Кто знает, какой должна быть структура собственности на леса Украины?

Домашня сторінка Форуми Земельные проблемы, связанные с лесом и лесным хозяйством Кто знает, какой должна быть структура собственности на леса Украины?

Viewing 4 reply threads
 • Автор
  Записи
 • #79689

  popkov
  Keymaster

  Любая реформа начинается с формирования “Виденья”, то есть понимания конечной цели к которой должны придти в ходе реформ. Сейчас идет реформа под названием “децентрализация” и я не понимаю, как она скажется на лесах и лесном хозяйстве, в том числе в части формирования структуры собственности и постоянного пользования. Есть ли у кого -нибудь в этой стране факты или мысли по этому поводу? Есть ли виденье конечного результата применительно к лесам и лесному хозяйству?

 • #79970

  Popovich_Pavel
  Participant

  50/25/25 частная/государственная/коммунальная

 • #79974

  popkov
  Keymaster

  Таких ответов может быть миллион и все разные. Речь шла о “виденьи” Правительства, которое анонсировало реформы. Оно знает, что будет со структурой лесной собственности в результате реформ?

 • #80272

  Ісаченко
  Participant

  Усім доброго дня! на це важливе питання “Хто знає, якою має бути структура власності на ліси України?” можна було б (принаймні мені, бердичівлянці за народженням і по духу) відповісти суто по-бердичівські, лаконічно і скромно: “Я знаю, а що?” Але коли по суті, то у нашому випадку при визначенні структури власності (і взагалі при багатьох інших проблемних і дискусійних питаннях лісового господарства держави) потрібно нарешті відділити “ліси” від “лісу” і раз та назавжди домовитися про точне застосування термінів загалом і цих двох зокрема. Інакше виходить плутанина. На цьому постійно наголошує дуже шанований мною Андрій Миколайович Бобко (спасибі Вам величезне, Андрію Миколайовичу, за Вашу науку!). Ліси – це екосистема, природний ресурс. Ліс – матеріали лісозаготівлі. Так вчить п. Бобко і так є об,єктивно в житті. Конкретно на питання форуму вже відповів Павло Попович. Структура власності на ЛІСИ має бути такою, як зараз визначена конституційно в Україні і в багатьох інших цивілізованих країнах, де є державні ліси, ліси територіальних громад (комунальні) і приватні – фізичних чи юридичних осіб. Щодо пропорцій у цій структурі – це залежить від соціально-політичної ситуації. Однозначно передача сьогодні державних лісів у комунальну власність означає їх знищення. Принаймні на даному етапі формування спроможних тергромад. Просто сьогодні керівництво територіальних громад (об,єднаних чи старих) ще не розуміє, що власником комунальних лісів у своїх адмінмежах є саме воно, а не обласні ради. Але коли громади почнуть рвати цю ковдру – мало нє покажеться. За будь-яких розкладів, повинна лишитися галузева вертикаль управління лісовим фондом усіх форм власності.
  А от щодо власності на ЛІС -то це питання дуже цікаве, особливо для шанованих Соболевського, Дороша, та зовсім не шанованого мною Єднака. Ці хлопці продовжують робити собі на ньому дешевий піар. Як тільки частина ЛІСІВ, як природного ресурсу, отримує матеріально-грошову оцінку і переходить в лісосіку, вона, ця частина, стає ЛІСОМ, тобто товаром, і належить постійному користувачу. Він викупив цю деревину у держави (чи у тергромади) через сплату ренти і став її власником. Так само власником ЛІСУ у вигляді продукції лісозаготівель є також постійний користувач – лісгосп, якщо він не продав раніше лісосіку, тобто деревину на корені. Тому смішно і прикро за керівників лісгоспів, коли вони дозволяють кому нє попадя вказувати, що їм робити з їхньою власністю, як і кому їм продавати ЛІС.
  Отака відповідь на це трохи коряве питання форуму. Можна, звичайно, дискутувати, але дозволю собі зауважити, що усі теми форуму і порталу – це не мистецькі теми з розлогими дикурсами і обміном емоціями. це – конкретні економічні і юридичні питання з конкретними відповідями, де не місце розмірковуванням дилетантів і неуків, навіть якщо вони обзавелися дипломами економістів і юристів.
  На зв,язку! З повагою С. Ісаченко

 • #87517

  Sergii Kubakh
  Participant

  Форми власності визначені Конституцією, якою закріплений принцип «Громадяни для задоволення своїх потреб можуть користуватися об’єктами права державної та комунальної власності відповідно до Закону.Право приватної власності є непорушним».

  <Власність характеризує спосіб взаємодії людини з природою. Власність – це не тільки права, а й обов’язок.

  Таким чином структура власності – це система прав та обов’язків всіх суб’єктів усіх форм власності. І така структура має відповідати інтересам суспільства.

Viewing 4 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.