ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ПОРЯДКУ РЕАЛІЗАЦІЇ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ СТИМУЛЮВАТИМЕ РОЗВИТОК МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ОБЛАСТІВирубування лісів. Екологічна трагедія.

Согласитесь: иногда очень сложно провести грань, между децентрализацией и сепаратизмом…М.П.

У цьому переконані розробники проекту рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо запровадження в дію нового порядку реалізації лісоматеріалів круглих».

Вноситься він на розгляд депутатів облради, зважаючи на звернення деревообробників Закарпаття щодо ситуації, яка склалася у зв’язку із проведенням аукціонних торгів з продажу необробленої деревини в області, враховуючи рекомендації постійних комісій облради.Звернення адресується Прем’єр-міністру України Гройсману В. Б., Міністру аграрної політики та продовольства України Кутовому Т. В., заступнику Голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондарю В. Н.

У Зверненні зазначається: «Ми, депутати Закарпатської обласної ради, глибоко занепокоєні діючим порядком реалізації необробленої деревини. На цей час реалізація необробленої круглої деревини здійснюється на підставі наказу Державного комітету лісового господарства України від 19.02.2007 за №42 «Щодо вдосконалення механізмів продажу необробленої деревини», зареєстрованого в Міністерстві юстиції 26.02.2007 за № 164/13431. Цим наказом затверджено Положення про організацію та проведення аукціонів з продажу необробленої деревини (надалі – Положення), яке на початковому етапі відіграло позитивну роль в удосконаленні порядку реалізації необробленої деревини, сприяло більш ефективному і раціональному використанню лісових ресурсів.

Однак, у зв’язку з інтенсивним розвитком в області лісової, деревообробної галузей за період, що минув з часу вступу в дію затвердженого порядку реалізації необробленої деревини, Положення застаріло і не відповідає сучасним вимогам у питаннях відкритого, прозорого забезпечення деревиною суб’єктів господарської діяльності, особливо представників малого та середнього бізнесу області. Чинне Положення, а також нормативно-правова база, не стимулюють розвиток малого та середнього бізнесу, призводять до фактів перепродажу деревини, монополізації ринку купівлі необробленої деревини потужними деревопереробними підприємствами. Така ситуація у питаннях реалізації необробленої деревини викликає справедливе незадоволення суб’єктів підприємницької діяльності області діючим порядком організації проведення аукціонних торгів з продажу необробленої деревини, є причиною постійних скарг та звернень до місцевих органів влади, Закарпатського обласного управління лісового та мисливського господарства, правоохоронних та контролюючих органів».

Враховуючи викладене вище, рекомендується звернутися до Прем’єр – міністра України Гройсмана В. Б., Міністра аграрної політики та продовольства України Кутового Т. В., заступника Голови Державного агентства лісових ресурсів України Бондаря В. Н. з проханням сприяти вирішенню наболілих проблем стосовно реалізації необробленої деревини шляхом розроблення та затвердження, згідно з чинним законодавством, нового порядку реалізації необробленої деревини, в якому передбачити:

1) Реалізацію необробленої деревини здійснювати через аукціони з продажу необробленої деревини на біржі всіма постійними лісокористувачами;

2) Проведення загальних аукціонних торгів щоквартально у дві торгові сесії, визначивши, що:

 • до участі у першій торговій сесії допускаються покупці, виробничі потужності яких розміщені на території відповідної області. На першу торгову сесію загальних аукціонних торгів продавці виставляють 70% обсягів лісоматеріалів необроблених, передбачених до заготівлі протягом відповідного кварталу;
 • до участі у другій торговій сесії допускаються усі суб’єкти господарської діяльності (резиденти України), які мають деревообробне виробництво. На другу торгову сесію загальних аукціонних торгів продавці виставляють 30% обсягів лісоматеріалів необроблених, передбачених до заготівлі протягом відповідного кварталу, з урахуванням нереалізованого обсягу лісоматеріалів, необроблених на першій торговій сесії;
 • до участі у торгах допускаються тільки ті суб’єкти господарської діяльності, які мають власне деревообробне виробництво, що підтверджується дозволами на експлуатацію та застосування машин, механізмів. У випадках, якщо покупець без поважних причин не підписав аукціонний договір купівлі-продажу на аукціоні деревини з продавцем, або не отримав куплену деревину, не допускати таких покупців до участі в торгах у наступному кварталі», – йдеться у депутатському зверненні.
Прес-служба Закарпатської облради

3 Коментаря “ЗАПРОВАДЖЕННЯ НОВОГО ПОРЯДКУ РЕАЛІЗАЦІЇ НЕОБРОБЛЕНОЇ ДЕРЕВИНИ СТИМУЛЮВАТИМЕ РОЗВИТОК МАЛОГО ТА СЕРЕДНЬОГО БІЗНЕСУ ОБЛАСТІВирубування лісів. Екологічна трагедія.

 1. OLEG Lystopad сказав:

  “Децентралізація – це передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Так, аби якомога більше повноважень мали ті органи, що ближче до людей, де такі повноваження можна реалізовувати найбільш успішно”.
  decentralization.gov.ua/questions/1?page=2
  Сепаратизм(від лат. separatus—відокремлення) — прагнення спільнот, груп населення чи організацій до відокремлення, відособлення; рух за надання частині держави права автономії чи за її повне відокремлення й створення нової держави. Сепаратизм – Історія України

  histua.com/slovnik/s/separatizm
  Тобто, на мою думку, таки це дуже різні речі.
  А щодо даного звернення – так це просто перетягування канату. Важливо, як завжди уточнює Михайло, розуміти, причини самої ситуації. А вона як не раз зазначали деревообробники – у відстутності якісних правил торгівлі деревиною. Тобто, ДАЛР спить, а депутатам через це не спиться.

  Увійдіть, щоб коментувати
 2. popkov сказав:

  Олег, Украина – это унитарная страна и на её территории должны действовать одинаковые законы. Это значит, что правило – “сначала резидентам области   и только потом всем остальным” должно распространяться на всю территорию страны и на все товары. Просто подумай  к чему это приведет.  Возможно придешь к выводу о том, что “перегибы с децентрализацией – путь к сепаратизму”,  идеи которого  в Серебряной Земле, Галиции и Буковине живут  в сердцах многих… Или мне это показалось?

  Увійдіть, щоб коментувати
  • OLEG Lystopad сказав:

   Щодо унітарної держави і єдиних правил – згоден. Але децентралізація не передбачає різних правил. Вона передбачає лише передачу певних повноважень на місця, проте — у рамках єдиних правил.

   Цей же приклад – містечковий протекціонізм і нічого більше. Ну може ще містечковий популізм :).

   Увійдіть, щоб коментувати

Залишити коментар