Електронні торги суттєво підняли ціну на тверді породи

Держлісгоспи Буковини реалізували 11,9 тис кубометрів лісоматеріалів заготівлі першого кварталу-2018

З виставлених держлісгоспами Чернівецького ОУЛМГ на аукціон 11 933 кубометрів продукції лісозаготівель першого кварталу цього року продано 11 913 кубометрів, що складає 99,8 %.
За інформацією Буковинської універсальної біржі, яка провела торги, участь у них взяли понад 600 підприємців з усієї України. Окрім місцевих деревопереробників, лісоматеріали буковинських держлісгоспів купували підприємці з Волині, Львова, Прикарпаття, Хмельницька, Києва, Тернополя, Житомира.
«Зауважень і скарг від учасників торгів немає. Онлайн-аукціони через удосконалений спеціалістами нашої біржі електронний майданчик забезпечили вільну конкуренцію деревопереробникам, яка сформувала справедливу ринкову ціну на буковинський ліс», – констатував голова біржового комітету Володимир Любимов.
Чергові торги відзначилися зростанням попиту на лісосировину, а відтак – зростанням ціни на неї, особливо на тверді породи дуба і бука.
Загалом держлісгоспи Буковини запропонували до продажу у першому кварталі 3 тис 596 м куб твердих порід за ціною 11 млн 839 тис грн. Продано увесь обсяг без залишку (окремими лотами) за 18 млн 282 тис грн.
Цінова пропозиція по лісоматеріалах хвойних становила 3 млн 493 тис грн. Продано увесь запропонований обсяг за 3 млн 629 тис грн.
«Попит на лісоматеріали завжди був високим. Нинішнє його збільшення зумовлене зменшенням обсягів лісозаготівлі підприємствами, що входять в сферу управління ЧОУЛМГ. До того ж, як і зазначало керівництво Державного агентства лісових ресурсів, сучасний електронний формат забезпечив біржовим торгам прозорість та відкритість, усунувши можливість спекулятивних домовленостей між покупцями сировини, що також вплинуло на ціну лісоматеріалів», – пояснює завідувач сектору технічної політики та використання лісових ресурсів ЧОУЛМГ Олександр Москалюк.
«Річний обсяг заготівлі складає 620 тис кубометрів, що на третину менше попередніх років. Він стабілізується на цьому рівні і зростати не буде», – зазначає начальник відділу лісових ресурсів ЧОУЛМГ Володимир Пилип’юк.

Прес-служба Чернівецького ОУЛМГ

2 Коментаря “Електронні торги суттєво підняли ціну на тверді породи

  1. сучасний електронний формат забезпечив біржовим торгам прозорість та відкритість

    Не надо эксплуатировать термины, значения которых не понимаете. Нет никакой открытости и прозрачности в электронных аукционах по продаже древесины.

  2. Ісаченко сказав:

    Уважаемый Владислав! Вы – профи в этом вопросе. Очень прошу объяснить, какая схема самая приемлемая для продажи лесоматериалов? Получается со всяких разговоров так: электронные торги – плохи (почему?), традиционные в зале – плохи (договорняки и спекуляция), прямые договора – вообще сплошная коррупция и никто не понимает, по каким правилам с ними работать. А что – хорошо? Причем как бы для все сторон процесса. Спасибо за ответ!

Залишити коментар