Кто является собственником земель л.-х. значения при регистрации?

Домашня сторінка Форуми Земельные проблемы, связанные с лесом и лесным хозяйством Кто является собственником земель л.-х. значения при регистрации?

Viewing 3 reply threads
 • Автор
  Записи
 • #80090

  popkov
  Keymaster

  Это вопрос Светланы Исаченко.

  Законодавчі парадокси довкола земельного питання: консультація юриста


  Я его переформулировал, чтобы вписаться в 80 символов (это маловато) отведенных для заголовка темы на форуме. Вопрос конкретный и требует конкретного ответа с учетом существования разных форм собственности на земли в Украине.

 • #80437

  Lssnyk
  Participant

  У витягах з Державного реєстру речових прав чітко написано, що власником земельної ділянки, призначеної для ведення лісового господарства є держава Україна в особі обласної державної адміністрації. Постійним землекористувачем цієї ж ділянки є лісгосп, за яким зареєстроване право постійного користування.
  Для комунальної власності витягів з ДРРП не бачив, але дізнатися можна.

 • #80460

  Ісаченко
  Participant

  Шановний Lssnyk!
  А хіба записи у Держреєстрі речових прав, як і у будь-якому іншому реєстрі чи кадастрі, вважаються нормативно-правовим документом? Ні. Вони робляться на основі правової бази. Точніше, державна реєстрація права повинна відповідати законам. Закон – первинний, реєстрація – похідна.
  Але на практиці це далеко не так. Держреєстратор, по-перше, може помилитися. А при суцільному правовому нігілізмі така помилка може спокійно існувати, ніхто не буде оскаржувати порушення закону. По-друге, держреєстратор може порушити закон свідомо, увійшовши у змову з тими, хто хоче зареєструвати право власності за собою. Переконана, що держреєстратор Сторожинецького районного управління юстиції Надія Михайлівна Головата свідомо порушила закони України (Земельний Кодекс та Закон «Про державну реєстрацію»), коли у жовтні 2014 року зареєструвала земельну ділянку у 2 га комунальної форми власності у селі Банилів-Підгірний за територіальною громадою сіл, міст, селищ Чернівецької області. Тобто за суб,єктом, якого не існує ні де-факто, ні де-юре. Такі ніби помилки (а їх – безліч у кожному районі) дали можливість держгеокадастру у 2016 році внести такі саме записи в земельну документацію, а Чернівецькій облраді – незаконно розпоряджатися на повну катушку величезними земельними масивами не на користь їх законних власників – тергромад. Мінюст, прокуратура, керівництво Сторожинецької ОТГ та інших громад поклали (перепрошую!) на закон. Юристи продовжують успішно порушувати законодавство України, обкрадати тергромади. Бо юристи – це перші вороги закону.
  Інший приклад. Земельні ділянки комунальної власності лг призначення (під колишніми колгоспними лісами) зареєсровані в областях за облрадами. Хоча їх законний власник – конкретна територіальна громада, в адміністративних межах якої знаходиться конкретна ділянка.
  Тому витяги з реєстрів – це не відповідь на поставлене питання.
  До того ж, жодний закон не конкретизує власність на державну земельну ділянку лг за ОДА. Завтра в процесі реформи місцевого самоврядування облдержадміністрації зникнуть (ще зовсім недавно їх взагалі не було, і усі щасливо жили без них). Тож в усіх відношеннях протизаконно реєструвати землю за цією тимчасовою структурою виконавчої влади.
  Питання про власника земельної ділянки лг призначення державної форми власності залишається наразі не з,ясованим.

 • #80469

  Lssnyk
  Participant

  Зверніть увагу. Власність на земельну ділянку л/г призначення, що надається у постійне землекористування держлісгоспу реєструється за державою Україна в особі обласної держадміністрації. Тобто за державою реєструються землі державної власності. Перед цим ОДА затверджує відповідну Техдокументацію на цю земельну ділянку після погодження її Геокадастром.
  А хуліганити з фальшивою реєстрацією в нас може будь хто і будь де. І їм за це нічого не буде. По яким показникам ми займаємо самі перші місця в світі?…
  Вибачайте за стислий зміст. На смартфоні не зручно набирати текст.🙋

Viewing 3 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.