Україні планують створити Лісовий фінансовий фонд. ВІДЕО

Певна частина коштів з новоутвореного Лісового фінансового фонду дістанеться і Волинській області.

Певна частина з цих грошей перепаде і волинським лісгоспам. Подібно до Державного дорожнього фонду, ця скарбниця може бути утворена, як трансферний фонд, капіталізація якого відбувається за рахунок доходів бюджету, – повідомляє 12 канал.

Також його мають визначити як оборотний фонд, кошти якого зберігаються понад один бюджетний цикл. Для наповнення зазначили кілька джерел: просять певний відсоток із рентної плати за спеціальне використання лісових ресурсів, частину прибутку підприємств від реалізації продукції та відшкодування збитків лісогосподарського виробництва.

“Ми сьогодні з Мінфіном напрацьовуємо, яка це буде сума, бо це конкретні гроші, кожне підприємство платить конкретну суму, і ми дивимося, скільки це буде, як воно буде лягати навантаженням на наші підприємства…” – повідомив заступник голови Державного агентства лісових ресурсів Володимир Бондар.

Більшість видатків з цього фонду планують спрямувати на заліснення південних та східних областей, де ситуація доволі критична. Певна частина коштів перепаде і західним областям, зокрема — Волині.”Щодо західних і ресурсних областей, то тут ми можемо говорити або про ефективну насіневу справу, вона сьогодні є суттєво розвинута у багатьох державах. Ми вважаємо, що це має бути і в нас.

Безперечно, потрібно багато фінансів на таку справу, і на сьогодні їх немає…

Другий напрямок, який ми думаємо, – це, безперечно, заміна цієї техніки, технічного оснащення”, – запевняє Володимир Бондар.У Положенні Закону про Лісовий фонд не визначений механізм фінансування обласних об’єднань та підприємств. Тож Волинське управління лісового та мисливського господарства, як і раніше, залежатиме від розподілу Держлісагентством коштів держбюджету.


Залишити коментар