Сучасні загрози в лісовій галузі та нездійснені реформи на ринку деревини

За останні три роки над лісовою галуззю України нависла загроза знищення, якої ще не бачила незалежна Україна. Лісівники півдня і сходу України вже два роки не отримують державне фінансування, тому не можуть виконувати свої функції з охорони лісу та створення нових культур.


2 Коментаря “Сучасні загрози в лісовій галузі та нездійснені реформи на ринку деревини

 1. popkov сказав:

  Я допускаю, что 4 (четыре) члена действительно есть в каждой украинской семье ( хотя в моей только один), но не уверен, что 12.5 млн. украинцев зависят от лесного сектора… я говорю об аграрной  стране где осталось где-то 45 ( я оптимист) млн. жителей… и на лесной сектор приходиться не более 2-4(максимум)% ВВП.

  Это первое замечание по ходу очень даже хорошего выступления… Будем смотреть и думать позднее… Такое впечатление, что мысли участников конференции ещё не обрели окончательную словесную форму: хотя прогресс очевиден.

  Сейчас я просто привлек внимание к событию, а слушать и анализировать сказанное буду позже… Поэтому, прошу всех, – не обижайтесь…за мелкие “приколы”… Я не шучу с людьми, которых не уважаю…

 2. Антицарь сказав:

  Про приватні майданчики, про гризню за кожен «кубік» лісу – то все реальність нашого часу. Як і правда, що середньостатистичний українець не може собі дозволити купляти дошку по 4 тис грн за м3, але ж така ціна є наслідком торгів на тих же аукціонах і її підняли самі підприємці (завдяки курсу валюти), бо кожному мало лісу. Весь ліс, що експортували кругляком до 2015 року держпідприємства, тепер експортується учасниками деревообробної асоціації і звісно, що вони хочуть більше лісу, ще й стабільно його отримувати. Трохи смішно звучало, що підприємці експортери лісового напівфабрикату «виживають», при сьогоднішньому курсі валюти, бо 2015-2017 роки були для них дуже вдалими, якщо не сказати «золотими». Особливо 2015 рік, коли долар вже перевалив за позначку у 20 грн., а ціна на ліс лише «планувала» зростати.

  З кріслами «ґаздів лісу» теж дуже нестабільна ситуація. Профільний міністр аграрної політики написав заяву про відставку, як і два попередні міністри. За три роки змінилось уже троє голів Держлісагенства, притому, що теперішній керівник на лікарняному і має непорозуміння з очільниками Кабінету міністрів України. На оголошений конкурс вакантної посади першого заступника керівника держлісагенства, який повинен відбутись уже завтра 20 червня, поміж інших, претендує одіозний посібник регіоналів Ігор Тимочко, який зараз працює помічником народного депутата, «маючи за плечима» кілька кримінальних проваджень та винесену підозру. І те що помічник народного депутата Шкварилюка Володимира Васильовича, обраного від політичної партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ”, з таким «послужним списком», претендує на високу посаду в державі, категорії А, виглядає зовсім не випадковим..

Залишити коментар