Ліси Херсонщини підпалюють навмисно

  На травневі свята рятувальники декілька разів виїжджали на загорання у лісних масивах області. Про це повідомляє прес-служба ГУ ДСНС.

  Поки фахівці Служби порятунку 101 проводять профілактичну роботу серед населення щодо необхідності дотримання правил пожежної безпеки у лісах – лісові пожежі стаються в місцях, де людей майже не буває.

  2 травня вже тричі рятувальники Херсонщини виїжджали на гасіння пожеж в Олешківському ЛМГ: два рази на пожежі лісової підстілки в Дніпровському лісництві та ще одне загорання у Великокопанівському лісництві. Загальна площа загорань трохи більше 1,5 га.

7 одиниць техніки та більше 20-ти рятувальників запобігли розповсюдженню вогню на великій території.

Досить дивно, що пожежі сталися зовсім осторонь від улюблених місць відпочинку людей, там, де загорання від необережності малоймовірне. Можливо хтось навмисно намагається знищити найбільше рукотворне багатство Херсонщини?

У будь-якому випадку Державна служба з надзвичайних ситуацій області звертається до всіх громадян з проханням не використовувати вогненебезпечні предмети у лісі!

Джерело: khersondaily.com 


1 Коментар “Ліси Херсонщини підпалюють навмисно

 1. admin сказав:

  С удовольствием и благодарностью размещаю материал полученный почтой. Правда остались вопросы. В прессе, да и в Киеве на митинге, звучало, что на предприятиях ОУЛМГ совсем нет водителей и наблюдателей на вышках. Оказывается это не так? Хотелось бы прояснить ситуацию. Ну а что касается приписок со стороны МЧС, – то я к этому давно привык. М.П.

   

  Щодо лісової пожежі 2 травня у Великокопанівському лісництві.

  Перш за все хочу повідомити громадськість про те, що Великокопанівське лісництво входить в склад ДП «Великокопанівське ЛМГ» а не до Олешківського ЛМГ (станом на сьогоднішній день в системі лісового господарства України назви такого лісомисливського господарства немає).
  Згідно акту про лісову пожежу, пожежа виникла у Великокопанівському лісництві 2 травня 2017 року в кварталі 39, виділ 23 і поширилася на площі 0,02 га в урочищі «Карпова балка». Пожежу виявив відповідальний черговий на лісовій пожежній станції Дудченко Л.П. за допомогою телевізійної спостережної системи о 12 год. 00 хв.

  Відразу на гасіння виїхав пожежний модуль на базі автомобіля УАЗ. Силами водія Дудкіна А.В. і майстра лісу Сінько О.М. пожежа на протязі 1,5 години біла ліквідована. Горіла лісова підстилка в насадженні сосни зви-чайної віком 64 роки.

  Причина загорання – необережне поводження з вогнем неповнолітніми, які відпочивали в насадженні неподалік озера, а не навмисний підпал, як зазначено у зведеннях прес-служби ГУ ДСНС.

  В той час, два пожежних автомобіля на базі ЗІЛ-131 виїжджали гасити стихійне сміттєзвалище на території Подокалинівської сільської ради (в двох кілометрах від місця лісової пожежі), та мабуть було зручніше повідомити про гасіння лісової пожежі принизивши роль лісників і приписавши чужі заслуги.

  Адміністрація ДП «Великокопанівське ЛМГ» звертається до населення з проханням дотримуватись Правил пожежної безпеки в лісах . В умовах ігнорування державою потреб охорони лісу від пожеж та обмеженими можливостями підприємства своєчасного виявлення та гасіння лісових пожеж, доля рукотворних лісів залежить від кожного з нас.

  Провідний інженер з лісових культур
   ДП «Великокопанівське ЛМГ»
  В.М.Мазуркевич
  .

   

Залишити коментар