Зберегти ліси. В обласній раді обговорюють майбутнє лісгоспів.

Спасибо Петру Чегорка, выславшему ссылку на эту новость. Президентско-губернаторская ветвь власти кристализует свои планы относительно лесов юга и востока страны. Безусловно, передача их в коммунальную собственность откроет новые горизонты земельному дерибану… Судя по всему, Минагрополитики и Гослесагентство только "За"…Логика  убийственная: " у зв’язку з відміною державного фінансування … лісгоспи мали стати самодостатніми та успішними підприємствами…"  Такое впечатление, что к власти пришли идиоты…М.П.

Лісгоспи мали стати самодостатніми та успішними підприємствами у зв’язку з відміною державного фінансування, проте підприємства і надалі продовжують працювати за звичним схемами. Адже в більшості менеджмент лісгоспів залишився з минулих часів. Наслідком цього стали звільнення працівників, збільшення несанкціонованої вирубки лісу і, як наслідок, зменшення лісових масивів. «Так як раніше вже не буде, і це треба зрозуміти», — таку жорстку позицію зайняли заступники голови обласної ради Антон Кумановський та Олег Ісаєв. Про що і заявили на нараді з представниками лісгоспів та заповідників.

Для того, аби припинити зменшення лісових масивів, на минулій сесії облради було прийняте рішення «Про заборону проведення вирубок полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки деревини у лісах та лісових масивах області на період до 01 квітня 2018 року». Також був обласною радою був направлений лист з до Кабінету Міністрів, де пропонується розглянути можливість передачі лісгоспів до комунальної власності, що дозволить направити на підтримку галузі кошти місцевих бюджетів.

Ще один варіант, який розглядається владою і працівниками галузі — це можливість частину державних лісогосподарських підприємств перетворити на регіональні ландшафтні парки із статусом заповідних лісів. А частину лісгоспів, де можлива промислова вирубка, передати до комунальної власності. Такий варіант більш прийнятний через те, що 90% лісів регіону рукотворні і в переважній більшості лісгоспів неможлива промислова вирубка.

«Обласна рада першою в Україні ініціювала збереження полезахисних лісових смуг та тимчасову заборону вирубки дерев у лісах і лісових масивах Дніпропетровської області. А сьогодні перед нами стоїть завдання створити умови для здорового функціонування лісгоспів в регіоні», — зазначили в обласній раді.


7 Коментарів “Зберегти ліси. В обласній раді обговорюють майбутнє лісгоспів.

 1. SRB сказав:

  А разве ЛК запрещает областной раде выделить финансирование на леса, которые не находятся в коммунальной собственности? Или не устраивает отсутствие прямого подчинения руководства лесхозов? Эта Нарада – чистой воды популизм. Хотят не леса спасти, а завести в областном бюджете еще одну статью для воровства. И главным условием должен стать безусловный контроль над директором лесхоза.

  • forester18 сказав:

   Абсолютно все по суті …хто платить – той і музику замовляє …так кругом – навіть на "гнилому Заході" ..що вже про нас сіроманців казати. Доречі мучить мене пиьтання до Вас…як конкурс ??? …вибачаюсь за передконкурсні "тези з антитезами"…але цікавий процес(конкурс) з Вашою оцінкою???

    • forester18 сказав:

     Я прочитав – але якось дуже темно та “нєубєдітєльно” у сенсі не про Вас – а у сенсі про конкурс. Тому питання такі якщо можете від учасника реального – це конкурс …чи профанація ….та друге …переможець був відомий …чи гроші на екзаменаційній парті рахували???

     • SRB сказав:

      Я результатами недоволен. Форма проведения конкурса не исключает злоупотребления, которые Вы допускаете. При мне денег не давали, и не брали)) до собеседования я не дошел, мне присвоили 0 баллов за компетентность в вопросах борьбы с незаконными рубками. Другие кокурсанты также были недовольны. Общий месседж – “Что это был за цирк?”

     • forester18 сказав:

      Я чув трохи іншими словами – де було масса “прілагатєльних” – яких прилагать до цього комента не хочеться. Що в осадку – маємо цирк -ну в смислі агенство…кого за головного циркача ??? Карабаса -Барабаса …ну маленька біленька Христина -тільки на чурку- ту що пиляють фокусники -годиться…а Карабас знаходиться десь очевидно вище і ми це незабаром побачимо -думаю мильні бульбашки Кутового так і залишаться мильними – то елементарний дитячий розиграш …типу …а у вас спина біла …злодії залишаються злодіями..а хапуги -хапугами ..і просто так тих поганих мокриць і вошей не витравиш…цікаво чи є у когось оприлюднити дані по експортних контрактах

Залишити коментар