Кто является собственником земель л.-х. значения при регистрации?

Домашня сторінка Форуми Земельные проблемы, связанные с лесом и лесным хозяйством Кто является собственником земель л.-х. значения при регистрации?

Viewing 4 reply threads
 • Автор
  Записи
 • #80090

  popkov
  Keymaster

  Это вопрос Светланы Исаченко.

  Законодавчі парадокси довкола земельного питання: консультація юриста


  Я его переформулировал, чтобы вписаться в 80 символов (это маловато) отведенных для заголовка темы на форуме. Вопрос конкретный и требует конкретного ответа с учетом существования разных форм собственности на земли в Украине.

 • #80437

  Lssnyk
  Participant

  У витягах з Державного реєстру речових прав чітко написано, що власником земельної ділянки, призначеної для ведення лісового господарства є держава Україна в особі обласної державної адміністрації. Постійним землекористувачем цієї ж ділянки є лісгосп, за яким зареєстроване право постійного користування.
  Для комунальної власності витягів з ДРРП не бачив, але дізнатися можна.

 • #80460

  Ісаченко
  Participant

  Шановний Lssnyk!
  А хіба записи у Держреєстрі речових прав, як і у будь-якому іншому реєстрі чи кадастрі, вважаються нормативно-правовим документом? Ні. Вони робляться на основі правової бази. Точніше, державна реєстрація права повинна відповідати законам. Закон – первинний, реєстрація – похідна.
  Але на практиці це далеко не так. Держреєстратор, по-перше, може помилитися. А при суцільному правовому нігілізмі така помилка може спокійно існувати, ніхто не буде оскаржувати порушення закону. По-друге, держреєстратор може порушити закон свідомо, увійшовши у змову з тими, хто хоче зареєструвати право власності за собою. Переконана, що держреєстратор Сторожинецького районного управління юстиції Надія Михайлівна Головата свідомо порушила закони України (Земельний Кодекс та Закон «Про державну реєстрацію»), коли у жовтні 2014 року зареєструвала земельну ділянку у 2 га комунальної форми власності у селі Банилів-Підгірний за територіальною громадою сіл, міст, селищ Чернівецької області. Тобто за суб,єктом, якого не існує ні де-факто, ні де-юре. Такі ніби помилки (а їх – безліч у кожному районі) дали можливість держгеокадастру у 2016 році внести такі саме записи в земельну документацію, а Чернівецькій облраді – незаконно розпоряджатися на повну катушку величезними земельними масивами не на користь їх законних власників – тергромад. Мінюст, прокуратура, керівництво Сторожинецької ОТГ та інших громад поклали (перепрошую!) на закон. Юристи продовжують успішно порушувати законодавство України, обкрадати тергромади. Бо юристи – це перші вороги закону.
  Інший приклад. Земельні ділянки комунальної власності лг призначення (під колишніми колгоспними лісами) зареєсровані в областях за облрадами. Хоча їх законний власник – конкретна територіальна громада, в адміністративних межах якої знаходиться конкретна ділянка.
  Тому витяги з реєстрів – це не відповідь на поставлене питання.
  До того ж, жодний закон не конкретизує власність на державну земельну ділянку лг за ОДА. Завтра в процесі реформи місцевого самоврядування облдержадміністрації зникнуть (ще зовсім недавно їх взагалі не було, і усі щасливо жили без них). Тож в усіх відношеннях протизаконно реєструвати землю за цією тимчасовою структурою виконавчої влади.
  Питання про власника земельної ділянки лг призначення державної форми власності залишається наразі не з,ясованим.

 • #80469

  Lssnyk
  Participant

  Зверніть увагу. Власність на земельну ділянку л/г призначення, що надається у постійне землекористування держлісгоспу реєструється за державою Україна в особі обласної держадміністрації. Тобто за державою реєструються землі державної власності. Перед цим ОДА затверджує відповідну Техдокументацію на цю земельну ділянку після погодження її Геокадастром.
  А хуліганити з фальшивою реєстрацією в нас може будь хто і будь де. І їм за це нічого не буде. По яким показникам ми займаємо самі перші місця в світі?…
  Вибачайте за стислий зміст. На смартфоні не зручно набирати текст.🙋

 • #87516

  Sergii Kubakh
  Participant

  Не треба переоцінювати державну реєстрацію прав на нерухоме майно.

  Згідно з Законом:

  державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень (далі – державна реєстрація прав) – офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

  Державній реєстрації прав підлягають:

  1) право власності;

  2) речові права, похідні від права власності:

  право користування (сервітут);


  право постійного користування та право оренди (суборенди) земельної ділянки;

  Відповідно до Земельного кодексу України

  Землі лісогосподарського призначення можуть перебувати у державній, комунальній та приватній власності.

  Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об’єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться, якщо інше не встановлено законом та не порушує прав інших осіб.

  Суб’єктами права власності на землю є:

  а) громадяни та юридичні особи – на землі приватної власності;

  б) територіальні громади, які реалізують це право безпосередньо або через органи місцевого самоврядування, – на землі комунальної власності. Землі, які належать на праві власності територіальним громадам сіл, селищ, міст, є комунальною власністю.

  в) держава, яка реалізує це право через відповідні органи державної влади, – на землі державної власності. Право державної власності на землю набувається і реалізується державою через органи виконавчої влади відповідно до повноважень, визначених Земельним Кодексом.

  Отже, відповідно до букви Закону власником земель лісогосподарського призначення державної власності є держава, яка реалізує своє право через органи влади, а не в особі органу влади. Проте, я не бачу, що це тягне дуже велики проблеми.

  У разі питань стосовно правомірності дій реєстроторів необхідно звертатися до Міністерства юстиції України, який є спеціально уповноваженим органом і в якому функціоную комісія з розгляду скарг на дії реєстраторів, незалежно від їх статусу (нотаріус, реєстратор держадміністрації чи органу самоврядування).

   

Viewing 4 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.