Уряд Гройсмана вирішив знищити ліси України

В этой информации  смешаны две проблемы, но обе они очень важные. Именно поэтому я размещаю её в разделе статьи, хотя по качеству подготовки материала и признаку “наличие авторства” это типичная “новость”… и добавляю аналогичный материал с другого долго молчавшего сайта… Согласованные публикации сайтов, работавших рядом с Гослесагентством, событие знаковое, но объяснений может быть много… Возможно  КВЮ выздоравливает? М.П.

Підривають лісове господарство ті ж фактори, що і раніше – корупція, відсутність професійних кадрів, стратегії і непрозора система торгівлі та експорту деревини

Лісові господарства в Україні масово переходять у власність приватних компаній – Кабмін планує передати в концесію десь 359 із них. 

Відповідну заяву зробив нардеп Остап Єднак. 

Таке рішення вже схвалене урядом і пояснюється домовленостями з Міжнародним валютним фондом.Перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефєдов підтвердив, що у державних підприємств можуть виникнути серйозні фінансові проблеми, які виллються у дефіцит бюджету. 

“Висмоктують кошти, які могли б бути використані на більш важливі речі, ніж порятунок хронічно некомерційного бізнесу”, – додав він. 

За словами Єднака, ініціатива Кабміну – помилкова, оскільки не піддається логічному поясненню. Виходить, що реформа лісового господарства просто гальмується. З цієї причини депутат направив офіційне звернення прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, де вказав, що виходить з робочої групи з реформування лісового господарства.

Аргументував свою позицію не надто серйозним ставленням до справи з боку прем’єра, який сам минулого року оголосив про створення групи, хоча жодного вирішення проблеми так і не запропонував. 

До речі, заборону на передачу лісів у приватні руки ввела Юлія Тимошенко. Тоді це аргументували тим, що ліси – легені України, які ні в якому разі не можна віддати на поталу у приватні руки. А нинішній уряд по-тихому вирішив подібну норму відмінити. Цікаво, як тоді потрібно чинити з посадовцями, які були покарані за передачу лісів у приватні руки?

Тоді вони були корупціонерами й зрадниками, а сьогодні, виходить, усіх потрібно реабілітувати і нагородити? Він вважає, що підривають лісове господарство ті ж фактори, що і раніше – корупція, відсутність професійних кадрів, стратегії та непрозора система торгівлі й експорту деревини. 

“Якщо Гройсману потрібна буде допомога, то я завжди радий допомагати уряду. Прикривати бездіяльність, корупцію і неякісні рішення не буду”, – підсумував нардеп. 

 

Гройсман нишком доручив роздати ліси приватним особам (документ)

10:21 5 Липня 2017

В Україні приватні компанії отримають у користування лісові господарства країни

Про це у Facebook повідомив народний депутат Остап Єднак.

Політик додав, що Кабмін запропонував здати в концесію 359 лісгоспів. Дане рішення було схвалено урядом за пропозицією Мінекономрозвитку. На даний крок міністри пішли у рамках умов, за домовленостями з Міжнародним валютним фондом.

«Фінансові проблеми державних підприємств в кінці кінців стають проблемами бюджету і висмоктують кошти, які могли б бути використані на більш важливі речі, ніж порятунок хронічно некомерційного бізнесу», – пояснив перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Нардеп Єднак вважає, що таке рішення Кабміну помилкове і прийняте з незрозумілою йому логікою. Політик зазначає, що даний крок влади показує, що реформа лісового господарства скасовується. Тому нардеп написав заяву прем’єр-міністру Володимиру Гройсману, що він виходить з Робочої групи з реформування лісового господарства.

«З жовтня 2016 року, оголосивши про створення робочої групи, прем’єр жодного разу не проявив свої позиції і бачення. Міністр АПК Тарас Кутовий, відкривши одне засідання, більше не з’являвся, заступники також не показали зацікавленості в системних змінах», – повідомив Єднак.

Парламентарій зазначає, що Держлісагентство очолюють непрофесійні люди, відомство працює без стратегії, відбувається корупція при експорті деревини лісгоспами та торгівля посадами.

«Якщо Гройсману потрібна буде допомога, то я завжди радий допомагати уряду. Прикривати бездіяльність, корупцію і неякісні рішення не буду», – підсумував Єднак.

Концесія – це право тимчасового використання приватними суб’єктами господарювання. До таких об’єктів належать аеропорти, лісові господарства, автомобільні дороги та ін.

Джерело: Politeka

Гройсман нишком доручив роздати ліси приватним особам (документ)


1 Коментар “Уряд Гройсмана вирішив знищити ліси України

  1. Ісаченко сказав:

    Услід за співголовою має взагалі піти і саморозпуститися усі робоча група З ПИТАННЯ РЕФОРМУВАННЯ ПІДХОДІВ ДО УПРАВЛІННЯ ЛІСОВИМИ РЕСУРСАМИ. бо це не назва групи та її завдання – це діагноз. Таким самим словоблуддям є наразі істерика про катастрофу окремих осіб високого рангу (без прізвищ, МЮ, бо знову повикреслюєте з коментів!) щодо намірів уряду змінити форму господарювання у лісовому секторі країни. Поки це лише проекти, про які ми знаємо не з перших джерел, і потрібно таки домогтися їх широкого обговорення.

    Увійдіть, щоб коментувати

Залишити коментар