Музей лісу і сплаву знову чекає туристів

Відновив свою роботу постраждалий від повені Музей лісу і сплаву в Закарпатті. Про це повідомляє на своїй сторінці у Facebook адміністрація національного природного парку «Синевир». Відновлена частина експозиції, відремонтована хатина плотарів-бокорашів, побудовані ризи, що використовувалися для спуску деревини.

Музей лісу і сплаву, відкритий в 1976 році, розташовується в урочищі Чорна Ріка, біля села Синевирська Поляна. У ньому були представлені житло лісорубів і бокорашів, їх знаряддя праці, одяг, плоти, майстерня, стайня, транспорт, макети. А головний експонат – відреставрована дерев’яна гребля середини 19 століття, яка застосовувалася для сплаву лісу на плотах. Це цікавий комплекс будівельних конструкцій, механізмів довжиною 80 метрів.

У 1954 році сплав лісу в бокорах в Закарпатті припинили. Деревину почали вивозити на автомобілях-лісовозах. У 1998 році повінь зруйнувала греблю. Значна частина експонатів збереглася і тимчасово була виставлена у візит-центрі парку «Синевир». Для відновлення музею Міністерство екології виділило близько 16 млн грн.

Закарпатська область славиться своїм лісом, який займає майже половину території регіону. Жителів гірських районів ліс здавна і годував, і захищав від ворогів. З порід дерева робили знаряддя праці, житло, транспорт, меблі, предмети побуту. Століттями створювалися технології ефективної обробки деревини, дерев’яного будівництва.


Залишити коментар