Відкритий лист міністру екології України О.Семераку про порушення екологічного законодавства в Ужанському НПП

Київський еколого-культурний центр

Kiev ecological & cultural center

02218, Україна, Київ, вул. Райдужна, 31-48

т/ф: (044) 443-52-62; E-maіl: kekz@carrier.kjev.ua; kekz-office@ukr.net; http://www.ecoethics.ru

рахунок 26007301901 в ГОУ ОПЕРУ Промінвестбанку м. Києва, МФО 300012, ЗКПО 24363925

№___ 48/27 від 05.12.2017______________

Міністру екології України

Семераку О.М.

Шановний Остапе Михайловичу!

Київський еколого-культурний центр звертається до Вас з приводу прикрої ситуації в національному природному парку «Ужанський», яким досі керує сумнозвісний серед екологічної громадськості В. Біркович. Призначений у травні 2014 року на посаду директора Ужанського нацпарку Віктор Биркович за три роки звільнив більше 70 працівників. Це 2/3 штатної чисельності. Практично повністю звільнено науковий відділ, відділ державної охорони. Без роботи залишились фахівці з 15-літнім стажем. Вони неодноразово зверталися щодо свавілля директора в Міністерство екології, правоохоронні органи, до народних депутатів, але безрезультатно.

Хоча Міністерство екології та природних ресурсів України у своїй відповіді на звернення щодо виявлених порушень у діяльності Ужанського національного природного парку підтверджує, що, цитуємо: «… впродовж 2015-2016 років Парком проведено понадлімітних рубок обсягом 9183 куб. м… Причиною цього є ігнорування керівництвом Парку вимог статті 9-1 Закону України «Про природно-заповідний фонд України» та доручень Мінприроди…».

Тобто, Мінекології фактично підтвердило, що керівництвом Ужанського національного природного парку вчинено дії, що містять ознаки злочину, передбачені ч.2 ст. 364 «Зловживання владою або службовим становищем, що спричинило важкі наслідки» та ст. 246 «Незаконна порубка лісу» КК України.

Більше того, відповідно до поданої електронної декларації Биркович є співзасновником та кінцевим беніфіціаром лісопилки ТОВ”АБІЄС ІНВЕСТ”, а його дружина – співзасновник лісозаготівельного підприємства. А це вже прямий конфлікт інтересів – і фактично особиста зацікавленість у незаконних порубках деревини на території ввіреної йому території, котра є унікальним об’єктом природно-заповідного фонду.

Улітку минулого року навколо нацпарку вибухнув браконьєрський скандал. У ніч на 17 червня на території Лубнянського лісництва під час незаконного полювання застрелили колишнього співробітника поліції. Слідчим управлінням ГУНП в Закарпатській області проводиться досудове розслідування в рамках кримінального провадження за ч.1 ст.119 «Вбивство через необережність» та ч.2 ст.248 «Незаконне полювання». Проте, джерела в ГУНП стверджують, що справа свідомо «зливається» слідчими.

Кількість порушень природоохоронного законодавства, допущеного керівництвом УжНПП, настільки вражаюча, що навіть голова Державної екологічної інспекції України наприкінці 2016-го року звернувся до міністра екології з листом щодо вжиття заходів адміністративного впливу на директора нацпарку Бирковича.

Уже цього року громадські активісти виявили чотири незаконні порубки на території Ново-Стужицького та Костринського лісництв. За результатами звернень розслідуються два кримінальних провадження за ст. 246 «Незаконна порубка лісу» КК України. Викривальні сюжети про масштабні рубки на Закарпатті прогриміли навіть на центральних телеканалах та у місцевих новинах.

Як стало відомо, нині відкрито ще два кримінальних провадження щодо фактів зловживання владою або службовим становищем посадовими особами УжНПП, що спричинило важкі наслідки.

А в 2015 р. комісією Мінприроди було виявлено заготівлю деревини з великими порушеннями. Зокрема усі рубки, які вібувалися в 12 кварталі 10 виділу Костринського відділення парку, кварталі 12 виділі 4, кварталі 28 виділі 10 та 11, кварталі 15 виділі 7 Новостужицького відділення парку проводилися без лімітів Мінприроди Україїни, що є грубим порушенням ст. 9-1 Закону «Про природно-заповідний фонд України». З порушенням природоохронного та лісового законодавства проводилися також суцільні сантарні рубки в кварталі 7 виділах 6,7, 17, 19 Жорнавського відділення парку.

Окрі того В. Біркович порушує положення Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності «,тричі не допустивши Державну екологічну інспекцію до виконанння перевірки. Однак з боку Міністерства екології не було жодної реакції на це брутальне порушення.

Згідно ст. 12 Закону України «Про природно-заповідний фонд України » директор національного природного парку має мати біологічну, географічну чи екологічну освіту, але Біркович не має цієї фахової освіти, відповідно не може очолювати цей парк. У зв’язку з цим просимо звільнити В. Бірковича з посади директора національного парку «Ужанський».

З повагою,

Директор КЕКЦ,

Заслужений природоохоронець України

Борейко В.Є.


Залишити коментар