Профспілки таки розказали за стратегію

Жорстко критикували: створення лісогосподарського об’єднання, відсутність бюджетної підтримки на ведення лг, кулуарність ухвалення документа тощо. В. Ткачук, зокрема, заявив: “Ми проти координування МІнАПП. Головним розпорядником коштів має бути ДАЛР”.

На уточнююче запитання “Чи ви проти усіх форм об’єднання, чи лише тих, які скасовують самостійність лісгоспів”, С. Кривов’язий відповів, що профспілки не проти об’єднання лісгоспів за умови збереження їх як господарюючих об’єктів, але деталі треба широко обговорювати. На запитання “Чи має це об’єднання підпорядковуватися ДАЛР чи бути незалежним”? він відповів, що “має бути незалежним”. 

24 листопада о 10.00 В УНІАН відбулася прес-конференція на тему: «Реформування лісової галузі: знищення чи розвиток?».  Під час заходу учасники поінформували про результати Всеукраїнських зборів профспілкового активу лісогосподарської галузі у зв’язку із схваленням Кабінетом Міністрів України Стратегії реформування лісового господарства на період до 2022 року. Також учасники розказали про перспективи та наслідки впровадження прийнятої Стратегії, оголосять Резолюцію зборів та звернення до керівництва держави з метою недопущення знищення лісової галузі України. Спікери:  голова Профспілки працівників лісового господарства України Степан Кривов’язий; голова громадської організації Незалежне експертне партнерство, кандидат сільськогосподарських наук, доцент Юрій Марчук; голова Житомирської обласної організації Профспілки працівників лісового господарства Володимир Ткачук (вул.Хрещатик, 4, конференц-зал). 

Олег Листопад

19 Коментарів “Профспілки таки розказали за стратегію

 1. Ісаченко сказав:

  Як?! І тут проти об,єднання? Це ж треба – стільки несвідомих розвелося! Уже і коаліції давно нема. І коаліційна угода наказала довго жити. На її місце прийшли інші документи і програми. Але дехто так уперто тримається за це об,єднання, що усіх, хто думає інакше, рівняє з землею! При цьому здраво пояснити необхідність цього об,єднання не здатен. Тільки і пояснень – “записано в коаліційній угоді”. Вже навіть той, хто записував, зрозумів свою помилку. Чи може Марчук не знає лісову галузь та її проблемні питання?

 2. OLEG Lystopad сказав:

  А Марчук не проти обєднання (будь-якого) . ВІн – як і інші учасники пр-к – проти варіанта, у якому лісгоспи втрачають самостійність. У разі корпоратизації лісгоспи залишаються юридичними особами, але координують свою діяльність, створюють загальний фонд тощо. https://1plus1.video/unian-konferencii/2017/reformirovanie-lesnoj-otrasli-unichtozhenie-ili-razvitie-reformuvannya-lisovoyi-galuzi-znishtennya-chi-rozvitok?utm_source=all&utm_medium=player&utm_campaign=media

  • OLEG Lystopad сказав:

   ну, це те. що називається “оціночні судження”. щоб оцінити предметно. рекомендую прочитати. наприклад, думки того ж Марчука щодо власності на ліси. щодо доступу громадян до лісових ресурсів, мораторію на експорт тощо:
   Юрій МАРЧУК: “Тільки держава може бути власником основного масиву лісів”
    

    • PETRO Checheliuk сказав:

     Портал без Михайла Попкова мертвий. З 21  листопада  він не наповнюється,  Відсутня  людина, яка  має терпіння моніторити ЗМІ, шукати в  тій “словесній руді”  якусь родзинку. Михайло вміє це робити і  робить відповідально, з душею.  За  минулий тиждень в  ЗМІ з*явились багато цікавих статей, але той, хто приміряє на  себе  сюртюк  модератора і  періодично нагадує відвідувачам  за  правила  користування  сайтом, їх не бачить.  Натомість є культ, є пустопорожнє базікання, самозамилування  собою у  вигляді  коментарів – однакових за  своєю суттю, як однояйцеві  близнюки, як  солдати в  строю на  радянському  параді.

     • OLEG Lystopad сказав:

      Шановний Петре. Якщо у вас є редакторський доступ, то Ви можете так само як і Михайло Попков проявити терпіння у пошуку матеріалів та розмістити їх на порталі. Якщо не маєте доступу – залишайте лінки у коментарях, хтось із тих, хто має такий доступ, розмістить ці матеріали. Наскільки мені відомо, таких осіб близько 20. У тому числі пані Ісаченко якщо не помиляюсь.

  • Ресурсні області – північ і захід, підприємства, які працюють там, щорічно спрямовують мільйони гривень на ведення лісового господарства на південь і схід нашої країни. Ми не можемо постійно бути донорами. Це гроші, зароблені нашими колективами, які ми добровільно відправляємо туди, щоб солідарно підтримати наших лісників півдня і сходМи за те, щоб основним розпорядником коштів виступало Державне агентство лісових ресурсів України

   Божественно!

     • Popovich_Pavel сказав:

      А такой: коллективы лесхозов ресурсных областей “взяли на буксир” коллективы лесхозов южных областей как отстающих в общем деле – заготовках древесных сортиментов в лесах, предоставленных в постоянное пользование лесхозов обоих групп областей. Цель то у всех лесхозов одна – заготовить древесные сортименты и продать. А результаты разные: в ресурсных областях – прибыля, в южных – убытки. Вот и “берут на буксир” отстающих. Пересмотрите фильм “Трактористы” Ивана Пырьева 1939 год.

     • А результаты разные: в ресурсных областях – прибыля, в южных – убытки. Вот и “берут на буксир” отстающих.

      Да, а по-другому не получится.

      Пересмотрите фильм “Трактористы” Ивана Пырьева 1939 год.

      Спасибо, посмотрю. Отраслевое кино – мой любимый жанр )))

  • OLEG Lystopad сказав:

   Дякую профспілкам за лінк на детальнішу інформацію про пр-конф щодо Стратегії №3, але у ній немає головного – відповідей учасників на уточнюючі питання. Так, на питання про господарське обєднання, учасники відповіли. що вони проти ліквідації лісгоспів. І не мають нічого проти обєднання за умови збереження лісгоспів. Також лідери профспілок погодилися з тим. що  таке обєднання має бути незалежним від ДАЛР, з обраним за демократичними процедурами правлінням та головою.

   У варіанті Стратегії №2, до речі, теж пропонується створити госп обєднання – у кожній області. І підпорядкувати їх напряму ДАЛР. Тобто, нічого по суті не міняти.
   Стратегія сталого розвитку та інституційного реформування лісового господарстваУкраїни на період до 2022 року Представлена на круглому столі у Світовому банку 7 листопада 2017 Держлісагентством України (Л. Поляковою).(відома поміж фахівців як Стратегія №2)
    

Залишити коментар