ЗА ЕКСПОРТ ВІННИЦЬКОЇ ДЕРЕВИНИ ДО СХІДНОЇ АЗІЇ ВІДКРИЛИ КРИМІНАЛЬНУ

Щодо кількох вінницьких підприємств, які спеціалізуються на лісопильному виробництві, триває розслідування кримінальної справи. Їм закидають протиправне заволодіння деревиною та експорт її за кордон.

Про це інформує Vlasno.info із посиланням на ухвалу Вінницького міського суду.

Слідство триває із початку цього року. Йдеться про те, що посадові особи державних та комунальних лісогосподарських підприємств Вінниччини змовилися із службовими особами вітчизняних та заснованих на іноземному капіталі суб'єктів господарської діяльності. Потім запровадили протиправну схему заволодіння деревиною державних та комунальних лісів регіону у значних розмірах. Згодом експортували її за кордон.

Зачіпкою для перевірок підприємств стало те, що посадові особи одного із них заявили до відшкодування із бюджету податку на додану вартість у розмірі понад один мільйон гривень лише за кілька місяців. У слідстві володіють фактами, які свідчать про те, що одне із підприємств неправомірно заявило до бюджетного відшкодування такі суми ПДВ.

Тому слідчі вирішили шукати докази і факти у банківських рахунках цих підприємств, які би підтвердили чи спростували факт вчинення кримінального правопорушення службовими особами фірм. Але аби отримати доступ до банківської таємниці — потрібне рішення суду.

З відповідним клопотанням і звернулися до служителів Феміди. Відтак, суд дозволив правоохоронцям "покопатися" у банківських рахунках підприємств. Тому документи про видачу готівки, інформація про рух коштів та інших банківських операцій потраплять до рук вінницьких слідчих. Вони і перевірять, чи правомірно підприємці заволоділи вінницькою деревиною та реалізовували її за кордон.

За попередньою інформацією, доставляли вінницьку деревину в одну із країн Східної Азії.

Слідство триває за фактом привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем. Ілюстративне фото: estroy.biz Джерело: vlasno.info 

Людмила Кліщук

Залишити коментар