Юлия Тимошенко: «Держлісгосп – це майже те саме, що й НАК «Нафтогаз», тільки про нього ніхто не знає – за рівнем потенціалу для країни та за рівнем можливостей давати країні результат» /лесное ретро/

Сегодня соратники Юлии Владимировны утверждают  что “лесной нефтегаз”  планирует создать Гройсман.  Может оно и так, но пока никто этого не знает. Ковальчук хоть картинку показал, а нынешнее Минагрополитики тремя эзоповскими строчками ограничилось… В любом случае надо помнить хотя бы о достижениях и ошибках собственной партии и её лидера, а их у Юлии Владимировны не мало. Достаточно вспомнить о её подарках лесной отрасли (сентябрь 2009) и о том, чем они обернулись:

  1. Государственная программа леса Украины на 2010-2015 год была с треском провалена особенно в части лесоразведения и финансирования;
  2. Система ЕОД так и не стала ни единой, ни государственной. Реализовалась она , как типичная коррупционная схема (лесхозы оплатили  оборудование и программное обеспечение по тройной цене), но и сегодня, спустя почти десять лет, рассматривается, как панацея;
  3. Правоохранительный статус лесной охраны оказался “подлянкой”. Ни прав, ни льгот, ни защиты лесники не получили,  а вот ответственности и судимостей и штрафов “по беспределу”  прибавилось в разы… Должности прописанные в положении о лесной охране сегодня на Шота ликвидируют “на щелчек”, даже не задумываясь о законности этого действа… Оружие опять-таки отобрали…
  4. В три раза увеличить доходы отрасли правда удалось, но не за счет технического перевооружения, а исключительно в результате  инфляции…

Забавно со стороны смотрится то, что сегодня отрасль настаивает, чтобы её реформировали те же специалисты, что готовили упомянутые “подарки” , на том же правовом фундаменте что и раньше. Они с мая месяца уже трижды меняли своё виденье реформы, но так и не добрались до понимания правового  фундамента  той вопиющей несправедливости, которая является сутью лесных отношений…

К лесникам единственный вопрос: Вы своей головой подумать не хотите? Неужели повторять за “модераторами”   надуманные лозунги – это потолок того, на что сегодня способны лесники?

М.П.

Кабінет Міністрів розглянув пакет документів спрямованих на підтримку та розвиток лісового господарства України   16 вересня 2009 року, напередодні професійного свята лісівників, Уряд на відкритому засіданні розглянув 11 нормативних актів, які, без перебільшення, мають доленосне значення для лісової галузі і будуть обумовлювати її сталий розвиток на найближчі 5-10 років і більш далеку перспективу.

Деякі з проектів рішень, що запропоновані до розгляду, очікуються лісівниками вже багато років і торкаються проблем, що накопичувалися ще з перших днів незалежності нашої держави. Інші ж мають новаторський характер і розраховані на подальший розвиток.

Прем’єр зауважила, що вперше за 18 років незалежності уряд системно підходить до вирішення проблем лісового господарства.

Окрім керівництва Державного комітету лісового господарства, до конструктивного діалогу з урядом було запрошено представників профільного комітету Верховної Ради, галузевих професійних спілок, спеціалізованих навчальних і наукових закладів, і тих, хто безпосередньо на місцях здійснює контроль за дотриманням природоохоронного законодавства.

«Наша урядова команда системно крок за кроком продовжує наводити лад у всіх сферах суспільного та економічного життя країни. А без прямого контакту з відповідними фахівцями здійснити задумане буде просто не реально» – підкреслила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

Першим із низки актуальних питань лісового господарства було розглянуто проект Державної цільової програми «Ліси України» на 2010-2015 роки.

Зазначеним проектом Програми передбачається:

– збільшення лісистості території країни на 430 тисяч гектарів та створення передумов доведення її до оптимальної;

– проведення чергового державного обліку лісів та інвентаризації;

– упровадження сучасних технологій раціонального використання лісових ресурсів;

– зростання обсягів сертифікації лісів міжнародними інституціями;

– інші важливі заходи удосконалення ведення лісового господарства.

