансова допомога залежить від втілення в життя продуманої програми, то це тільки на користь розвитку країни.

Натомість питання щодо експорту лісу кругляку залишається відкритим. Адже, якщо поставки деревини обумовлені угодою з МВФ, то їх також потрібно дозволити.

«Питання експорту лісу-кругляку потрібно чітко вирішити з європейською спільнотою. Адже, якщо Україна підписала певну угод, тобто Меморандум з МВФ, серед положень якої був дозвіл на експорт деревини, то Україна зобов’язана це виконувати. Якщо домовленість дійсно є, то не потрібно її порушувати», – вважає економіст. 

http://zik.ua/news/2017/04/17/ukraina_zobovyazana_eksportuvaty_liskruglyak_yakshcho_tse_ie_umovoyu_mvf__1081117

Бальцерович пояснив свою позицію щодо експорту ліса-кругляка на вимогу МВФ

Бальцерович пояснив свою позицію щодо експорту ліса-кругляка на вимогу МВФ
Україна повинна виконати вимогу МВФ. Фото: Український лісовод
Якщо в межах Меморандуму з МВФ Україна мала домовленість про експорт лісу-кругляку, то цю умову країна зобов'язана виконати. Таку думку висловив польський економіст Лєшек Бальцерович на телеканалі ZIK.

"Я вважаю, що отримання траншів від МВФ для України є не негативної практикою. Адже надходження фінансової допомоги залежить від виконання певних умов, зокрема проведення реформ. Тому, я погоджуюся майже з усім, що очікує від України Міжнародний валютний фонд", – сказав Бальцерович.

"Питання експорту лісу-кругляку потрібно чітко вирішити з європейською спільнотою. Адже, якщо Україна підписала певну угоду, тобто Меморандум з МВФ, серед положень якої був дозвіл на експорт деревини, то Україна зобов'язана це виконувати. Якщо домовленість дійсно є, то не потрібно її порушувати", – вважає економіст.

Для отримання Україною другого траншу в 600 млн євро макрофінансової допомоги в Європі чекають скасування мораторію на експорт лісу. Український президент Петро Порошенко висловив намір зняти заборону на експорт деревини.

Закон про заборону експорту необроблених лісо- та пиломатеріалів (т.зв. ліс-кругляк) терміном на 10 років Порошенко підписав в липні 2015 року. Передбачалося, що він повинен стимулювати розвиток вітчизняної деревообробної промисловості.

18 квитня 2017

https://gazeta.ua/articles/politics/_balcerovich-poyasniv-svoyu-poziciyu-schodo-eksportu-lisakruglyaka-na-vimogu-mvf/766587


Залишити коментар