Звернення до Держлісагентства щодо проведення форуму “Основи національної лісової політики”

“… не починайте з бізнес-плану.

Бо ж якщо починати з нього – це значить

залишатися у суворих рамках до кінця.

Починайте з мрії…”

Богдан Гаврилишин

Ми всі без виключення мріємо жити у сильній, заможній, правовій країні. Наше завдання – побудувати в Україні саме таку державу. Для цього потрібно починати із пошуку того, що нас об’єднує.

Лісоводів, деревообробників, екологів і громади у різних куточках країни об’єднує ліс, який є життєдайним джерелом для всіх. Наше завдання – берегти це джерело, дбайливо його використовувати, не розливати марно, перетворюючи на болото.

Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини завжди підтримувала і буде підтримувати лісівників у добрих справах, а також у вирішенні їх нагальних проблем. Ми, разом з асоціаціями деревообробників з інших областей, неодноразово брали участь у заходах, акціях на підтримку лісової галузі і готові надалі співпрацювати із лісівниками.

Ми брали активну участь у обговоренні проекту стратегії реформування лісового господарства. Нажаль ті пропозиції, які вносила наша асоціація та асоціація “Чернігівлісдеревпром” і були включені у проект на останньому засіданні робочої групи, змінені розробниками. В останньому варіанті стратегії, презентованому на круглому столі Світового банку, на це звернули увагу. Да і в-цілому документ був розкритикований фахівцями різних профілів.

Щоб відбулися якісні зміни необхідно, щоб ці зміни сприймалися тими, кого вони стосуються. Проект стратегії, розроблений вузьким колом спеціалістів, не виправдав очікувань реальних, якісних змін у економічних, екологічних і соціальних лісових відносин.

Передбачаючи це, ми звернулися до Державного агентства лісових ресурсів України із пропозицією провести всеукраїнський форум з питань розробки національної лісової політики. Це особливо актуально, зважаючи на нещодавні заяви Уряду про передачу лісів у концесію та запланованій приватизації державних підприємств, що підтверджується голосуванням у Верховній Раді за відповідний законопроект.

До роботи у форумі пропонуємо залучити широке коло спеціалістів: науковців, лісових практиків, екологів, підприємців, громадські організації та представників громад з різних регіонів країни, зацікавлених у якісних змінах. Форум пропонуємо провести у Львові, на базі Національного лісотехнічного університету України, в якому працюють чудові науковці – фахівці лісової галузі і лісопромислового комплексу.

Не зважаючи на те, що лист адресований звільненій 8 листопада Христині Юшкевич, наша пропозиція керівництву Держлісагентства залишається в силі.

Сподіваємося на позитивну і оперативну відповідь на нашу пропозицію. Текст звернення приводимо нижче.

 

«Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини»

Микола Когут

 

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

«Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини»

82600, Львівська область, м. Сколе, вул. Наливайка 6, e-mail: derevoobrobka-skole@ukr.net

 

        Голові Державного агентства

 лісових ресурсів України

Х.В. Юшкевич

№ 79 від 06.11.2017 року

 

        Громадська організація «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» на сьогоднішній день вкрай занепокоїна ситуацією, яка складається на ринку деревини. Як відомо останнім часом у багатьох областях України погіршився стан соснових лісів. За оприлюдненими даними Державним агентством лісових ресурсів, площа осередків усихання перевищила 142 тис. га, а запас – 7,2 млн м3. Охоплюють вони переважно Полісся, але є також у лісостепу, зокрема у Львівській, Хмельницькій і Черкаській областях.

        Оскільки сосна є головною лісоутворювальною породою на понад 30% площі лісового фонду України, всихання соснових насаджень є небезпечним з погляду не тільки втрати деревини, а й ефективного виконання всіх екологічних функцій лісуТому розробка стратегії дій щодо уповільнення процесу всихання та пом’якшення його негативних наслідків є важливим завданням не тільки лісової галузі, а набуває загальнодержавного значення.

       Зважаючи на вищесказане з нашого боку ми ініціюємо проведення всеукраїнського економічного форуму на якому  були б розглянуті доволі сумнівні сьогодні чинні «Санітарні правила в лісах України», прийняття програми щодо розвитку лісової промисловості України. Адже це питання потребує рішучого рішення, тому що призведе важких економічних та соціальних наслідків. Це нанесе суттєвої шкоди соціально-економічному розвитку України.

       Ми пропонуємо на форумі розглянути та затвердити основи національної лісової політики. Адже в Законі України «Про основи національної лісової політики України» мають бути сформульовані мета і завдання, а також принципи, на яких базуються лісові відносини. Основне завдання національної лісової політики України – це забезпечення екологічної стійкості лісових екосистем в умовах глобальних екологічних викликів та збалансування її з різновидами національної економічної, екологічної, соціальної політики та політики духовного відродження України.

Також розглянути стратегію формування прозорого ринку деревини.

 З цією метою необхідно:

– затвердити нове Положення про торгівлю деревиною з урахуванням запровадження механізму укладання довгострокових угод, проведення аукціонів;

– забезпечити «детінізацію» підприємств, які займаються переробкою деревини.

 – створити умови для залучення інвестицій у глибоку переробку деревини.

Податкове стимулювання інвесторів, в тому числі щодо безмитного ввезення на територію України обладнання та технологій з переробки деревини;

 – першочергове забезпечення сировиною інвестиційних проектів з переробки деревини;

– залучення крупних європейських і світових компаній в галузі глибокої переробки деревини.

 Громадська організація «Асоціація деревообробників та лісозаготівельників Львівщини» тісно співпрацює із органами виконавчої влади як районних так і обласного рівнів. Департаментом економічної політики Львівської облдержадміністрації зформовано спеціальний рейтинг, відповідно до якого визначені підприємства, які справді мають найбільшу потребу у сировині. Ми вважаємо, що такі питання потрібно вирішувати саме на такому рівні, це дозволяє більш глибоко вникнути в проблемні питання деревообробних підприємств, їх вирішення, що і є першочерговим завданням нашої Асоціації.

 

 

 

Голова ГО «Асоціація деревообробників

та лісозаготівельників Львівщини»                                         М.В. Когут


Залишити коментар