В цілому для виконання Програми до 2015 року необхідні кошти в сумі 22 мільярда гривень. Основний фінансовий тягар для забезпечення Програми лягає на лісову галузь, а це 13,8 мільярда гривень. А на лісорозведення тягар – на державу – 2,2 мільярда гривень, або 28% від загального бюджетного фінансування Програми. І це об’єктивно тому, що інших джерел вкладання коштів на століття вперед немає бажаючих.

Іще один штрих – може найголовніший. Галузь, як державна природна монополія на кожну вкладену з бюджету гривню повертає державі 2,5 гривні. Це є свідченням ефективності роботи.

Крім того на зазначеному засіданні уряд розглянув:

– Проект постанови «Про затвердження Положення про Державну лісову охорону»

Положення про Державну лісову охорону надасть змогу здійснювати ефективний контроль за додержанням вимог лісового законодавства, забезпечить охорону лісів від пожеж та незаконних рубок і надасть працівникам соціальний захист. Адже не секрет що боротьба з лісопорушеннями та браконьєрством в лісах часто пов’язана з ризиком для життя і здоров’я працівників лісової охорони.

– Проект постанови «Про доповнення пункту 1 до постанови Кабінету Міністрів від 20 січня 1997 р. №44 та визнання таким, що втратив чинність пункт 2 постанови Кабінету Міністрів від 21 лютого 2006 р. №174»

Передбачено зміни у порядку індексації збору за спеціальне використання лісових ресурсів, що врешті має зменшити податкове навантаження на підприємства галузі, забезпечити зниження відпускних цін на деревину і відповідно збільшити обсяги реалізації продукції лісогосподарських підприємств, сприятиме стабілізації ринку лісопродукції, підтримці вітчизняного товаровиробника, збереженню робочих місць і як наслідок, зростанню платежів до бюджетів усіх рівнів.

– Проект розпорядження «Про деякі питання перевезення залізничним транспортом лісопродукції»

Постійне збільшення залізничного тарифу та вимушене зменшення реалізаційних цін на лісопродукцію поставило лісогосподарські підприємства на межу виживання, так як транспортна складова в загальній вартості деревини становить понад 40%.

Прийняття цього розпорядження дозволить безперебійно забезпечувати вугільні та деревообробні підприємства сировиною без підвищення її вартості та збільшити обсяги реалізації продукції лісогосподарськими підприємствами, що в свою чергу також призведе до зростання кількості перевезеної деревини та зростання додаткових надходжень Укрзалізниці.

– Проект розпорядження «Про виділення коштів Стабілізаційного фонду на заходи, пов’язані з охороною лісів від пожеж»

Це дозволить погасити заборгованість з будівництва доріг протипожежного призначення, які завершені у 2008 році в Херсонській, Донецькій, Луганській та інших областях, покращити матеріально-технічну базу лісогосподарських протипожежних підрозділів, поповнити парк протипожежних автомобілів та спецзасобів для пожежогасіння, забезпечить своєчасне виявлення та оперативну ліквідацію лісових пожеж.

– Проект розпорядження «Про виділення коштів Стабілізаційного фонду на придбання технологічних комплексів та обладнання для виготовлення паливної тріски».

Метою прийняття зазначеного проекту є формування енергетичної незалежності держави шляхом максимального залучення в енергетичний баланс країни біоресурсів для забезпечення теплових енергетичних потужностей альтернативним паливом.

– Проект постанови «Про особливості закупівлі лісопродукції» На сьогоднішній день назріла необхідності формування системи прямих поставок на державні вугледобувні підприємства лісоматеріалів для кріпильних робіт та на Укрзалізницю шпали дерев’яної та бруса перевідного постійними лісокористувачами, уникаючи посередницькі структури. Прийняття постанови дозволить безперебійно, а саме головне, прозоро забезпечувати вугільні підприємства країни та Укрзалізницю сировиною без підвищення її вартості, утримуючи діючий рівень цін.

