Необ’єктивним та упередженим експерти називають конкурс, який провело Держлісагенство

Необ’єктивним та упередженим експерти називають конкурс, який провело Держлісагенство. Наприкінці березня Держлісагенство провело конкурс на посаду керівника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. Один з його учасників нині оскаржує результат, бо вважає: переможця визначили заздалегідь, відтак він знав про, що його питатимуть. Випуск ТСН.19:30 за 20 квітня 2017 року

RU – Необъективным и предвзятым эксперты называют конкурс, который провело Гослесагентство. В конце марта Гослесагентство провело конкурс на должность руководителя Ивано-Франковского областного управления лесного и охотничьего хозяйства. Один из участников сейчас оспаривает результат, потому что считает: победителя определили заранее, поэтому он знал о том, что его будут спрашивать. Выпуск ТСН.19:30 за 20 апреля 2017 года

 

СУД ВЗЯВСЯ ЗА ПОЗОВ ПРО ПОРУШЕННЯ ЗАКОНУ ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ В ДЕРЖЛІСАГЕНТСТВІ

Призначення керівника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства оскаржуватимуть.

Необ'єктивним та упередженим називають експерти конкурс на посаду керівника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства. Його наприкінці березня провело Держлісагентство. Один із його учасників нині оскаржує результат, бо вважає, що переможця визначили заздалегідь, бо він знав про що його питатимуть. У Держлісагентстві все заперечують. А переможець конкурсу кілька днів від журналістів просто ховається.

В Івано-Франківському обласному управлінні лісового та мисливського господарства вже два місяці порожнє крісло керівника. Попереднього усунули. Нового ще не призначили. Хоча Держлісагентство вже провело конкурс. Переможцем став Руслан Осташук. Але результат був відомий заздалегідь, переконаний чинний перший заступник керівника обласного управління. Роман Олійник також брав участь у конкурсі.

Нині Роман Олійник оскаржує результати конкурсу. Тестування він пройшов блискуче, 39 правильних відповідей із 40 можливих. Зупинився на ситуаційних завданнях. Саме вони, переконаний, дозволили маніпулювати результатами.

"Комісія розділила оцінку на 2 частини. Цей розподіл дав можливість поставити 1 з оцінок по дивних критеріях лаконічності, змістовності і ще чогось", – каже перший заступник керівника Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства Роман Олійник.

Олег Сторчоус уже кілька років стежить за реформами у вітчизняній лісовій галузі. Каже, більшість конкурсів на заміщення керівних посад викликають чимало запитань. Івано-Франківський – яскравий приклад.

"Сам держорган формує склад конкурсної комісії. Ситуаційні завдання складені так, що не враховують повністю професійну компетентність кандидатів. Ну і в самій процедурі конкурсу на рівні законодавств закладена суперечність: кандидати, які не пройшли тестових завдань, не допускаються до співбесіди", – каже консультант програми сприяння підтримки реформи у лісовому секторі України Олег Сторчоус.

Конкурс транслювали онлайн. Роман Олійник укотре переглядає це відео. Переконаний, переможець знав, про що його питатимуть. Виказав себе занадто детальними відповідями. Проте на прості запитання, поставлені вочевидь експромтом, відповісти не зміг.

Читайте також: Мер Чернівців просить Раду призначити позачергові вибори влади міста

Як так вийшло намагаємося дізнатися в переможця конкурсу. Спершу Руслан Остащук обіцяє дати коментар згодом. Утім, упродовж наступних двох днів більше так і не відповів.

Застати на роботі журналістам його теж не вдалося. Марними виявилися й спроби отримати пояснення від голови конкурсної комісії, заступника керівника держлісагентства Володимира Бондаря. На отриманий запит ТСН він не відреагував. Застати його зненацька на роботі також не вдалося. Телефоном чиновник запевняє, конкурс пройшов без порушень.

Тим часом Івано-Франківський окружний адмінсуд розглядає позов Романа Олійника про порушення закону під час проведення конкурсу в Держлісагентстві. Однак обов'язкового в таких випадках призупинення результатів конкурсу на час розгляду скарги суд чомусь не ухвалив. Тож нового керівника обласного управління можуть призначити на посаду, не дочекавшись результатів перевірки.

 https://tsn.ua/ukrayina/sud-vzyavsya-za-pozov-pro-porushennya-zakonu-pid-chas-provedennya-konkursu-v-derzhlisagentstvi-917358.html 

 


1 Коментар “Необ’єктивним та упередженим експерти називають конкурс, який провело Держлісагенство

 1. kverkur сказав:

  Придивіться підходи на проведення конкурсів на Голову Держлісагенства і начальників управлінь то однакові.

  Згадуючи конкурс на Голову агенства всім було зрозуміло, що кандидат там також був визначений заздалегідь- ті ж самі ситуаційні завдання підготовлені самим агенством під керівництвом майбутнього переможця (ХВЮ), було видно  вищий рівень професіоналізму  особи яка зайняла 2 місце (Бондаря), проте перемогла Юшкевич.

  Проведенням таких конкурсів є бутафорією і обманом суспільства, грою в "демократію" та приниження  лісоводів через чистий обман.

  Це прекрасно всі розуміють, лісники в тому числі, але мовчать, поки їх не торкнулося. Проте деяких – лісників Півдня це уже торкнулося, решта мовчать. Наступні -лісники сходу і центра України, решта що залишаться також будуть мовчати надіятися на те що їх це омине- проте вони глибоко помиляються, бо система лісового господарства на державному рівні  уже розбалансована  і починається її знищення, а тим часом для "окозамилювання" для лісників проводять ось такі конкурси. 

  Скоро  начальників управлінь південних областей на конкурсах будуть вибирати з майстрів лісу.

  А може й не будуть – лісгоспи приватизують, а-управління в такому випадку  відпадуть як не потрібна структура. До 15 травня Кабмін подасть програму приватизації на Верховну Раду – подивимося, що нам там приготували.

   

Залишити коментар