За лісами Черкащини наглядають телевізійні системи спостереження

Сучасні технології допомагають лісівникам Черкащини під час неспокійного і дуже відповідального періоду ­ – пожежонебезпечного сезону. Так, у шести лісгоспах упродовж останніх кількох років вже встановлено 15 телевізійних систем відеоспостереження за лісами, інформує прес-служба Черкаської ОДА.

Камери відеоспостереження встановлюються на висоті понад 30 метрів і обертаються навколо своєї осі. За технічними характеристиками їх радіус огляду в середньому становить 30 кілометрів (залежно від погодних умов). Таким чином, практично усі хвойні насадження лісгоспів, які найбільш вразливі під час пожежонебезпечного періоду, вже знаходяться під перехресним відеонаглядом.

Пункти спостереження обладнані в лісництвах а бо ж в лісгоспах, де черговий щоденно під час світлового дня в режимі реального часу наглядає за прилеглими масивами за допомогою спеціального монітору.

– Таке обладнання дороговартісне, однак повністю себе виправдовує, адже дозволяє виявляти найменші задимлення, загорання на ранніх стадіях та з високою точністю допомагає визначити координати лісової пожежі, а це, в свою чергу, дає змогу вчасно локалізувати загорання, аби воно не поширилась на значні площі, – наголошує головний спеціаліст Черкаського обласного управління лісового та мисливського господарства Микола Бихало.

З початку року зафіксовано 90 випадків загоранm в лісах держлісгоспів Черкащини на площі 24 гектари. Середня площа пожежі невелика – 0,27 гектара, що свідчить про оперативне реагування працівників лісової охорони на пожежну небезпеку.


3 Коментаря “За лісами Черкащини наглядають телевізійні системи спостереження

  1. valentyna meshkova сказав:

    Саме такі камери дают можливість виявити найбільш рано ділянки лісу, заселені короїдами, сфотографувати, порівняти колір через декілька днів, а за необхідності відвідати і терміново організувати вибірку заселених дерев, із яких ще не вилетіли короїди. Це єдиний, крім дорогого авіапатрулювання, спосіб виявити осередки вчасно.

  2. valentyna meshkova сказав:

    Я про використання  камер саме з метою виявлення осередків пошкоджежня лісу комахами  та хворобами пишу вже два роки. Лабораторія нових інформаційних технологій УкрНДІЛГА розробляє відповідне програмне забезпечення, такі камери є в же у Сумській області, Харківській, у Тетереві. Я особисто телефонувала В.А.Парфенюку минулого року про ці камери, коли постала загроза поширення короїдів. Він сказав: пишіть…

Залишити коментар