– Проект постанови «Про внесення змін до Правил рубок головного користування в гірських лісах Карпат»

У проекті передбачено відміну сезонних обмежень, що встановлені діючими Правилами рубок головного користування у гірських лісах Карпат на заготівлю деревини бука. Зазначені обмеження унеможливлюють поставку деревини бука на внутрішній ринок та призводять до зупинки ряду деревообробних підприємств, які її використовують.

Крім того, проект передбачає визначення способів рубок на стрімких схилах.

– Проект розпорядження «Про утворення міжвідомчої робочої групи з питань удосконалення державного управління лісами»

Ліси в Україні закріплені за кількома десятками міністерств, відомств та організацій. Зокрема Мінагрополітики підпорядковані 17% лісів, Міноборони 2%. Створені за місцевою ініціативою комунальні агролісгоспи ведуть господарство на землях державної власності, що суперечить чинному законодавству. В найбільшій небезпеці на сьогодні знаходяться ліси, що перебувають на землях запасу, а їх близько 400 тис. га.

Але з державницьких позицій відповідальності перед суспільством, доцільним є підпорядкування державних лісів центральному органу виконавчої влади з лісового господарства, який є спроможним забезпечити належний, професійний рівень ведення лісового господарства.

Створення міжвідомчої робочої групи дозволить підготувати урядові пропозиції з питань удосконалення державного управління лісами.

– Проект постанови «Про внесення зміни у додаток до постанови Кабінету Міністрів від 13 травня 2009 р. №464”

Проект передбачає відновлення в центральному апараті Держкомлісгоспу управління охорони та захисту лісу і створення відділу екологічно безпечних технологій та організації виробництва відновлювальних енергоносіїв.

– Проект розпорядження «Про схвалення Концепції створення єдиної державної системи електронного обліку деревини» Формування системи електронного обліку деревини на усіх стадіях її руху та ринкового обігу дозволить ефективно запобігати залученню в господарський обіг незаконно добутої деревини. Наявний світовий досвід обумовлює необхідність застосування єдиної загальнодержавної системи електронного обліку та контролю всієї заготовленої в країні деревини.

Держкомлісгосп, 17.09.09 http://dklg.kmu.gov.ua/forest/control/uk/publish/article?art_id=65940&cat_id=32888

Ю.Тимошенко: В Україні здійснено рекордне заліснення – 72 тисячі гектарів

Як повідомили JeyNews в управлінні у зв’язках із ЗМІ Секретаріату КМУ, Юлія Тимошенко заявляє, що Уряд вживатиме заходи спрямовані на збільшення лісових насаджень в Україні. Про це вона повідомила під час відвідування Поташнянського лісництва Радомишильського держлісмисгоспу.

За словами Глави Уряду, сьогодні Україна має 15,7 % території покритої лісовими насадженнями: «Це дуже мало, оскільки, для порівняння, у Болгарії – 34%, у Росії – 50%». Юлія Тимошенко заявила, що необхідно поновити стратегічний підхід до вирощування лісу. Прем’єр-міністр підкреслила, що Україні необхідно мати щонайменше 20% заліснених територій.

Глава Уряду повідомила, що цього року вперше за роки незалежності в Україні здійснено рекордне заліснення – 72 тисячі гектарів: «Це абсолютний рекорд за всі роки незалежності».

Юлія Тимошенко також нагадала, що Уряд вчора на засіданні ухвалив державну цільову програму «Ліси України», яка передбачає комплекс заходів спрямованих на підтримку лісового господарства. Зокрема, запроваджується нова система обліку лісонасаджень, яка унеможливлюватиме нефункціоновану вирубку лісу.

JeyNews, 17.09.2009, 12:06 http://jeynews.com.ua/news/d0/35534

Тимошенко вважає, що необхідно нарощувати площі лісів

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає, що в Україні необхідно нарощувати площі лісів і збільшувати об’єми переробки деревини, а розвиток лісового господарства має стати стратегічним напрямом розвитку країни. Про це вона сказала після ознайомлення з роботою цеху переробку деревини в Поташнянському лісництві.

