Уряд ухвалив стратегічне бачення управління державними підприємствами

Сьогодні, 4 липня, Уряд схвалив пропозицію Мінекономрозвитку щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади. Ухвалений документ, так званий тріаж (від англ. triage – медичне сортування) визначає, які державні підприємства в довгостроковому періоді повинні залишитись у державній власності, бути передані в концесію, приватизовані або ж ліквідовані. 

Розроблена концепція є основою подальшого реформування сфери управління державною власністю та одним із зобов’язань, які Україна взяла на себе в рамках домовленостей із Міжнародним валютним фондом. 

“Наші державні підприємства є невичерпним джерелом фіскальних ризиків. Фінансові проблеми державних підприємств зрештою стають проблемами бюджету і висмоктують кошти, які могли би бути використані на більш важливі речі, ніж порятунок хронічно неприбуткового бізнесу, – пояснює перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов. – Саме тому нам необхідно радикально скоротити кількість державних підприємств, а частину передати в концесію”.

Відповідно до документа в державній власності мають залишитись 15 особливо важливих державнихпідприємств та 363 об’єкти, що забезпечують виконання державою своїх функцій. Це компанії, що є державними природними монополіями (НАК “Нафтогаз України”, ПАТ “Укрзалізниця” та інші), або ж виконують суспільно важливі функції в оборонній сфері, сфері охорони здоров’я, стандартизації та метрології, соціальної політики та інші, тим самим надаючи державі інструменти для виконання своїх функцій.

359 об’єктів державної власності необхідно передати у концесію (право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання), що дозволить значно збільшити загальний економічний ефект від їх діяльності. До таких об’єктів належать аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги та ін.

Також документ визначає перелік підприємств, над якими тимчасово відсутній контроль або ж відсутня можливість здійснювати державою права власності. Ці підприємства знаходяться на території тимчасово окупованих територій і на території ОРДЛО. Уряд зможе прийняти рішення стосовно цих підприємств після відновлення контролю над ними.

“Triage” виокремлює об’єкти, що не працюють, або ж на даний момент перебувають в процес ліквідації чи реорганізації, та передбачає їх подальше припинення

Відповідно 893 об’єкти, що не відповідають критеріям вище зазначених груп, підлягають приватизації. Зменшення кількості державних підприємств дозволить державі скоротити бюджетні витрати на підтримку значної кількості малоефективних підприємств.

Більш детально ознайомитись із основними положеннями ухваленої концепції Ви можете за посиланням: 

http://bit.ly/2sl49BA

Презентацию смотрите ЗДЕСЬ

МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

7 Коментарів “Уряд ухвалив стратегічне бачення управління державними підприємствами

 1. popkov сказав:

  Текст правительства оставляет много вопросов. Во-первых, следует уточнить что понимается под концессией.  Во-вторых, что является объектом концессии : “объекты лесного хозяйство” – понятие растяжимое.

  Идея концессии никогда не выносилась на обсуждение. Она сводится к страничке презентации, ничем не обоснована и не развита. Не известно кому принадлежит авторство и кто несет ответственность за проработку идеи. Если страничка презентации это всё, что есть в резерве неизвестных реформаторов то премьера очередной раз обманули.

  Вызывает сомнения законность обнародованного плана. Тут я хочу передать эстафету юристам.

  В заключении я предупреждаю, что не взирая на лица будут удалять комментарии не по теме, тексты содержащие личностные нападки  и не отформатированные и не читаемые материалы. У сайта есть страничка на фейсбук , куда я не захожу, -можете там удовлетворять свои потребности в склоках.

   

  Увійдіть, щоб коментувати
  • canada сказав:

   Років 12-13 тому я, як економіст за фахом, глибоко цікавився економічною категорією під назвою «концесія». Тоді вона тільки входила (вибачте за термін), в моду. В поле мого зору потрапила передача в концесію таких стратегічно важливих державних об’єктів, як запорізький і одеський водоканали. Усі ці матеріали є в соціальних мережах. Я спостерігав за цим «процесом» кілька років, після чого сам для себе зробив категоричні висновки, що термін «концесія» взагалі треба виключити з українського економічного словника. Справа в ментальності нації. А ще справа в тутешніх розенблатах, шляпентофах, цукерманах і інших -ахах і -охах. Враховуючи цю «ментальність», яка завжди диктує правила гри, не залишаючи надії на нормальну роботу і нормальний кінець задуманого, концесія для України – це дія, яка суперечить стратегічним інтересам держави. Це мотузка на шию галузі. Є гіркий урок – Росія. А щодо такого «пропозиції» уряду, то, оглядаючись на 7 пропозицій за останні 2,5 роки з питань реформування лісової галузі, я нітрохи не дивуюсь. Люди, які з великими потугами відрізняють сосну від берези, в черговий раз пожартували.

