Позрізали сосни, відібрали фотоапарат, відеореєстратори, погрожували лісівникам та поліцейським – рівненські шкільні лісокради занадились на Житомирщину

Хто зупинить бандитизм у лісі? Таким питанням серйозно стурбована лісова охорона державних лісогосподарських підприємств Житомирщини, які межують з Рівненською областю. Справа в тому, що насадження цих лісгоспів регулярно потерпають від відверто бандитських нападів зухвалих сусідів. Буквально місяць тому широкого розголосу набув факт крадіжки лісу в Городницькому лісгоспі, коли лісокради застосували зброю до лісової охорони. Однак повна безкарність подібних злочинів спонукає «чорних» лісорубів до нових «подвигів». Про це повідомляє прес-служба Житомирського ОУЛМГ.

Близько 14:00 10 листопада лісничий Червоновольського лісництва державного підприємства «Городницьке лісове господарство» заявив лісову охорону лісгоспу про те, що на межі з Рівненською областю невідомими особами ведеться незаконна рубка лісу.

Працівники лісової охорони разом із представниками поліції оперативно виїхали на затримку порушників. Позаяк відстань, яку їм необхідно було подолати, становила 45 км, прибувші на місце скоєння самовільної рубки, виявили, що крадії вже переїхали на територію Рівненської області, зрізавши 12 сосен та завдавши шкоди лісу на суму 61,5 тис. грн.

У ході переслідування на відстані 300 м від кордону рейдовики виявили причеп, навантажений лісом, без трактора. Через 10 хвилин з боку села Борове Рокитнівського району Рівненської області приїхав легковий автомобіль та перекрив дорогу рейдовим автомобілям. Відразу ж на місці події з’єднання явилося півтора десятки агресивно налаштованих чоловіків.

Побачивши, що представники поліції проводять фотофіксацію викраденої лісопродукції, одна група людей, погрожуючи дерев’яна яними палицями та металевими предметами, оточили представників правоохоронних органів та відібрали фотоапарат. Інші вдерлись до рейдових автомобілів, зірвали відеореєстратор та пошкодили радіостанцію.

У цей час з боку села Борове Рівненської області з’єднання їжджались автомобілі, власники яких з погрозами вимагали «покинути їхню територію».

Наразі матеріали щодо незаконної рубки та застосування фізичної сили передано до правоохоронних органів. Однак, чи отримають знахабнілі лісопорушники адекватне покарання – таке, щоб іншим врешті була наука? – питання залишається відкритим.


Залишити коментар