Тимошенко підкреслила, що як мінімум необхідно наростити площі лісів 20-25%, тому що сьогоднішні площі в 15,7% територій України є абсолютно недостатніми, оскільки в середньому по країнах Європи цей показник складає близько 30%.

Прем’єр підкреслила, що державна програма з розвитку лісів на 2010-2015 роки, ухвалена на вчорашньому засіданні Кабінету Міністрів, вимагатиме фінансування в 22 млрд грн, але окрім цього уряд планує ухвалити ще ряд заходів для розвитку галузі. «Держлісгосп – це монополія не слабша за НАК «Нафтогаз України». Можу вам це сказати, абсолютно розуміючи ситуацію», – сказала прем’єр.

Вона зазначила, що, розвиваючи потужності з обробки деревини, можна практично в 3 рази збільшити доходи галузі. «Думаю, що якщо ми зможемо збільшити потужності з переробки лісу і зможемо не кругляк продавати за 500 гривень, а висушені пиломатеріали за 1700 гривень за кубометр, то відразу мінімум утричі ми піднімаємо доходи і, як наслідок, прибуток. І я думаю, що ми навіть готові до того, що частину податку на прибуток, який платиться сьогодні підприємствами Держлісгоспу, ми зможемо залишити у розпорядженні підприємств лісового господарства для відновлення лісів. Я думаю, що це буде і сам прибуток, і частина податку на прибуток. Якщо це прямуватиме на додаткові посадки лісів в Україні – це буде дуже і дуже важлива стратегія для України», – сказала Тимошенко. Крім того, вона повідомила, що на вчорашньому засіданні Кабінету міністрів було ухвалено рішення про те, що «Укрзалізниця» купуватиме деревоматеріали у підприємств Держлісгоспу безпосередньо без всяких посередників, що також дозволить мати підприємствам додаткові кошти для збільшення лісових площ, повідомляє УНІАН.

Главред, 17.09.09 http://ua.glavred.info/archive/2009/09/17/124158-0.html

Тимошенко обіцяє ефективніше боротися з незаконним вирубуванням лісів

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко розраховує, що рішення, прийняті урядом на засіданні в середу щодо лісової галузі, допоможуть ефективніше боротися з несанкціонованим вирубуванням лісів. “Ми також разом з керівництвом Держкомлісгоспу і всією командою лісників учора прийняли ключові рішення для того, щоб можна було захищати ліс”, – сказала прем’єр під час відвідин лісництва в Радомишльському районі Житомирської області в четвер. За словами Ю.Тимошенко, ефективніше боротися з несанкціонованим вирубуванням лісів, зокрема, допоможе збільшення прав лісників з охорони лісу. “Це вперше вирішено за всі роки незалежності, коли лісникам надані спеціальні права, можливості та інструменти для того, щоб вони ефективно охороняли ліс від будь-якого несанкціонованого вирубування й, окрім усього іншого, – від можливості виникнення пожежі”, – відзначила глава українського уряду. Прем’єр також сказала, що ефективно запобігати незаконному вирубуванню лісів допоможе рішення уряду щодо обліку лісових угідь. “Цьому також сприятиме спеціальна програма обліку лісу, і сьогодні сучасну систему обліку насаджень, яка застосовується у всьому світі, ми будемо використовувати і в Україні. По суті, цей облік не дозволить проводити будь-яку діяльність, пов’язану з несанкціонованим вирубуванням лісів”, – додала Ю.Тимошенко.

За матеріалами Інтерфакс-Україна

finance.ua, 17.09.09 http://news.finance.ua/ua/~/1/0/all/2009/09/17/171504

Тимошенко хоче зібрати всі ліси в одному комітеті

Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко вважає за доцільне передачу всіх лісів у відомство Державного комітету лісового господарства.

