Семерак каже, що лісники хочуть повернути “тотальні рубки” часів Януковича

Лісники невдоволені новими, посиленими правилами санітарних рубок лісів, схвалених урядом ще минулого року, й ініціюють дискусії щодо їх перегляду.

Про це розповів міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ексклюзивному коментарі кореспондентові Укрінформу.

“Ми ініціювали зміни правил санітарних рубок. До речі, лісники сьогодні намагаються повернути їх назад”, – сказав Семерак.

Він нагадав, що ще в часи президентства Януковича були встановлені такі правила, які легалізували тотальні рубки по всій Україні. Проте, за його словами, восени минулого року ці правила санітарних рубок були змінені й стали значно жорсткішими.

Читайте також: Короїд знищив на Сумщині уже 700 га хвойних лісів – ОДА

“Сьогодні лісники починають дискусію, залучають різних учасників до цієї дискусії, що це було неправильне рішення, яке призвело до зменшення рубок, і треба повернути правила, щоб дозволити рубати, тому що галузь лісового господарства нібито може занепасти”, – зауважив міністр.

Водночас урядовець наголосив, що подібна дискусія про необхідність чи навпаки відсутність потреби у спрощенні правил санітарних рубок лісу потребує серйозного наукового обгрунтування і широких консультацій із громадськістю.

Водночас він додав, що контролювати вирубки лісу Міністерство екології уповноважене тільки на територіях національних природних парків, які, за його даними, становлять лише 3% від загальної кількості лісів в Україні, усі ж інші вирубки повинно контролювати Державне агентство лісових ресурсів, підпорядковане Міністерству аграрної політики та продовольства. При цьому Семерак підкреслив, що 2016 року на вирубки лісу в природно-заповідному фонді було накладено заборону і цей мораторій діє і нині.

Як відомо, 26 жовтня 2016 року Кабінет міністрів ухвалив нову редакцію Санітарних правил у лісах України, що значно обмежують проведення санітарних рубок лісів, а їх дія поширюється на всіх лісокористувачів.


5 Коментарів “Семерак каже, що лісники хочуть повернути “тотальні рубки” часів Януковича

 1. OLEG Lystopad сказав:

  О, цікаво, Держліс запрошує до дискусії? Бо я такого не бачив. Шантаж і маніпуляції – так, читаю регулярно, а от дискусії. Може хтось із читачів УЛП бачив? Поділіться посиланнями

  Увійдіть, щоб коментувати
  • Vasilisa сказав:

   Які там дискусії. В Держлісі залишились два притомні специ Романовський та Парфенюк  і ті вже давно пенсійного віку!

   Увійдіть, щоб коментувати
 2. popkov сказав:

  Это имитация…. Дискуссия среди своих… и пыль в глаза … на этот раз немцам… и обществу…Но с немцами у них вряд ли получится….

  Увійдіть, щоб коментувати
  • Lssnyk сказав:

   З німцями точно не вийде. Вони якийсь не стандартний народ. Куди не глянь одні спеціалісти і ніяких директорів ПТУ, майстрів спорту і всяких інших історичних юристів.

   Увійдіть, щоб коментувати
  • Vasilisa сказав:

   Абсолютно згодна.

   Увійдіть, щоб коментувати

Залишити коментар