На Волині б’ють на сполох через загрозу зникнення соснових лісів

Сосновий ліс. Фото: polesye-reserve.org.ua

Соснові ліси, які становлять 70% зелених насаджень на Волині, під загрозою зникнення через шкідників-короїдів.

Про це йшлося під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, – повідомили IA ZIK у відділі інформаційної політики ОДА.

Протягом останніх двох років на території Волинської, Рівненської та Житомирської областей, а також в Білорусії та Польщі спостерігається масова загибель різновікових соснових насаджень. За результатами наукових досліджень встановлено, що внаслідок комплексу сприятливих природно-кліматичних факторів втрачається біологічна стійкість лісових насаджень. Як результат, відбувається масове заселення дерев стовбурними шкідниками, а саме – верхівковим короїдом.

Зокрема, за словами голови Волинської обласної організації Товариства лісівників України Бориса Бабеляса, серйозне занепокоєння викликає масове висихання сосни звичайної, що становить 70% усіх лісових насаджень краю. Аби з’ясувати причини відмирання деревостанів та напрацювати рекомендації щодо боротьби із цим процесом, останні два роки спільно з фахівцями лісового господарства активно працюють спеціалісти Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Херсонлісозахист» та співробітниками Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації.

«Першопричиною всихання лісів є аномальне зниження ґрунтових вод, що спостерігається останнім часом, яке, за даними Українського гідрометеоцентру за останній рік впало на один метр. Відсутність вологи не дає можливості сосні залишатися стійкою до зовнішніх факторів та боротися зі шкідниками. Як результат – масове всихання. Працівники лісового господарства здійснюють щоденний моніторинг осередків висихання лісових насаджень. До слова, нині їх нараховується 12 тисяч 650. Станом на 1 вересня 2017 року площа уражених насаджень складає 8 тисяч 640 гектарів, – зазначив Бабеляс.

Своєю чергою, голова облдержадміністрації Володимир Гунчик ще раз наголосив на важливості боротьби з лісовими шкідниками. Саме тому прийнято рішення розглянути це питання не лише на обласному, а й на державному рівні. Зокрема, вже підписано відповідне звернення до Кабінету Міністрів України. Окрім того, Гунчик планує обговорити цю тему із народними депутатами від Волині, які й повинні лобіювати інтереси громади задля вирішення проблеми.

«Це біда, це трагедія для лісів Волині, яка славиться своїми «чистими легенями». Основна мета – на загальноукраїнському рівні через комісію техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуаціях прийняти рішення, що стане підставою для внесення відповідних змін до законодавства.

Також необхідно говорити й про оголошення надзвичайного стану в лісах області. На радикальні міри пішли вже поляки та білоруси. Україна ж залишається осторонь», – сказав голова ОДА.


Залишити коментар