Про це вона заявила на прес-конференції у Радомишльському районі Житомирської області в четвер, повідомляє агентство “Інтерфакс-Україна”.

“Ми вчора (на засіданні уряду в середу) прийняли рішення створити спеціальну міжвідомчу робочу групу, в якій представлені всі міністерства, де є ліси. І наше завдання – ці ліси проінвентаризувати, усі їх зібрати під одним керівництвом – Держкомлісгоспу. Кажу це абсолютно чітко, тому що це спільне бачення уряду і моє особисте”, – сказала Тимошенко.

При цьому, за її словами, при передачі лісів Держкомлісгоспу необхідно провести їх повну інвентаризацію та облік, а в подальшому збільшити фінансування і зробити все можливе для збільшення заліснених площ у країні, довівши його до 200 тис. га – показника, який в Україні спостерігався в 50-х роках минулого століття.

При цьому, на її думку, також необхідно змінити законодавство і спростити процедуру передачі земель під заліснення державному комітету, а також змінити порядок використання самих лісів, закріпивши право на їх використання виключно Держкомлісгоспом, а не лісомисливськими господарствами, як це можливо зараз.

Тимошенко висловила думку, що відповідні зміни до законодавства вдасться внести, знайшовши для нього більшість голосів у Верховній раді.

Экономичічна правда, 17.09.2009 14:30 http://www.epravda.com.ua/news/4ab21e77b9295/

Уряд готовий залишати частину податку на прибуток для підприємств Держлісгоспу, який спрямовуватиметься на додаткове насадження лісів – Юлія Тимошенко

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ, 17 вересня. (Костянтин Соловчук – УКРІНФОРМ). Уряд готовий залишати частину податку на прибуток для підприємств лісгоспу, кошти з якого будуть спрямовуватися на додаткове насадження лісів. Про це сьогодні заявила Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко під час відвідання цеху з переробки деревини Радомишльського держлісгоспу на Житомирщині, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

“Я думаю, ми навіть готові до того, щоб частину податку на прибуток, який сплачують сьогодні підприємства Держлісгоспу, залишати в розпорядженні підприємств лісового господарства для відновлення лісів. Мабуть, це буде і сам прибуток, і частина податку на прибуток”, – наголосила Прем’єр.

За її словами, спрямування коштів на додаткове насадження лісів буде дуже важливою стратегією для України.

УКРІНФОРМ, 2009.09.17 12:59:00 http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=836100

Уряд створив спеціальну міжвідомчу робочу групу, яка проінвентаризує українське лісове господарство – Ю.Тимошенко

ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ, 17 вересня. (Костянтин Соловчук – УКРІНФОРМ). Кабінет Міністрів України вчора на своєму засіданні створив спеціальну міжвідомчу робочу групу, яка проінвентаризує все українське лісове господарство та зведе його під єдине керівництво Держлісгоспу. Про це заявила Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко під час відвідування цеху з переробки деревини Радомишльського держлісгоспу на Житомирщині, повідомляє кореспондент УКРІНФОРМу.

Зокрема Прем’єр-міністр зазначила, що зараз у власності Держлісгоспу знаходиться лише 68% лісів. Інші лісові господарства перебувають у власності Міністерства оборони, МНС та інших відомств. “Ми вчора прийняли дуже важливе рішення, створили спеціальну міжвідомчу робочу групу, яка представляє всі міністерства. Наше завдання – всі ліси проінвентаризувати і зібрати під одне керівництво Держлісгоспу”, – підкреслила глава уряду.

За словами Ю.Тимошенко, Україні необхідно щорічно насаджувати до 200 тис. га лісу на рік.

УКРІНФОРМ, 2009.09.17 12:40:00, http://www.ukrinform.ua/ukr/order/?id=836088

Тимошенко перерахує всі сосни

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко вважає за доцільне передати всі ліси у відомство Державного комітету лісового господарства.

