Єднак і Гопко закликають Луценка забрати сокиру з рук Синютки

Позафракційні народні депутати Остап Єднак і Ганна Гопко звернулися в Генеральну прокуратуру і Держекоінспекцію про включення 15 га рекреаційного лісу у Львові, який заплановано вирубати під забудову, до земель Державного лісового фонду.

Сьогодні, 11 серпня, секретар Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Остап Єднак і голова Комітету Верховної Ради України у закордонних справах Ганна Гопко офіційно звернулися до Генерального прокурора Юрія Луценка щодо перевірки законності розпорядження голови Львівської облдержадміністрації Олега Синютки №667/0/5-17 від 27 липня 2017 року про дозвіл для індивідуального дачного будівництва на 15 гектарах лісу вздовж вулиці Замарстинівської під Львовом. 

Народні депутати вважають, що голова ЛОДА перевищив свої повноваження і розпорядився землею, що належить не державній, а комунальній власності. А спільною власністю територіальних громад у цьому випадку може розпоряджатися лише Львівська обласна рада.  Таким чином, на переконання депутатів, розпорядження Олега Синютки має ознаки злочину, передбаченого статтею 364 Кримінального кодексу України – зловживання владою або службовим становищем.

Народні депутати Остап Єднак і Ганна Гопко просять Генерального прокурора Юрія Луценка у випадку виявлення ознак порушень законодавства звернутися до суду з метою скасування цього розпорядження голови ЛОДА і притягнення його до кримінальної відповідальності.

У другому сьогоднішньому зверненні до виконувача обов’язків голови Державної екологічної інспекції України Ігоря Яковлєва народні депутати Остап Єднак і Ганна Гопко просять керівника Держекоінспекції видати припис про анулювання розпорядження №667/0/5-17 голови ЛОДА. 

У третьому депутатському зверненні – до голови Львівської обласної ради Олександра Ганущина – Єднак і Гопко просять голову облради вжити заходів для належного управління комунальним майном, що є в управлінні Львівської обласної ради, і не допустити забудови зазначеної лісової ділянки. Народні депутати також закликають Олександра Ганущина ініціювати включення цієї ділянки до земель лісового фонду України.

Депутати Верховної Ради нагадують, що за статтею 4 Лісового кодексу до лісового фонду належать лісові ділянки, в тому числі захисні насадження лінійного типу, площею не менше 0,1 гектара.

За словами народних депутатів, вони запропонують своїм колегам у Верховній Раді підтримати ці звернення, щоб привернути належну увагу до проблеми захисту лісу. Нагадаємо, що аналогічна історія у Биківні під Києвом показує, що атака на ліс відбувається за однаковими спекуляційними схемами.

Як уже повідомляли ЗМІ, 31 липня військовий пенсіонер Іван Бондарєв звернувся з відкритим листом до голови ЛОДА Олега Синютки, в якому просив не вирубувати 15 га лісу у рекреаційній зоні Львова, де розпочинається Брюховицький ліс.

8 серпня, не одержавши ніякої відповіді від голови ЛОДА, Іван Бондарєв зареєстрував електронну петицію до Львівської обласної ради з проханням включити цей ліс до лісового фонду і зробити тут Львівський регіональний ландшафтний парк. Цю петицію вже підписали 163 громадян з тисячі необхідних для її обов’язкового розгляду депутатами Львівської обласної ради. 


1 Коментар “Єднак і Гопко закликають Луценка забрати сокиру з рук Синютки

  1. Ісаченко сказав:

    Єднак не перестає дивувати. Схоже, знову один екологічно зациклений його помічник жорстко підставив свого шефа, учергове виставивши його, та й своє невігластво на загал. На сто відсоткі переконана, що на цю земельну ділянку є не анульований державний акт, де її власником і користувачем зазначені структури виконавчої влади. Швидше за все, це таки ОДА. У будь-якому разі, передача державного майна у комунальну власність, яка почалася у 90-х, не скасовувала автоматично дію держактів і не обумовлювала обов,язкову зміну власника земельної ділянки під цим майном. Лише з 1 січня 2013 року органи місцевої і представницької влади могли претендувати на статус власника землі за комунальним майном, але з низкою обмежень, приміром, якщо держава задокументувала за собою право користування такою землею. На Буковині цей законодавчий момент обійшли просто і легко: ОДА офіційно (через розпорядження голови) відмовлялася від статусу власника і користувача, і тоді звільнені у законний (формально) спосіб ділянки могли переходити у комунальну власність. Але при цьому облради не мали і не мають до таких земель жодного відношення. Їх власником стає територіальна громада, в адмінмежах якої знаходиться ділянка. Спільна власність на такі ділянки не виникає за статусом майна, а винятково за згодою тергромад, які вже після оформлення спільної власності можуть передати ділянку в управління облраді.
    Чим позначена комунальна власність і власність Львівської облради на ділянку, про яку говорять нардепи? НІЧИМ! Тому Львівська облрада услід за парламентарями може тільки піднімати словесні хвилі. Питання: як може розвиватися держава при таких депутатах, як Єднак і Гопко? Вони піднімають важливу проблему, але вирішувати її не здатні через свою неосвіченість. До чого тут взагалі держекоінспекція для скасування земельного рішення ОДА?! Чому не держгеокадастр, який віднедавна опікується усіма земельними питаннями? Цікаво почути реакцію Сенютки і, звичайно, відповідь ГП.

Залишити коментар