Прикарпатські лісівники просять не передавати лісгоспи у концесію

Івано-Франківська обласна організація Товариства лісівників України звернулася до Івано-Франківської обласної ради щодо передачі лісових господарств у концесію.

Подаємо текст звернення:

“Відповідно до пропозицій Мінекономрозвитку, оприлюднених 4 липня цього року на сайті КМ України, державні підприємства лісового господарства, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади, мають бути передані в концесію.

Це не узгоджується зі статтею 1 Лісового кодексу України де зазначено, що ліси України є національним багатством і за своїм призначенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства і перебувають під охороною держави.

Оскільки 41% території Івано-Франківської області покриті лісами або 626 тис. га. (468,0 тис. га., або 75% знаходяться в постійному користуванні у державних лісогосподарських підприємств), то оприлюднені пропозиції є для жителів області актуальними.

Важливість полягає і в тому, що природо-заповідний фонд області складає понад 180 тис. га. Із них 63,6 тис. га. розташовані на території державних лісогосподарських підприємств. Крім того, на території державних лісогосподарських підприємств є ліси, які виключені з користування і вони, як і природно-заповідний фонд, не можуть бути передані в концесію. Це 111, 7 тис. га – захисних лісів, що включені у користування.

Підприємства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства за результатами проведення основного сертифікаційного аудиту отримали сертифікат FSC (лісової опікунської ради), відповідального за ведення лісового господарства, чим засвідчено високій рівень ведення лісового господарства та відповідального ставлення до охорони навколишнього природного середовища, а також соціального забезпечення працівників підприємств.

Щорічно на ведення лісового господарства державні лісогосподарські підприємства інвестують близько 269, 5 млн.грн., не отримуючи коштів з державного бюджету. Окрім цього, вказані підприємства сплачують податки та обов’язкові платежі до державного бюджету у розмірі 228,0 млн. грн. та до місцевих бюджетів понад 70,0 млн. грн.

В лісовому секторі економіки області працює понад 20,0 тисяч працівників. Таким чином лісова галузь в теперішній час більш ніж коли-небудь набуває стратегічного знчення для держави. Це пов’язано зі збільшенням негативної дії глобального потепління, рекреаційного навантаження, техногенного забруднення, що знижує життєздатність лісів, поширенням осередків шкідливих комах та хвороб.

Вивчаючи досвід ведення лісового господарства в країнах Європи, не виявлено позитивного досвіду використання концесійної моделі управління.

Враховуючи викладене вище вважаємо, що державні підприємства лісової галузі повинні залишатись виключно у державній власності, а не передаватись у концесію чи приватизуватись”.


6 Коментарів “Прикарпатські лісівники просять не передавати лісгоспи у концесію

 1. Ісаченко сказав:

  Поясніть мені, будь ласка, де тут аргументи проти концесії? де взагалі у цих штампованих листах лісівників, не тільки наразі Прикарпаття, хоч один аргумент, який би принаймні тверезо пояснював протестну позицію представників галузі щодо урядових пропозицій? Якийсь набір цифр і думок, причому подекуди за межею здорового глузду, оскільки ці листи повторюють одну і ту саму нісенітницю про “повинні залишитися виключно у державній власності”, хоча ніхто форму власності ані підприємств, ані природного ресурсу в запропонованій урядом формі управління і господарювання змінювати не збирається. Як це все розуміти? Якщо лісівники такі тупі і безграмотні, звідки чекати в галузі позитивних зрушень?

  • forester18 сказав:

   Пані Світлана -справжні лісники вже вмерли ..фізично чи духовно…емоціонально…залишились “ерзаци” чи народжені по “ускорєній процедурі”…згадую вірш…” когда кипят разбой и блядство…и бются грязные с нечистыми…мы с грустью вспоминаем время ..воспетое идеалистами”…
   Ви Світлана вважаєте що “кретино-дебіліано ” -в професійному лісовому сенсі..може щось народити в лісі??? …неможе жаба – принцесу родити…доречі кажуть – що подібні між собою взаємно притягуються …виходячи з Вашої логікі – до “тупих ” лісників -чомусь різко потягнуло …проштормило прямо ..нелісників ..Юшкевич Бондаря Єднака Ковальчука Сівця Тимошенко…питається -чому цю “братву” до тупих потягнуло??? може “ізвращенці” якісь????