«Ми вчора (на засіданні уряду у середу – ред.) ухвалили рішення створити спеціальну робочу міжвідомчу групу, у якій представлені всі міністерства, де є ліси… І наше завдання – ці ліси проінвентаризувати, всі їх зібрати під одним керівництвом – Держкомлісгоспу. Кажу це абсолютно чітко, тому що це загальне бачення уряду і моє особисте», – сказала Тимошенко у Радомишльському районі Житомирської області у четвер.

При цьому, за словами прем’єр-міністра, при переданні лісів Держкомлісгоспу необхідно провести їхню повну інвентаризацію і облік, а у подальшому збільшити фінансування і зробити все можливе для збільшення заліснених площ в країні, довівши її до 200 тис. га – показників, які в Україні спостерігалися у 50-х роках минулого сторіччя, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

При цьому, на її думку, також необхідно змінити законодавство і спростити процедуру передання земель під заліснення Державному комітету, а також змінити порядок використання самих лісів, закріпивши право на їх використання винятково Держкомлісгоспу, а не лісомисливським господарствам, як це можливо зараз.

При цьому Тимошенко висловила думку, що відповідні зміни до законодавства вдасться внести, знайшовши для нього більшість голосів у Верховній Раді.

«ForUm», 17.09.09 http://ua.for-ua.com/ukraine/2009/09/17/135654.html

 

ЮВТ: Держлісгосп – це майже те саме, що й НАК «Нафтогаз»  

Уряд у Держбюджеті на 2010 рік передбачить видатки на технічне переоснащення підприємств лісового господарства. Як повідомили JeyNews в управлінні у зв’язках із ЗМІ Секретаріату КМУ, про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила у Житомирі під час Всеукраїнських зборів працівників лісової галузі України.

За словами Юлії Тимошенко, Уряд вживатиме заходів, які дозволять посилити кредитування галузі, зокрема, спростити процедуру надання кредитів для закупівлі старого обладнання. Глава Уряду підкреслила, що 90% такого обладнання сьогодні виробляється в Україні.

Прем’єр-міністр наголосила, що технічне переоснащення підприємств Держлісгоспу дозволить виробляти не сировину, а готову продукцію, що у свою чергу втричі збільшить доходи від продажу такої продукції.

За її словами, необхідно передбачити програму видатків у Держбюджеті, яка дозволить закуповувати обладнання для підприємств Держлісгоспу через спеціальний лізинговий фонд під дешеві відсотки для того, «щоб зараз можна було б придбати техніку, а потім десять років її окуповувати».

Прем’єр-міністр також відзначила, що підприємства Держлісгоспу мають великий потенціал: «Держлісгосп – це майже те саме, що й НАК «Нафтогаз», тільки про нього ніхто не знає – за рівнем потенціалу для країни та за рівнем можливостей давати країні результат».

JeyNews, 17.09.2009 19:48  http://jeynews.com.ua/news/d0/35568

Ю.Тимошенко пообіцяла переоснастити лісове господарство за рахунок Держбюджету

Уряд у Держбюджеті на 2010 рік передбачить витрати на технічне переоснащення підприємств лісового господарства. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила у Житомирі під час Всеукраїнських зборів працівників лісової галузі України, повідомили ІМК в прес-службі Кабміну.

За словами Ю.Тимошенко, уряд вживатиме заходів, які дозволять підсилити кредитування галузі, зокрема, спростити процедуру надання кредитів для закупівлі старого устаткування. Голова уряду підкреслила, що 90% такого устаткування сьогодні виробляється в Україні.

Прем’єр-міністр відзначила, що технічне переоснащення підприємств Держлісгоспу дозволить виробляти не сировину, а готову продукцію, яка у свою чергу втричі збільшить доходи від продажу такої продукції.

За її словами, “потрібно передбачити програму витрат у Держбюджеті, яка дозволить купувати устаткування для підприємств Держлісгоспу через спеціальний лізинговий фонд під низькі відсотки для того, щоб зараз можна було б придбати техніку, а потім десять років її окупати”.