   Увійдіть, щоб коментувати
   • popkov сказав:

    Вы видели  проект нового закона “О концессиях”. Если “да” – дайте ссылочку. Согласно действующего закона:

    ” концесія – надання з метою задоволення громадських потреб  уповноваженим органом виконавчої влади чи органом місцевого  самоврядування на підставі концесійного договору на платній та строковій основі юридичній або фізичній особі (суб’єкту підприємницької діяльності) права на створення (будівництво) та (або) управління (експлуатацію) об’єкта концесії (строкове платне  володіння), за умови взяття суб’єктом підприємницької діяльності  (концесіонером) на себе зобов’язань по створенню (будівництву) та (або) управлінню (експлуатації) об’єктом концесії, майнової відповідальності та можливого підприємницького ризику;

    Как видите речь не идет о присутствии в договоре иностранного капитала. Это просто форма  долгосрочного пользования. Но пользования чем? Что такое “Объекты лесного хозяйства в понимании Нефёдова? Земли лесохозяйственного значения? участки лесного фонда? Лесные угодья? Лесные ресурсы? Имущественные комплексы предприятий? Как соотносится концессия с постоянным и долгосрочным пользованием в понимании действующего законодательства?  Вопросов много… Пусть сначала ответят те, кто прорабатывал решение Кабмина…

    Увійдіть, щоб коментувати
 2. Ісаченко сказав:

  Поки в обговоренні концесії в лісовому господарстві – лише чоловічі емоції на рівні “шеф, всьо пропало!” Кому цікаво брати у виробничий оборот лісгосп як підприємство? Що брати – контору з безнзопилами і лісовозами? З них жодного зиску без лісів. Тому питання стоїть не в концесії лісгоспів, а в концесії природного ресурсу. Це різні речі. Абсолютно незрозуміло, навіщо це потрібно державі. Західні лісгоспи – прибуткові і самодостатні. Навіщо їх на когось міняти? Катастрофа не у самій концесії, а у відсутності економічного та й юридичного обгрунтування переходу на нові правила гри. Зрозуміло, що концесія у транспортній сфері цілковито відрізняється від лісового господарства. У чому плюси і мінуси? З іншого боку, самі лісгоспи можуть акціонуватися і набути іншу форму власності, перейти з державної у приватну. Тоді навпаки – податкова “мотузка” на їх шиї має послабнути. То чого такий рейвах?

  Увійдіть, щоб коментувати
 3. canada сказав:

  Інтернет-видання – це трибуна. Тут кожен висловлює свою думку. Що я й зробив. Якщо дискусія відсутня – видання мертве. Воно стає безплідним, як “біблейська смоковниця”. Для мене цей сайт – це лісова енциклопедія. Я не настоюю на своїй обєктивності, але розумним людям відомо, що концесія – це на 99% приватизація. Тому коментарі з приводу її економічних переваг недоречні. Зайві.Якщо доречні, нехай мої опоненти наведуть приклади підприємств в Україні, які за рахунок концесії досягли вартих уваги економічних результатів. Немає таких. Просто не існує. це моя думка і я ні з ким не вступаю в полеміку. У мене давно склалась думка: в Україні діють сили, які хочуть усе знищити. Їм вже багато чого вдалось. Якщо вдасться просунення концесії чи то власне природного середовища, як наголошує Світлана, чи нерухомості держлісгоспів – це стане черговою вагомою перемогою цих сил. І щоб зайвий раз не світитись, хочу просити М.П. повернути виданню систему пошуку. Працюю над матеріалом, де буде присутня “концесія”. Хочу знайти деякі матеріали, але доведеться без цієї системи листати сотні сторінок. Завчасно дякую.

  Увійдіть, щоб коментувати
 4. popkov сказав:

  Канаде: не вижу здесь Ваших оппонентов… И я, и Светлана лишь подчеркиваем, что пока планы Кабмина являются невнятными, а некоторые заявления лживыми… Возможно это просто первый камень, брошенный как провокация, для выявления и нейтрализации оппонентов…

  Я  не знаю, как понимать фразу о том (смотрите репортаж заседания Кабмина 4.07.17), что предложение прошли через широкое обсуждение… Я о них первый раз слышу, хотя стараюсь быть в теме… Что это за 333 предприятия и т.д. и т.п.. Мне кажется постоянных пользователей у нас меньше…Значит туда вошли и структуры прямого подчинения или не только предприятия Гослесагентства?

  Для полноценного обсуждения и критики мало информации. Я  стараюсь её собрать и конечно поделюсь со всеми…. Но и Вы помогайте…. Вы журналисты и у Вас свои методы…сбора информации и влияния на процесс…

  Пишите журналистские запросы основным действующим лицам, пишите статьи, давайте оценки профессионализму и прозрачности…

  Что касается поиска, то он будет… Но я не могу гарантировать его появление уже  завтра… Работы всё больше, а делается  она только  шаг за шагом…

  Ваши мысли о том, что отрасль разваливают осознанно разделяю не только я, но и тысячи лесоводов.

   

  Увійдіть, щоб коментувати
 5. Саша Рева сказав:

  Перелік об’єктів державної власності, які рекомендовано до передачі в концесію, у тому числі тих, що можуть бути передані в концесію після внесення змін до актів законодавства, відповідно до яких ці об’єкти не підлягають передачі в концесію

  Увійдіть, щоб коментувати

Залишити коментар