Виклики й можливості для лісового сектора: зв’язок із децентралізацією та земельною реформою +

Круглий стіл під такою назвою провів 11 січня Проект технічної допомоги Світового банку «Підтримка реформи лісового сектора в Україні».

Вікриваючи зустріч, керівник програм з інфраструктури та сталого розвитку представництва Світового банку в Україні Людмила Бутенко сказала, що Світовий банк приділяє значну увагу проблемам таких українських секторів, як земельний та лісовий, чимало зусиль Банк доклав для розвитку кадастрів в Україні.

Автор ключової презентації експерт проекту Сергій Кубах розповів про законодавчі ініціативи двох сучасних ключових українських реформ та можливі наслідки ухвалення цих законопроектів. Зокрема, на його думку:

 — Землі лісогосподарського призначення не стали об’єктом реформування земельних та лісових відносин і у власність громад не передаються;

— Центр прийняття управлінських рішень та відповідальності зміщується до місцевої влади, а ОТГ починають контролювати ефективність використання земель та лісів;

— Постала потреба в інвентаризації та плануванні розвитку території, в тому числі лісів, з метою зміцнення матеріальної та фінансової основи об’єднаних територіальних громад;

Продовжив розкриття теми круглого столу експерт проекту Олег Сторчоус у презентації “Проблеми правового статусу деревних насаджень на землях сільгосппризначення: варіанти рішень”.

Олег, зокрема, звернув увагу на те, що маємо серйозні проблеми, які стосуються лісів на сг землях держвласності. Значна частина їх досі не має реального господаря, тому що передачі їх у власність або користування заважають

  • відсутність державної політики у цій сфері,
  • відсутність фінансування на проведення інвентаризації, виготовлення проектів землеустрою,
  • незацікавленість постійних лісокористувачів, органів лісового г-ва приймати на баланс нові ліси тощо

Завершальну презентацію «Консолідація та забезпечення відкритості даних про землі та ліси» зробив експерт проекту Віталій Сторожук.

Зокрема, Віталій розповів про сучасні можливості доступу до даних про ліси,  а також висловив низку пропозицій щодо недорогих, але ефективних способів консолідації даних.

У круглому столі узяли участь експерти, народні депутати України, представники влади та місцевого самоврядування, науковці, представники бізнесу, громадських об’єднань та журналісти, які активно виступали у обговоренні зазначених тем та пропонували свої шляхи вирішення проблем. У тому числі щодо лісів, розташування на приватних і комунальних землях; правового режиму земельних ділянок під полезахисними лісовими смугами, рівня деталізації публічної інформації тощо.

Пропозиції, сформовані за результатами круглого столу будуть узагальнені і покладені в основу рекомендацій для вдосконалення законодавства та практики ведення лісового господарства й оприлюднення даних про ліси.

Олег Листопад

4 Коментаря “Виклики й можливості для лісового сектора: зв’язок із децентралізацією та земельною реформою +

  1. PETRO Checheliuk сказав:

    Цікавий  “круглий  стіл”. Олег, а чи існують повні  записи  виступів  Людмили Бутенко, Олега  Сторчоуса, Віталія  Сторожука, Сергія Кубаха? А що сказав  Романовський? Чи просто прикрасив “стіл” своєю присутністю? Якщо можна – посилання? В тебе виконавча дисципліна на  100%, якій   я  завжди заздрю.

  2. OLEG Lystopad сказав:

    Відеозапис буде, Грін Відео знімало роботу кр столу, але треба дати їм пару тижнів на зведення записів. Тим часом вже доступні презентації Олега Сторчоуса “Проблеми правового статусу деревних насаджень на землях сільгосппризначення: варіанти рішень” та Віталія Сторожука “Консолідація та забезпечення відкритості даних про землі та ліси: можливості в короткостроковій перспективі”

Залишити коментар