Ю.Тимошенко також відзначила, що підприємства Держлісгоспу мають великий потенціал: “Держлісгосп – це майже те ж, що і НАК “Нафтогаз”, тільки про нього ніхто не знає – за рівнем потенціалу для країни і за рівнем можливостей давати країні результат”.

Юлия Потерянко

ІМК, 17.09.2009  http://www.imk.com.ua/ua/news/info/75784

Юлія Тимошенко: Технічне переоснащення підприємств лісового господарства дозволить втричі збільшити прибутки галузі Уряд у Держбюджеті на 2010 рік передбачить видатки на технічне переоснащення підприємств лісового господарства. Про це Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила у Житомирі під час Всеукраїнських зборів працівників лісової галузі України.

За словами Юлії Тимошенко, Уряд вживатиме заходів, які дозволять посилити кредитування галузі, зокрема, спростити процедуру надання кредитів для закупівлі старого обладнання. Глава Уряду підкреслила, що 90% такого обладнання сьогодні виробляється в Україні.

Прем’єр-міністр наголосила, що технічне переоснащення підприємств Держлісгоспу дозволить виробляти не сировину, а готову продукцію, що у свою чергу втричі збільшить доходи від продажу такої продукції.

За її словами, необхідно передбачити програму видатків у Держбюджеті, яка дозволить закуповувати обладнання для підприємств Держлісгоспу через спеціальний лізинговий фонд під дешеві відсотки для того, «щоб зараз можна було б придбати техніку, а потім десять років її окуповувати».

Прем’єр-міністр також відзначила, що підприємства Держлісгоспу мають великий потенціал: «Держлісгосп – це майже те саме, що й НАК «Нафтогаз», тільки про нього ніхто не знає – за рівнем потенціалу для країни та за рівнем можливостей давати країні результат».

Управління у зв’язках зі ЗМІ Секретаріату КМУ

Урядовий портал, 17.09.09 

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=242086694

Наш пострел везде поспел

Украина нуждается в увеличении объемов переработки древесины, в наращивании лесных площадей. Само же лесное хозяйство должно стать стратегическим направлением развития страны, так считает премьер-министр Украины Юлия Тимошенко. Сегодняшние лесные площади в 15,7% территории Украины являются абсолютно недостаточными. По мнению премьера Украине необходимо нарастить эти объемы до 20-25%.В среднем по странам Европы показатель процентного соотношения лесных массивов к общей площади территории государства составляет порядка 30%.  

Государственная программа по развитию лесов на 2010-2015 годы, принятая на заседании Кабмина, потребует финансирования в 22 млрд гривен, но кроме этого правительство планирует принять еще ряд мер для развития отрасли. Премьер утверждает, что Гослесхоз является не менее сильной монополией нежели НАК “Нафтогаз Украины”. Доходы отрасли можно было бы с легкостью увеличить в 3 раза посредством развития мощностей по обработке древесины, считает глава государства. “Думаю, что если мы сможем увеличить мощности по переработке леса и сможем не кругляк продавать за 500 гривен, а высушенные пиломатериалы за 1700 гривен за кубометр, то сразу минимум втрое мы поднимаем доходы и, как следствие, прибыль. И я думаю, что мы даже готовы к тому, что часть налога на прибыль, который платится сегодня предприятиями Гослесхоза, мы сможем оставить в распоряжении предприятий лесного хозяйства для восстановления лесов. Я думаю, что это будет и сама прибыль, и часть налога на прибыль. Если это будет направляться на дополнительные посадки лесов в Украине – это будет очень и очень важная стратегия для Украины”, – сказала Тимошенко. Также отметим, что на заседании Кабмина 16 сентября было принято решение о том, что “Укрзализныця” будет покупать деревоматериалы у предприятий Гослесхоза напрямую безо всяких посредников. Данное решение позволит иметь предприятиям дополнительные средства для увеличения лесных площадей.

ФинЦентр, 17.09.09

http://fincentre.ua/news/details.php?view=3415

 


Залишити коментар