Поздравляем Валентину Львовну Мешкову!

Дорогая Валентина Львовна,  

И я и все читатели портала любим и ценим Тебя за доброту, профессионализм, щедрость души и открытость.

Не болей и продолжай нас радовать своими работами и консультациями. С днем рожденья!

С благодарностью и уважением,

Михаил Попков

Для тех, кто мало знает Валентину Львовну размещаю биографическую справку. Спасибо всем тем кто помог мне её получить.

 1. Прізвище, ім’я, по батькові: Мєшкова Валентина Львівна
 2. Посада і місце роботи, служби завідувач лабораторії захисту лісу УкрНДІЛГА      

3.Число, місяць, рік і місце народження 7 жовтня 1952 р., м. Харків

 1. Стать жіноча   
 2. Громадянство: громадянка Україна з 1991 року_

6  Освіта:    вища, Харківський державний університет, 1974 р.

 1. Спеціальність: біологія – ентомологія
 2. Науковий ступень, вчене звання, спеціальне звання доктор сільськогосподарських наук, професор
 3. Які має державні і галузеві нагороди, дата: _Іменний годинник (2002), нагрудний знак «Відмінник лісового господарства України” Держкомітету лісового господарства України (2007), Подяка Голови Держлісагентства України (2012) .
 4. Службова адреса:  м. Харків, вул. Пушкінська,  86
 5. Загальний стаж роботи: 44 р. 13. стаж роботи у даному колективі:  41 р.
 6. Характеристика з зазначенням конкретних особливих заслуг особи:

Мєшкова Валентина Львівна, доктор сільськогосподарських наук, професор, академік Лісівничої Академії наук України  народилася у  м. Харкові 7 жовтня 1952 року.

Закінчила біологічний факультет Харківського Державного університету ім. В.Н.Каразіна (кафедра зоології).

У грудні 1974 року поступила до аспірантури Українського НДІ лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. Обіймала посади: молодшого наукового, старшого наукового та провідного наукового співробітника, першого заступника директора УкрНДІЛГА, а з листопада 2010 р. – завідувач лабораторії захисту лісу

У 1981 році у Всесоюзному інституті захисту рослин захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата біологічних наук „Воздействие вирусного препарата вирин-энш на популяцию непарного шелкопряда в Нижнем приднепровье” за спеціальністю 03.00.09-ентомологія. У 2003 році у Національному аграрному університеті захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора сільськогосподарських наук „Екологічні основи прогнозування масових розмножень основних видів комах-хвоєлистогризів лісових насаджень україни” за спеціальністю 16.00.10-ентомологія.

Основні напрями наукових досліджень:

– лісова ентомологія (фенологія, поширення та динаміка популяцій комах-шкідників, їх ентомофагів, методи нагляду, обліку, прогнозування);

– взаємний вплив комах і збудників хвороб на стан деревних рослин;

– технологія лісозахисту (випробування хімічних і мікробіологічних препаратів для захисту лісу);

– вивчення можливих наслідків глобальної зміни клімату для поширення та шкідливості лісових комах.

В.Л. Мєшковою вперше в Україні проведено випробування вірусного препарату ВІРИН-ЕНШ і виявлено закономірності поширення вірусного захворювання в популяціях лісових комах. Розроблені оптимізовані методи обліку лісових комах, таблиці для прогнозування пошкодження насаджень з урахуванням лісорослинних умов, створено інформаційно-пошукову систему «Лісозахист». Запропоновано класифікацію комах-хвоєлистогризів за типами сезонного розвитку. Обґрунтовано фенологічну теорію динаміки чисельності. Здійснено зонування території України за ймовірністю масових розмножень комах-хвоєлистогризів, побудовано схему стратегічного, тактичного й оперативного прогнозування масових розмножень і відповідні методики. Вдосконалено методи обліку та прогнозування (сезонного, річного та багаторічного) комах-хвоєлистогризів, шкідників коріння, стовбурових комах, шкідників лісових культур. Досліджується вплив змін клімату, техногенного забруднення довкілля та лісогосподарської діяльності на поширення осередків шкідників лісу, вплив шкідливих комах на ріст і стан лісів, роль комах і збудників хвороб у лісовідновленні на згарищах.

В.Л.Мєшкова є автором і співавтором рекомендацій і настанов, зокрема “Методичних вказівок з державного випробування хімічних, мікробіоло­гічних інсектицидів і фунгіцидів у лісовому господарстві” (1996), “Методики оцінки ефективності виробничого застосування вірусних інсектицидів” (1997), “Інструкції з застосування аерозольної технології для захисту лісу від хвоє-листогризучих шкідників з використанням генераторів регульованої дисперсності ГАРД-МН” (1997), “Рекомендацій з ведення лісового господарства в умовах радіоактивного забруднення” (2008), “Настанов з ведення господарства в Нижньодніпровських лісах” (2008), Рекомендацій із комплексного захисту лісових культур від комах-шкідників коріння (2008), Рекомендацій щодо обстеження соснових культур на заселеність шкідливими комахами (2008). Розробки В.Л.Мєшкової включені у важливі нормативні документи, що регламентують господарську діяльність у лісах України, зокрема у “Санітарні правила в лісах України”.

Опублікувала понад 310 наукових праць, у тому числі монографії „Історія і географія масових розмножень комах-хвоєлистогризів”, “Сезонное развитие хвоелистогрызущих насекомых”, у співавторстві – навч. посібники “Сільськогосподарська екологія” та “Фитофаги декоративных древесно-кустарниковых пород в Приднестровье”.

Щорічно бере участь у міжнародних конференціях у різних країнах Європи, має понад 40 публікацій англійською мовою, якою вільно володіє.

Виступає на телебаченні та дає інтерв’ю засобам масової інформації з питань захисту лісу та зелених насаджень міст від шкідників і хвороб, регулярно розміщає матеріали з цієї тематики на сайтах УкрНДІЛГА та Держкомітету лісового господарства України.

Є керівником лісогосподарської секції Харківського відділення Малої академії наук України. Її вихованці посідають щорічно призові місця на Всеукраїнських та міжнародних конкурсах.

Неодноразово читала лекції для фахівців із захисту лісу в Українському центрі підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів лісового господарства (м. Боярка), постійно надає консультації виробничникам з питань захисту лісу.

 

 


5 Коментарів “Поздравляем Валентину Львовну Мешкову!

 1. valentyna meshkova сказав:

  Дуже вдячна за увагу!!!! Вік не приховую, але університет закінчила у 1974 році, а не 1971. Доктор сільськогосподарських наук, а нее біологічних. Праць уже більше десь на півтори сотні, да і рекомендацій після 2008 року додалося. І Держкомітет уже давно ДАЛРУ… І фото 2005 року – Миша, я тебе пришлю “свеженькое”, с конференции 22 сентября 2017   г.

  • popkov сказав:

   Валь,

   Справка датирована 2015 годом и подписана твоим директором… Я бы написал больше от себя … и позвонил… но подхватил какой-то вирус и пару дней практически не разговаривал… Извини если что, не так…

 2. valentyna meshkova сказав:

  Владислав Назаренко. Открытки сейчас шлют только электронные. А эта справка вообще 10-летней давности…. А за поздравления спасибо. Судя по всему, Вы харьковчанин, заходите в Институт , я отвечу на Ваши вопросы…

Залишити коментар