  • popkov сказав:

   Светлана…  Лесная власть всё в большей и большей степени формируется  людьми, которые пока не доросли до уровня написания “сочинений”: их потолок – “диктант” или , в лучшем случае “изложение”.  Руководство это знает (само такое) и  обычно рассылает  “козу”, которой должны  придерживаться в регионах, высказывая “личное мнение”… Сама по себе “коза” тоже  пишется по памяти и уже поэтому выглядит слегка неадекватно: времена то меняются… Именно поэтому обращения  лесников, подконтрольных им общественных организаций  и облрад похожи, как листовки, сброшенные с одного самолета…и выглядят слегка оторванными от реальности… Читать их – тяжелый  труд….

  • Lssnyk сказав:

   Аполітично разсуждаєте. В яку протестну позицію можуть стати державні службовці до рішень уряду, якщо їхнього керівника на роботу приймає той же уряд?

   • popkov сказав:

    Другими словами открыто возразить они не в состоянии, но могут подстрекать других и организовывать саботаж чужими руками? Тогда к тем эпитетом, которые уже здесь озвучены, надо добавить: “трусливы и подловаты”… Я Вас правильно понял?

    Кстати госслужащие присягают не Кабмину, а государству…и должны защищать не точку зрения Нефедова или Гройсмана, а государственные интересы…Конечно защищать профессионально и аргументировано… Пока аргументы слабенькие…Радует то, что у инициаторов концессии лесных предприятий их похоже вообще нет.

 2. Ісаченко сказав:

  Усі, звернення, що лунають, істерично і без аргументів проти концесії лісгоспів, справді наче писані під копірку, ще гірше – під диктовку людини, мОзгами не обтяженої. Але у даному конкретному випадку волає Товариство прикарпатських лісівників, ніби не закуте в кайдани владних вертикалей і посадових обов,язків згинатися до землі перед начальством і Кабміном. Товариство зобов,язане відстоювати інтереси галузі і професійну честь лісівників. Так от саме з огляду на честь та інтереси, якраз прикарпатське Товариство мало б бути зацікавлене у концесії місцевих держспецлісгоспів АПК зі всіма їх потрохами. Як таке може бути, щоб частина лісгоспів однієї з найресурсніших областей країни були збиткові і сиділи на шиї обласного бюджету, замість самим збагачувати цей бюджет? керівництво цих лісгоспів треба гнати у три шиї і терміново передавати у концесію господарське упраління ними разом, зрозуміло, з ресурсом. Більше того, треба міняти не тільки користувача, але і власника ресурсу. Оскільки власник, а саме Івано-Франківська обласна рада, допустила процвітання махровим цвітом корупційних взаємин з постійними користувачами, виділяючи їм на розвиток (!) щороку кілька нєхілих мільйонів з обласної скарбниці. На цю дивовижну ситуацію свого часу звертав увагу депутат ІФ облради Юрій Романюк, про це нещодавно сказала його нинішня колега депутат Ольга Галабала. Причому п. Галабала сама запропонувала змінити власника ресурсу. Мовляв, ми, облрада, виконувати функції власника не в змозі, тому хай його забирають назад територіальні громади. Де, скажіть, слово головного галузевого управлінця – Держлісагенції?
  Зауважу, що на сусідній Буковині держспецлісгоспи АПК – прибуткові, на такому самому ресурсі, зате з іншими мозгами їхніх керівників, і досі грошей ні з обласного бюджету, ні з державного не брали. Ясно, що буковинські лісгоспи концесії не потребують.
  Ще раз наголошу на тому аспекті справи, на якому акцентувала в коментарі до статті Олега Сторожука: не можна до усіх галузевих підприємств підходити одними мірками. Збиткові і корупційні прикарпатські держспецлісгоспи АПК (може, серед них є і прибуткові, не рівняємо усіх!) необхідно терміново віддати в концесію з одночасною зміною власника – певно, також на якусь приватну структуру, гірше точно не буде.

Залишити коментар