Щодо закону “Про оцінку впливу на довкілля”

Домашня сторінка Форуми Лісове законодавство Щодо закону “Про оцінку впливу на довкілля”

Viewing 4 reply threads
  • Автор
    Записи
  • #84590

    Lssnyk
    Participant

    Перший етап процедури, який має пройти лісгосп – це Повідомлення про планову діяльність (ПДД). В нашому випадку це суцільні рубки головного користування і суцільних санрубок площею понад 1 га.
    Закон не дає тлумачення на який період діяльності лісгоспу мають бути в ПДД ділянки головного користування? Суцільні санітарні рубки, зрозуміло, відводяться за станом і тому на них ПДД необхідно подавати щоразу, як їхня площа перевищить 1 га.
    Запитання: Чи можна в ПДД влючати усі ділянки з Фонду головного користування, що визначені базовим чи безперервним лісовпорядкування з огляду того, що висновок з Оцінки впливу на довкілля (ОВД) чинний протягом 5-ти років із дня його видачі? Це могло б значно полегшити і спростити діяльність лісгоспів в частині виготовлення висновків з ОВД.

  • #84611

    StorchousOLEG
    Participant

    В законі “Про ОВД” багато проблемних аспектів, які стосуються його практичного застосування. Аби системно їх розв’язувати, пропоную всім бажаючим на цій гілці форуму  оприлюднювати   запитання, що виникають. Думаю,  розробники цього закону знайдуть можливість надати  відповіді на поставлені питання.

  • #84612

    Lssnyk
    Participant

    У Законі закладений цікавий парадокс, коли Мінприроди затверджує підприємству розрахункову лісосіку, а значить погоджує й усі визначені для цього ділянки фонду головного користування і потім ще додатково на ці ділянки дає висновок з ОВД після громадських обговорень щодо доцільності включення цих же ділянок у раніше погоджений тією ж Мінприродою фонд головного користування. Вони вже мабуть самі собі не вірять.

  • #87259

    StorchousOLEG
    Participant

    Для директорів та головних бухгалтерів лісгоспів:

    стосовно отримання від ОУЛМГ лісорубних квитків на  РГК періоду 2018 року, у зв’язку із набранням чинності Закону “Про оцінку впливу на довкілля”:

    Прошу врахувати, що  рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів за лісорубними квитками на РГК проведення всього 2018 року, що будуть видані у строк до 18 грудня 2017 року має бути сплачена лісгоспам у строк до 19 лютого 2018 року !

    Через відносно значний обсяг коштів, що мають бути сплачені підприємствами,   пропонується  вже зараз вживати заходів щодо повного розрахунку із бюджетом по рентній платі у встановлений законом термін.

    Підстава:
    <p class=”rvps2″>   п. 257.5 ст. 257 Податкового кодексу: Сума податкових зобов’язань з рентної плати, визначена у податковій декларації за податковий (звітний) період, сплачується платником до бюджету протягом 10 календарних днів після закінчення граничного строку подання такої податкової декларації.</p>
    <p class=”rvps2″> Рентна плата за спеціальне використання лісових ресурсів сплачується лісокористувачами щокварталу рівними частинами від суми рентної плати, зазначеної в спеціальних дозволах, виданих у відповідному календарному році.</p>
    а також: п.п 49.18.2 та п 49.18 ст. 49 ПКУ – строк подачі деларацій – до 09 лютого 2018 року.

     

    Стосовно відображання податкових зобов’язань у витратах – тут  ситуація простіша.

    Згідно НП(С)Бо в держсекторі – витрати визнаються витратами певного періоду одночасно із визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

    Тому податкові зобов’язання із рентної плати за спец використання л/р, сплачені авансом та передбачені до використання у майбутньому, у періоді нарахування можна відображати у складі майбутніх витрат (рах 39) із поступовим перенесенням до виробничої собівартості (рах 23).

    Тобто, витрати від  сплати податку (РП за вик. л/р) від РГК за 4 квартал можна переносити на відповідні квартали 2018 року по мірі реалізації заготовленої від РГК деревини.

    Олег  Сторчоус

  • #87428

    Lssnyk
    Participant

    Не все так однозначно, п. Олеже. Спочатку можна з 1 до 18 грудня виписати лісорубні квитки на 2018 р. з площею понад 1 га, а вже у 2018 році решту ділянок з площею до 1 га. Це дасть можливість розтягнути виплати рентної плати. Чинне лісове та податкове законодавство це не заперечує.
    Дякую за підтримку. Таке враження, що ця проблема стосується лише нас обох…

Viewing 4 reply threads
  • You must be logged in to reply to this topic.